Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler 2019

Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler 2019 Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

Kural olarak, kişi yıllarla başlaryavaş metabolizma ve birçok insan kilo alır. Vücudumuz gençlerde olduğu kadar kaloriye ihtiyaç duymazken, porsiyon büyüklüğü aynı kalıyor. Doğal olarak, bazı yiyecekler enerjiye işlenmez, ancak yağ birikintileri ekler. Bu nedenle vücutta metabolizmayı hızlandıran hangi ürünlerin ve preparatların mevcut olduğunu bilmek faydalıdır.

Kısaca metabolizma hakkında

Daha önce de belirtildiği gibi, metabolizma oranı genellikle kişinin yaşına bağlıdır. Fakat bu süreçlerin hızını etkileyen başka faktörler de var. Bunlar şunları içerir:

 • Bir kişinin ağırlığı. Yoksul insanlarda değişim süreçleri “aşağı” ve büyük olanlardan daha hızlı gerçekleşir. Daha fazla yağ mevduat, daha yavaş metabolizma.
 • Paul. Kadınların bu problemden muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Erkeklerde değişim süreçleri daha zayıftır, zira daha zayıf kaslardan daha fazla kas kütlesine sahip olma eğilimindedir.
 • Kötü sağlık İç problemler, özellikle bir kişinin gastrointestinal hastalığı veya diabetes mellitus'u varsa, metabolik süreçlerin oranına da yansımaktadır.

Olası yatkınlığına rağmen, her biriBir şeyi değiştirebilir, ancak bunun için fiziksel aktiviteyi arttırmak ve metabolizma sürecini hızlandıran şeyleri yemek gereklidir. Aşağıda, metabolizmanın hızlanmasına muazzam katkıda bulunan, belirtilen ürün ve bitkilerin yanı sıra yaşam tarzı ile ilgili ipuçları verilmiştir.vücutta metabolizmayı hızlandıran maddeler

Beslenme kuralları

Ürünleri, maddeleri veVücuttaki metabolizmayı hızlandıran ilaçlar, diyetten bahsetmeye değer. Metabolizmanın zayıfladığından şüphelenmeye başlayanların çoğu, "aç" diyetlerine uymaya başlar. Ama sonuç tersine döndü, çünkü beyin metabolik süreçleri yavaşlatarak gıda eksikliğine tepki veriyor. Bu nedenle, günde altı ila sekiz kez yemek yemek daha iyidir, ancak 200-250 gram yiyin. Diyetin lif tarafından baskın olması daha iyidir. Eğer vücut bütün gün (yüksek kalorili olmayan yiyecekler) bir şey sindirirse, yağ birikmez, çünkü açlık öngörülmez. Ek olarak, kalorinin yaklaşık% 10'u yiyecekleri işlemeye harcanmaktadır. Son yemek yatmadan önce üç veya iki saat olmalıdır.

Fiziksel yük

Metabolizmanın hızlanması imkansız iseKas dokuları hiç geliştirilmemiştir, çünkü bu süreçler kaslarda meydana gelir. İyi bir metabolizma için önemlidir: spor, kuvvet antrenmanı (ama aşırıya kaçmayın) ve aktif yaşam. Salonlar için para ya da zaman yoksa, çalışmak için hızlı adımlar ve sadece yarım saat gidin, ev fitness yapın. Egzersizden sonra kaslara dinlendirildiyseniz, metabolizma sadece bir süre daha güçlendirilir. Spor düzenli olmalı.

Sıvı Dengesi

Metabolizmayı hızlandıran hiçbir ürün yokvücut, kalıcı bir su eksikliği varsa yararı yoktur. Sonuçta, sadece varlığı ile iyi bir metabolizma olabilir. Ayrıca, su iştahı hafifletebilir ve toksinlerin vücudunu temizleyebilir. Sodadan pes etmek zorunda kalacak. Saf suda, limon suyu ekleyebilirsin.

metabolizmayı hızlandıran ilaçlar

Dinlenmek için zaman ayırın

Uyku günde sekiz saat, ama daha az değil. Derin uyku evresinin başlangıcı ile, beyin hücreleri güncellenmeye başlar, bu da bizim metabolik süreçlerimiz için çok uygundur. Aynı zamanda kendinizi "saatlerce" uykuya dalmayı da öğretin.

banyo

Metabolizmayı olumlu yönde etkilemek mümkündür.düzenli banyo veya sauna ziyareti kullanarak. Burada vücut iyi ısınır, kalp hızı artar, gözenekler açılır ve dokuların kan akımı artar. Ayrıca, aşırı terleme, toksinleri ve toksinleri çıkarmanıza izin verir. Ancak metabolizma sadece sıcak olduğunda değil, aynı zamanda düşük sıcaklıklarda da artmaktadır. Vücut ısınmaya eğilimlidir ve enerji daha yoğun bir şekilde üretilir, böylece kontrast duşunu unutamazsınız.

masaj

Derin bir masaj sırasında, özellikle banyodan sonra,Vücudun her yerinde kan dolaşımını artırır, dokuların beslenmesini artırır. Ayrıca, bir kişinin ayakları üzerinde birçok aktif nokta olduğunu unutmamak gerekir. Düzenli masajla, sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudun metabolik süreçlerini de aktive edebilirsiniz. Ancak bu prosedür bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Tuzlu prosedürler

Bağımsız masajların yapılması için mümkünvücutta metabolizmayı hızlandıran maddeler kullanın. Örneğin, bir çorba kaşığı tuz ve bir kaşık sirke ile bir çözüm yapabilirsiniz. Ürünler iki litre su ile seyreltilmelidir. Elde edilen sıvı bir havlu veya sert bir masaj eldiveni ile nemlendirilmeli ve vücudu açık kırmızıya kadar ovalayın. Düzenli prosedürlerle, metabolizma artar ve selülit daha az fark edilir hale gelir.vücutta metabolizmayı hızlandıran ilaçlar

Bitkisel banyolar

Sıcak ayak banyoları içinvücutta metabolizmayı hızlandıran otlar. Eşit miktarda kekik, nane, papatya, dulavratotu, ısırgan otu ve pelin almanız gerekir. Karışım yaklaşık 600-800 gram olmalıdır. Şimdi bir kovada ılık su içinde ısrar etmeliyiz. Ayak banyoları da metabolik süreçler üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.

Temiz hava

Yeterli düzeyde bir değişimi sürdürmek zordursürekli içeride oturursanız işler. Her gün dışarı çıkmak için her türlü çabayı gösterin ve mümkünse parkta yürüyün. Hava güneşliyse, sıcak ışınlar vücudu bir vitaminle besler çünkü metabolizmamız için önemlidir.

Yeşil çay ve kahve

Kontrendikasyon yoksa, sabahları içmek iyi olur.kahve ve kısıtlamalar varsa, yeşil çaylara aşık olun. Bu iki içecek, vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ve sinir, kalp ve sindirim sistemlerini uyaran kafein ve tanen maddeleri içerir. Ayrıca bir fincan sıcak içecek içtikten sonra vücut daha fazla enerji harcamasına başlar, bu da kalorilerin daha fazla yanmasına katkıda bulunur.vücutta metabolizmayı hızlandıran otlar

Protein Ürünleri

Herhangi bir üründe bulunan proteinler hızlanan gıdalardır.Metabolizma, çünkü bu elementlerin sindiriminde vücudumuz karbonhidrat veya yağların aksine uzun zaman alır. Ana diyetin az yağlı et olması halinde, enerji tüketimi artacak ve "boş" kalori alımı azalacaktır.

karbonhidratlar

Ama karbonhidratlarla ne yapmalı, çünkü onlar davücut için gerekli. insülin spike olarak değil, yüzden eşit bir gün bu tür gıda alımını dağıtmak için önemlidir. Ayrıca gıda daha sindirilir bu gıdalar gitmek gerekir. Bunun için lif bakımından zengin içerikler seçmek daha iyidir. Onlar sindirimi uzun sürer ve bu gün boyunca bu kararlılık 10 kadar% tarafından metabolizmayı normale sağlayacak olduğunu.

Sebze ve meyveler

Bitki ürünleri arasında, beslenme uzmanları vücutta metabolizmayı hızlandıran maddeler içerenleri tanımladı. Onlar küçük bir listede listelenebilir:

 • Greyfurt ve diğer narenciye meyveleri.
 • Badem.
 • Elma
 • Ispanak.
 • Fasulye.
 • Kivi.
 • Brokoli.

Tabii ki, organizmanın yeterli eser elementler alması için, alımlarından hemen önce hazırlanan meyve sularının içilmesi yararlıdır. Kereviz veya greyfurt ile havuç olabilir.

Deniz ürünleri

Somon ve ton balığı, gelişmede mükemmel yardımcılarmetabolizması. Bunlar vücuttaki metabolizmayı hızlandıran mikro elementler ve vitaminler içerir, örneğin Omega-3 ve metabolik süreçlere katılan diğer asitlerdir.

yosun

Günlük deniz diyeti içeriyorsaAlgler, metabolizmayı aktif hale getirebilirsiniz. Çoğu zaman, tiroid bezinin problemleri vücudun metabolik süreçlerine yansır. Bu üründe bulunan iyot, eksikliği gidermek için yardımcı olacaktır. Ama fazla yer almayın, bir günde ikiden fazla kaşık kullanmanız gerekmiyor. Tiroid bezi şakalarının affedilemez olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle hastalığın şüpheleri varsa bir uzmana danışmak kesinlikle gereklidir.

çeşniler

Sadece içinde yatan bu çeşnilerin çoğumutfak dolaplarımız, vücuttaki metabolizmayı hızlandıran maddeler içerir. Bunlar: kırmızı biber, zencefil, köri, tarçın ve diğer kokulu katkı maddeleridir. Bir kişinin metabolizmasını% 10 oranında artırabilirler. Bazı çay demleyin ve biraz tarçın veya zencefil ekleyin.

metabolizma sürecini hızlandırır

Süt ürünleri

Değişimimizin bir başka önemli uyarıcısısüreç süt ürünleridir. Kalsiyum, metabolizma ile doğrudan ilişkili bir elementtir ve bu maddeleri her gün alırsanız, baharatlardan daha büyük bir etkiye sahip olacaktır.

vitaminler

Metabolizma eğer ritminden kaybolursaVitaminlerin vücut eksikliği. B vitaminleri özellikle bu süreç için önemlidir, eğer sizde yoksa, eczanede metabolizmayı hızlandıran ilaçlar alabilirsiniz. "Magne B6" olabilir. Ayrıca önemli bileşenler şunlardır: krom, kalsiyum, iyot. Bu eser elementler metabolik süreçlere katılırlar ve bu nedenle periyodik olarak bunları bir vitamin kompleksi içerek doldurmaları gerekir.

İlaçlar ve metabolizma

Bugün, İnternet reklamlarla dolu,Renkli olarak vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ve kilo kaybını teşvik eden çeşitli tabletler sundu. Pek çok sayfada, aşırı kiloları gözlerinin önünde eriyen ve sağlıklarını düzelten kızların yorumları ve fotoğrafları var. Ama aslında, vücuttaki metabolizmayı hızlandıran bu tür ilaçlar, sadece yan etkilere değil, aynı zamanda "tuzaklara" da sahiptir. Örneğin, sık sık sunulan tabletler arasında "Turboslim" var. İlacın ana etkisi, açlığın bastırılmasıdır. Bu ilacı alan kişi iştahı yitirir ve bu nedenle diyetinde önemli değişiklikler olur. Bu tür değişiklikler mutlaka sağlığı etkiler ve mide, ishal ve diğer ağrılı semptomlarda ağrı vardır. Bir süre sonra, değişimleri fark edebilirsiniz, çünkü vücut tükenmiş.

vücutta metabolizmayı hızlandıran tabletler

Her ne kadar adalet içinde olsa daBu tür maddeler, ilave edilir ve asit metabolizmasını hızlandırma amaçlı. Ama pratikte, elektrik kesintileri ve gelen gıda keskin bir düşüş ters etkiye sahiptir. Vücut eko-modu "içeren" ve metabolizma ürünü asit içinde aşağı, bu nedenle, yer yavaşlatır ve diğer besinler işe yaramaz.

Hızlı metabolizma mücadelesindeki otlar

Kullanmanız gerekiyorsametabolizmayı hızlandıran ilaçlar, bitkilere başvurabilirsiniz. Şifalı bitkileri sıcak bir süre içinde bağımsız olarak hazırlama imkanı yoksa, eczaneden satın alınabilir. Yararlı otlar şunlardır:

 1. Karahindiba. Bu bitkinin kökleri karaciğeri temizler ve işleyişi üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir.
 2. Isırgan ikiyüzlüdür. Bu bitki aşırı iştahı azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda vücut ağırlığını arttıran kişiler tarafından da aktif olarak kullanılır.
 3. Woodlice. Bahçıvanlardaki bu bitki bir ot olarak kabul edilir, ancak iştahınızı azaltmanıza ve sindirim sistemini normalleştirmenize izin verir. Bir kupa ile bir "düet" de uygularsanız, bu bitkinin daha büyük bir etkisi olacaktır.
 4. Ginseng. İştahı azaltmaya yardımcı olur, endokrin bezlerinin aktivitesi üzerinde iyi bir etkiye sahiptir, metabolizmayı hızlandırır ve bu nedenle aşırı kilogramlarla mücadele eder.
 5. Spirulina. Bunlar deniz yosunu olduğundan, tiroid bezinin işlevini etkiler ve bu nedenle metabolik süreçleri uyarırlar.

Metabolizmayı hızlandıran listelenen bitkilervücut, gerçekten iyi yardımcılar olabilir, ama aynı zamanda kullanımdan önce vücut üzerindeki etkilerini incelemek için değerlidir. Bu bitkilerin her birinin kontrendikasyonları veya yan etkileri vardır. Örneğin, ginseng uykusuzluk, sinirlilik, baş ağrısı ve kan basıncında değişikliklere neden olabilir. Ayrıca, sağlığınız için endişeleniyorsanız, bir doktora danışmak ve bu ve diğer ilaçların kullanımı hakkında danışmak daha iyidir.

Metabolizmayı hızlandırmak için ipuçları

Değişim süreçlerini hızlandırmak için,çaba göster, çünkü herhangi bir mücadele kolay değildir. Yiyeceklere daha az tuz koymaya çalışın, çünkü büyük miktarlarda şişme, nemi tutan. Şeker tüketimini de sınırlamak gerekir, çünkü şeker metabolizmayı yavaşlatır. Kalorik "nefis" sınır tarihi, kuru kayısı veya kuru üzüm zevk için güçlü bir arzusu ile.

hızlanan metabolizma

Günlük diyet iki az yağlı içermelidirsüt yemekleri Kalsiyum süt, yoğurt, süzme peynirden elde edilebilir. Meyvelerden, salatalardan, sebzelerden gelen vitaminler ile kendinizi tanıtmak da önemlidir.

Kahvaltıyı asla atlayamazsın. İlk yemek sırasında metabolik süreçlere başlarsınız.

Iyi bir ruh hali vermeye çalışınbir iyimser ve daha sık gülmek. Samimi kahkahaların vücuttaki metabolizmayı güçlendirdiği kanıtlandı. Sürekli olarak keder ve hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalırsanız, meditasyon yapmayı öğrenin. Herhangi bir zamanda ruh halinizi ve ruh halinizi rahatlatabilir ve normalleştirebilirsiniz.

Düzenli aromaterapi harcayın. Özel efekt ardıç yağıdır. Kokular, dolaşım ve sinir sistemlerini etkileyebilir.

Bir ofis çalışanı iseniz ve uzun bir süreMasada oturmak, bir alarm saati koymak, günde birkaç kez kalkmak ve kısa bir ısınma yapmak zorundasınız. Böylece kanı "dağıtır" ve kas sistemini yoğuracaksınız ve bunun metabolizma üzerinde yararlı bir etkisi vardır.

Değişim süreçlerini hızlandırmak için gerekliSabır, çünkü bu uzun ve zaman alıcı bir süreçtir. Ancak, yaş ve metabolizmayı yavaşlatan diğer faktörlere rağmen, herkesin sağlık ve görünümünü değiştirebildiğini unutmamak önemlidir. Tercihlerini biraz değiştirmenin bile değişim süreçlerini önemli ölçüde hızlandırabilmesi ilginçtir.

Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler 2019

Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler 2019

Related news

 • Elektrik motoru nedir
 • Demiryolları
 • Biz Şimdi Ayrılıyor Muyuz
 • Tilsit dünyası
 • Toyga Çorbası Tarifi Videosu

 • Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler


  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler

  Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler