VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 2019

VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 2019
21.07.2019

VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 71

VDNKh'daki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu

VDNKh, adanmış bir dizi pavyon içerirRus biliminde, endüstride, teknolojide bireysel başarılar. Uzay endüstrisi, yapay bir uydu fırlatılması ve ülkemizin de gurur duyduğu yıldız gökyüzüne yapılan ilk uçuşlar ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı. Bu nedenle VDNKh'daki Kozmonotluk Müzesi'nin, ülkemizin ve dünyanın en büyük kurumunun önemini kazanması neden oldukça anlaşılır bir durum.

VDNKh'da Kozmonotik Müzesi

Tarih kaydetme

Zengin bir geçmiş geleneksel bağlantılarBir kişinin tarihsel olarak kozmosa nasıl yaklaştığına dair ardışık olaylar. 1967'de müze kuruldu ve ilk kez 1981'de kapılarını açtı. Girişteki dev bir titanyum roket, nitel bir teknolojik atılımı simgeliyor. Moskova'da Astronotik Müzesi ne için ünlü?

VDNKh Rus kozmonotiğinin başarılarını topladı. Tarihe dokunmak isteyen herkes, güneş sisteminin incelenmesinde kullanılan uyduları ve cihazları ve ayrıca uzay teknolojisi örneklerini ilk elden görebilecektir. Arşiv malzemelerinin hayranlarına kişisel eşyalar, yanlış öğeler, grafik koleksiyonları ve çok daha fazlası sunulacak.

Korunan mirasın kapsamı

Müzenin konumu ile uyumludurUzay Conquerors için anıt. Bu eşsiz bir metropolitan anıtıdır. Müzenin yaratılması fikri bizi bilim adamı-tasarımcı Sergey Korolev'e atfediyor ve onun keşfi, Yuri Gagarin'in efsanevi uçuşunun 20. yıldönümüne alışmış.

Moskova'da kozmonotiğin müzesi

VDNKh'daki Kozmonotluk Müzesi (fotoğraf ekli) büyük bir bölgeye sahiptir. Alanı 8,5 bin metrekareden fazladır. Bunların neredeyse yarısı ana sergiler için ayrılmıştır.

2006'dan bu yana üç yıllık bir yeniden yapılanma başladı. Ana sonuç sergi alanında bir artış oldu. Müzede, belgesellerin gösterildiği sekiz sergi salonu ve hatta bir sinema salonu bulunmaktadır.

Ana bileşenleri

Aynı zamanda, sergi güncellendi,önemli ölçüde genişledi. Bugün, müze ziyaretçisi tüm roket ve uzay teknolojisini görecek. Etkileşimli sergi sayısında, uzay istasyonuna ait çeşitli sanal simülatörler, bir simülatör de dahil olmak üzere yerleştirme ve yakınlaşma eklendi. Ardından, kendinizi bir helikopterin pilotu olarak hissedebilirsiniz. Organizasyonun yapısında bir arşiv ve bilimsel bir kütüphane var. Ortalama ziyaretçi sayısı yılda 300 bin kişiyi geçmektedir.

VDNKh'daki Kozmonotluk Müzesi'nin bir versiyon sürümü varana özelliği tam ölçekli ölçek olan "Mir" istasyonu. "Dünya" nın tüm gelenlere girmesine izin verilir. Yakınlarda uzay istasyonunu gerçek zamanlı olarak izleyebileceğiniz Uçuş Merkezi bulunmaktadır. Lobide tüplerde "yer yiyecek" satın almak için bir fırsat var, tabii ki, yaklaşan gezi için doğru ruh hali yaratacaktır.

VDNKh fotoğrafta Kozmonotik Müzesi

Devlet-kamu programları

Müze genellikle çeşitli şovlarda yer alırve forumlar. Böylece, Haziran ayında Uluslararası Müzeler Festivali gerçekleştirildi. Endüstri bilimcileri de dahil olmak üzere binlerce alan meraklısı, dünyanın her yerinden geliyor. Eğitim oturumları konusunda "Intermuseum-2015" düzenlendi. Eğitim programının amacı, okullarla ve diğer eğitim kurumlarını müzeyle etkileşimde bulunmaktır. Vurgu, öğrenciler ve diğerleri arasında uzayda ilgi oluşumu üzerinedir.

Ayrıca Haziran ayında özel bir sergi vardı.Büyük Baikonur kozmopolitinin 60. yıldönümüne kadar. Buna ek olarak, yılda en iyi müze işçi rehberi unvanı için düzenlenen yarışmalar, büyük profesyonelliği ve yapılan işin müze personelinin sevgisini göstermektedir.

İki operasyon modundaki Uzay Bilimleri Müzesi

Ziyaretçiler için ilginç

Bugün Ekonomik Başarılar Sergisinde Kozmonotluk Müzesi, ana sergi salonlarını temalara böler:

 • "Uzay çağının yaratıcıları."
 • "Ay ve Uzay Çalışmaları".
 • "Kozmik sabah."
 • "Uzayın tarihi."
 • "Uluslararası Park".
 • "Yörüngedeki ev."

Müze otomatik düzenler sunuyorLuna-1 ve Luna-9, Lunokhod'un kendinden tahrikli aracı, roket tahrikli bir sıvı motoru, bir "uzay" banyosu, bir yıldız gemisi bölmesi ve diğer birçok tematik eşya.

VDNKh'daki Kozmonotluk Müzesi, tarih koleksiyonları için özellikle eşsiz, değerlidir.

 • Nadir fotoğraf ve kitaplar, arşiv verileri ve materyaller.
 • Uzay Mockups Vakfı, roket teknolojisi örnekleri.
 • Özel alan ekipmanı koleksiyonu.
 • Uçuş kıyafetleri topluluğu.
 • Yuri Gagarin'in kişisel eşyalarının fonu.
 • Sergei Korolev'in hayatı ve eserleri hakkında anıt fonları.

Ayrıca müze, 2000'li yılların başlarında açılan sergi projeleri açısından zengindir. İspanya, Almanya ve diğer ülkelerin kendi oluşumlarına katılmaları dikkat çekicidir.

Benzer bir alan müzesiWashington. Ancak, birçok uzman oybirliğiyle Moskova müzesinin daha doygun ve modern olduğunu iddia ediyor. Ve elbette, aynı şey uzay konularının tüm vatansever amatörleri tarafından söylenebilir.

İki operasyon modundaki Uzay Bilimleri Müzesi

VDNKh'deki Uzay Müzesi. Çalışma modu

Bu ile heyecan verici ve ilginç bir kurumdursevinçle kapılarını ziyaretçilerine her gün, pazartesi günleri 10 ila 19 saat arasında açar. Lütfen dikkat: Perşembe günü çalışma saatleri 21: 00'a kadar uzatılır, ancak bilet ofisi yarım saat önce kapanır.

Müze adresi: Mira Avenue, 111. "VDNKh" metro istasyonuna ulaşmak için en uygun yol. Giriş biletinin tekdüzen maliyeti 200 ruble. İndirimler de sağlanmaktadır.

VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 2019

VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 2019

Related news

 • Çaydanlıktaki Çay Lekesi Nasıl Temizlenir
 • Rüyada Böcek ve Sürüsü Görmek, Öldürmek Ne Anlama Gelir
 • FISTIK GÜZELİ BERE MODELİ KIZLAR İÇİN ÖRGÜ ŞAPKA YAPIMI
 • Aydın Candabak: Yeni bin yılın geride kalan ilk yılı
 • Katı İçme Diyet - Sınırlamalar ve Koşullar

 • VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 21

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu


  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 88

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 77

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 34

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 39

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 35

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 5

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 78

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 63

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 24

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 25

  VDNKhdaki Astronotik Müzesi: fotoğraf, çalışma modu 24