Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 2019

Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 2019

Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 78 02.03.2019, 10:04

Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa

Çok sayıda tur şirketi ve gezi rotasıHer gün yüzlerce turisti şehrin en popüler turistik yerlerinden birine götürün - Vasilievsky Adası'nda, Rostral sütunları ve binlerce kartpostalda gördüğümüz Exchange binasıyla birlikte. Haftanın gününden bağımsız olarak günün herhangi bir saatinde, sevgili şehir merkezinde yeni bir yaşamın başlangıcını kutlayan yeni evlilerle tanışabilirsiniz.

Tarihsel Arka Plan

Vasilievsky Adası Ok

Şehrin kuruluşundan bu yana onun önemli bir parçasıVasilyevsky Island oyunu oynadı. Ok (doğu ucuna denir) aslen evlerin mimarları tarafından tasarlandı. Ancak plan değiştirildi, çünkü Büyük Büyük Peter bu siteyi şehrin iş ve kültür yaşam merkezlerinden biri haline getirmeye karar verdi. Onun emrinde, mimar Domenico Trezzini, Kunstkammer, Borsa, Rostral sütunların binalarını içeren yeni bir topluluk tasarladı.

Büyük Peter fikrine göre şehir,Ticaret merkezi haline gelen Hare adasının inşası. Ancak yeterince küçük olduğu için ana eylem bölgesi Vasilievsky Adası'na transfer edildi. Ok sadece ticaret meselelerinde değil, şehrin daha da gelişmesinde de büyük rol oynamıştır. Exchange binası, gümrük, depolar buraya taşındı, burada Gostiny Dvor dikildi.

takas

Aziz Petersburg ok Vasilievsky Adası

Exchange binası bütünün başında sergileniyormimari topluluk. St. Petersburg'un tüm dünyada tanındığı kartlardan biri. Vasilievsky Adası'nın ok, şehrin en önemli ve güzel manzaralarından biridir. Yılın herhangi bir zamanında olmak güzel, buradan Peter ve Paul Kalesi, Kış Sarayı ve Neva Deltası'nın güzel bir manzarasını görüyorsunuz.

Binanın inşa edildiği mimari tarzDeğişimler, - klasisizm. Mimar JF Toma de Tomon'du. Binanın önündeki boşluk iki kareye ayrılmıştır - Kollezhskaya ve Birzhevaya. Mimarlık binasının planının inşa edilmesinden sonra, önündeki alan 100 metre artırıldı. Böylece, mimari bileşenler arasındaki karşıtlık yaratılmış ve gemilerin yaklaşımı için alan kurulmuştur. Suya granit topları ile dekore edilmiş hafif bir eğim yol açar.

Rostral kolonlar

Başka bir sembol Vasilievsky Adası. Ok, gemiler için işaretler olarak dikilen iki Rostral sütun ile dekore edilmiştir. Onların ışığında, limana girerken yönlendirildiler. Sütunların yüksekliği 32 metredir. Onlar devletin deniz gücünün büyüklüğünün sembolleriydi. Gemilerin burun kısımları süslemelerine hizmet eder ve ayaktaki figürler Volga, Dinyeper, Neva ve Volkhov gibi büyük nehirleri sembolize eder.

Vasilievsky adasının adresiŞu anda en ilginçlerinden birişehirde ziyaret edilecek nesneler - Vasilievsky Adası. Onun oku Zooloji, Toprak Bilimi, Edebiyat, Kunstkamera ve Merkez Denizcilik gibi ilginç müzeleri ziyaret etmeyi teklif ediyor. Sergilerini görmek ve muhteşem bir manzaranın tadını çıkarmak için Vasilyevsky Adası Spit'i davet ediyoruz. Bu müzelerin adresi birçok kişi tarafından biliniyor, bu yüzden onları ziyaret etmeyi unutmayın.

Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 2019

Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 2019

Related news

 • Putin ve Trump, terörle mücadeledeki koordinasyonu görüştü
 • Leylak rengi ne renk uyuyor
 • Roma sikkeleri: fotoğraf ve açıklama
 • Folyoda kömür üzerinde balık pişirmek nasıl
 • Wordde sayfa sonu oluşturmak için iki yol vardır

 • Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 12

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa


  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 93

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 94

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 16

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 43

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 7

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 77

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 45

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 45

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 27

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 80

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 10

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 44

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 35

  Vasilievsky Adası - Strelka, Rostral Sütunlar, Borsa 70