Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 2019

Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 2019

Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 82 29.01.2019, 12:07

Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş

Viktor Çernomirdin en ünlülerden biridirGeçmişin Rus politikacıları. Onun adı perestroika'yı bulan herkes tarafından bilinir. Dahası, pek çok Rus, kendisini, eşsiz bir aforizma yaratmak için basit bir ifadeye sahip, çok yetenekli bir politikacı olarak hatırlıyor.

O zaman geri dönelim ve Viktor Chernomyrdin'in bizim için kim olduğunu hatırlayalım. Onun hayatı neydi? Ve modern Rusya'nın gelişimine ne gibi katkıda bulundu?

viktor chernomyrdin

Viktor Chernomyrdin: İlk yılların biyografisi

Gelecekteki politikacı küçük bir köyde doğduSiyah Spur Orenburg bölgesinde. Sıradan işçiler ailesinde 9 Nisan 1938'de oldu. Onun yanında Stepan Makarevich ve Martha Petrovna'nın dört çocuğu daha vardı.

İlk özel Viktor Chernomyrdin aldıOrsk Teknik Okulu. Mezun olduktan hemen sonra, 1957'de Orsk Rafinerisinde bir iş buldum. Burada makine kompresörleri ve pompaları sunan basit bir tamirci olarak listelendi.

1966'da mezun olduKuibyshev Politeknik Enstitüsü. Mühendis-teknoloji uzmanının diploması Victor Chernomyrdin'in CPSU'nun şehir komitesinde müdür yardımcısı görevlendirmesine izin verdi.

Gelecek siyasetçinin 1972'de All-Union Correspondence Polytechnic Institute'den mezun olduğu ikinci yüksek öğrenim. Bu kez Çernomyrdin bir mühendis-ekonomistin uzmanlığına hakim oldu.

Viktor Chernomyrdin, 1973'ten 1978 yılına kadar Orenburg gaz üretim tesisine yöneldi.

viktor chernomyrdin biyografi

Siyasi kariyer

1984 yılında Viktor Chernomyrdin milletvekili olduÜlkenin Yüksek Konseyi. Bir yıl sonra Sovyetler Birliği'nin gaz endüstrisi bakanı seçildi. 1992 yılında Başbakan Yardımcısı görevini üstlendi. Ve yakında Rusya Federasyonu Bakanlar Kurulu Başkanlığına terfi ettirildi.

1995 yılının Aralık ayında, partimiz "Bizim Evimiz - Rusya" seçimleri kazandı. Ancak Viktor Çernomirdin, milletvekili yetkilerini reddetti ve Rusya Federasyonu hükümetinin başkanı olarak kaldı.

2001'den 2009'a kadarki dönemde Ukrayna'da özel yetkili bir büyükelçi olarak görev yapıyor. Haziran 2009'da Dmitry Medvedev, Viktor Çernobildin'i Rus devlet başkanına danışman olarak atadı.

Ancak, 3 Kasım 2019'da büyük politikacı, sermaye hastanesinin koğuşunda öldü. Tanı miyokard infarktüsüdür.

En büyük başarı

Haziran 1995’te teröristler merkeze el koyduBudennovsk hastanesinde, Stavropol Bölgesinde. 2 bini aşkın masum insan rehin alındı. Viktor Chernomyrdin baş müzakerecinin rolünü üstlendi.

Diplomatik yetenekleri sayesinde ortaya çıktıYakalanan insanların çoğunu serbest bırakmak. Ve militanların sonunda kaçmayı başarmasına rağmen, kurbanların sayısı en aza indirildi. Viktor Chernomyrdin'in bu yeteneği sonsuza dek kurtaran insanların kalplerinde kalacaktır.

Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 2019

Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 2019

Related news

 • Boğazda mukus. Hastalığın nedenleri
 • Kimyasal Madde Kullanmadan Su Isıtıcısının (Kettle) İçindeki Kireç Nasıl Temizlenir
 • İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajları daha güvenli mi

 • Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 100

  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş


  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 100

  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 71

  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 72

  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 89

  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 14

  Viktor Chernomyrdin: kısa özgeçmiş 53