Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 2019

Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 2019
19.10.2019

Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 82

"Vilprafen 500": açıklama, uygulama ve göstergeler

"Vilprafen 500" farmakolojik bir preparattır,bakteri enfeksiyonunun tedavisinde kullanılır. Oldukça etkilidir, çünkü çok çeşitli etkilere sahip bir antibiyotiğe sahiptir. Sıklıkla penisilin serisinin antibiyotiklerine alerjisi olan insanlara reçete edilir.

"Vilprafen 500": Kısa açıklama ve özellikler

Daha önce belirtildiği gibi, ilaç içerdiğihem gram pozitif hem de gram negatif bakteriler üzerinde etki yapabilen josamisin adı verilen bir antibiyotik. Chlamydia ve bazı mikoplazmalar da buna duyarlıdır.

İlacın etken maddesi oldukça hızlıdır.kan dolaşımına düşer - en fazla konsantrasyona bir saat sonra giriş yapılır. Antibiyotik, insan vücudunun yumuşak dokularında olduğu kadar ciltte ve lenfatik sistemde birikebilir. Madde karaciğer tarafından parçalanır. Dışa bakan esas olarak safra ile birlikte atılır ve sadece bir kısmı idrara girer.

"Vilprafen" (500 mg): kullanım endikasyonları

İlaç hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılır, nedensel ajanları bakteriyel patojenlerdir. Cilt hastalıkları için, örneğin furunculosis, erizipelas, pawidermia reçete edilir.

Solunum yolu hastalıklarıyla birlikte alınırsistemi - bronşit, larenjit, kızıl, difteri, boğmaca, bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, pnömoni (atipik dahil). Buna ek olarak, bu tür gingivitis yada periodontal hastalık olarak diş enfeksiyonları tedavi.

"Vilprafen 500", şarbonda etkilidir,sinüzit, otitis, psittakoz, şarbon, cinsel hastalıklar, genital ve idrar yolları enfeksiyonları, prostatit, gonore. İlaç, medikal tarafından ve sifiliz tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Penisiline bireysel duyarlılık geliştiren hastalar için vazgeçilmez bir unsurdur.

Wilprafen 500: kullanım talimatları

Kural olarak, doktorlar 1 - 2 gram reçeteilaç. Kullanım sıklığı günde yaklaşık iki veya üç kez. Ama ilacı kendiniz kullanamazsınız, çünkü hala bir antibiyotiktir. Sadece dozu ve rejimi gösterecek bir uzmanın atanmasıyla alınabilir. Tedavi süresi değişebilir ve sadece doktor tarafından belirlenir.

Eğer ilacı günün belirli bir saatinde almayı unutursanız, bir sonraki başvuruda ilacın iki dozunu kullanmayın - normal bir tedavi rejimine geri dönün.

Wilprafen 500: kontrendikasyonlar ve olası yan etkiler

Bu hastalar için ilacın kabul edilmesi mümkün değildir,Bu antibiyotik veya şiddetli karaciğer hastalığına karşı bireysel aşırı duyarlılığı vardır. Çok dikkatli ve sadece doktorun sürekli gözetimi ile ilaç böbrek yetmezliği olan kişiler için kullanılabilir.

Yan etkileri gelince, onlaroldukça nadir görünüyor. Örneğin, bir kişi bulantı, şiddetli mide ekşimesi, iştahsızlık, ishal, kusma şikayeti olabilir. Bu nedenle, dysbiosis belirtileri görünebilir, bu nedenle, ilacı almadan önce, doktor antibiyotiğin zararlı etkilerinden vücudun korunması için ilaç reçete sormak önemlidir.

Bazı durumlarda, ilaç "Vilprafen" ile sarılık ile sonuçlanan safra çıkışı olabilir.

Antibiyotik alındıktan sonra pamukçuk, ürtiker ve işitme bozukluklarının görülme sıklığı çok nadir görülür.

Hamile kadınlar ve emziren anneler alımıBu ilaca sadece bir doktorun uygun randevusu ile izin verilir. "Vilprafen 500" diğer ilaçlarla farklı şekilde etkileşir, bu nedenle başka ilaçlar alıyorsanız, o zaman tedavi uzmanını bilgilendirmeye değer.

Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 2019

Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 2019

Related news

 • Trombosit nedir ve ne işe yarar
 • Fatih 4. Bölüm Fragmanı izle
 • Rumba çeşitleri (üzüm)
 • Burçlar ve Renkler Arasındaki İlişki
 • Okyanus akıntıları

 • Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 78

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler


  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 84

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 80

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 87

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 74

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 97

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 87

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 98

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 63

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 48

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 51

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 9

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 80

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 2

  Vilprafen 500: açıklama, uygulama ve göstergeler 55