Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 2019

Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 2019

Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 95 16.03.2019, 06:25

Uyu bak Bogatyr! Saltykov-Shchedrin'in masallarının analizi

Bir peri masalı gibi bir tür çocukluktan herkese aşinadır. Daha olgunlaşmak, bu büyülü hikayelerdeki birçok anın gençliğimizde düşündüğümüz kadar açık olamayacağını anlamaya başlıyoruz. Bir dizi masal, özellikle yazarın, masal masalları değil, açık bir altta yatan bir anlamı vardır. Okuryazarlar, doğrudan, doğrudan ifade edilen bu düşünceleri ve fikirleri dinleyiciye benzeyebilecekleri şekilde, dinleyicilere alegorik bir şekilde iletişim kurabilmek için bu türden sıkça söz ederler. Bu eserlerden bir tanesi, 1886'da yazılan Saltykov-Shchedrin Bogatyr'in hikayeleridir. Diğer işleri gibi, bu da "iyi yaş" çocuklarına hitap ediyor - başka bir deyişle yetişkinler tarihin kalbine kavuşacaklar. Saltykov-Shchedrin'in hikayelerinin yüzeysel bir analizi bile, üst “halk-halk” katmanının altında, daha derin ve daha heyecan verici bir yazarın anlamının gizli olduğunu anlamamızı sağlar. Yazar, özel olarak, daha yakıcı ve akıllıca, o zaman toplumun ahlaksızlıklarını ve eksikliklerini alay etti.Saltykov'un cömertliğinin hikayelerinin analizi

Bir peri masalı analizi yapmadan önceSaltykov-Shchedrin, yazarın XIX yüzyılda Rusya'da yaşadığını ve çalıştığını hatırlamakta fayda var, soylu bir soylu soylu aileden geliyordu. Mikhail Evgrafovich Saltykov-Shchedrin (1826-1889) uzun bir süredir devlet hizmetiyle birlikte yazarak, resmi olarak çalışıyor. Daha sonra, çeşitli yayınların tanınmış bir editörü ve yayıncısıydı.

Çok iş "Bogatyr" hacmi küçüktür. Bu nedenle, Saltykov-Shchedrin'in masalını incelemek basit bir mesleğe dönüşebilir. Ancak, yazarın diğer eserleri gibi, bu hiç de kolay değil. Dışa doğru - tüm hayatını boş bir yerde uyuyan güçlü bir adam hakkında, halkını vahşi yabancılara karşı korumak yerine onun öyküsünü anlatıyor. Ancak bölgedeki herkesi horlayarak boğazlayan Boğatır kisvesi altında, yazarın gömdüğü bir başka düşünce daha görülüyor. Burada yönetici sınıfın kısa görüşlülüğü, liderlik eylemleri ile sıradan insanların beklentileri ve ihtiyaçları arasındaki çelişki açığa çıkar.

saltykov cömert kahramanlar kahraman analiziSaltykov-Shchedrin'in öykülerinin bir analizinin başlaması, okuyucuher şeyden önce, byliny tarafından katlanan insanlarla dışsal benzerliği oldukça büyüktür. Burada tanınmış masal kahramanlarıyla tanışacağız - Babu Yaga ve oğlu - Bogatyr, asil sirin sahibi, meşe ormanı kırıcı. Eski Rusların tanınmış halk motiflerini, ruhunu ve konuşmasını tanıyoruz. Tanınan, aynı zamanda, kahramanca horlamadan bile korkan, ama sadece onu korumak ve güvenmek için "kendi" inin yansımaları ve eylemleridir. Savunucu uyurken, skandallaşan ve bin yıl boyunca komşularını çalan anlaşılır ve "düşman", cesaret edemedi. Muhteşem bir arazide, Bogatyr uyurken, "kendi" kendileri bile "hayal" etmeyecek kadar üzgündüler. Düşman kuvvetleri, diktatörün içi boş bir istirahatte bulunduğu ülkeye saldırdığında, uzun zaman önce öldüğünü ve yılanların vücudunu uyudukları çukurda yediği ortaya çıktı. Halkın bilinmeyen kahramana karşı umutları gerçekleşmez. Hiç kimse, masalların savunucularına güvenmediği için, işgalcilerden sıradan insanları kurtaramaz.

saltykov cömertliğinin hikayeleriYani, masal "Bogatyr" ın yüzeysel bir analizi bileSaltykov-Shchedrin yazarın Rusya'daki duruma karşı tavrını gösteriyor. Alegoride anlatılan durum şu fikri ortaya çıkarmaktadır: yüksek dereceli savunucuların yüksek profilli vaatlerine dayanarak, insanlar kendilerini aldatmaktadırlar. Korunma değil, sadece yağma toplumu toplumun halkı tarafından karşılanır. Ve çürümüş, kökünde. Ve bu unutulmayacak, böylelikle felaket günlerinde kendi yöneticilerimiz tarafından hazırlıksız ya da zayıflatılmadık.

Aracılığıyla vahşi sansür günlerinde,Yayınlanacak herhangi bir çalışmayı geçmek gerekiyordu, bu tür masallar, mevcut yetkilileri eleştiren modern gazetecilerin en açık sözlü ifadelerinden daha cesur görünüyorlar.

Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 2019

Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 2019

Related news

 • Veet’ten Pürüzsüz Cilt için Doğal Çözüm
 • 2019 İlkbahar yaz Çanta Trendleri – Galeri
 • Ünlü Uzun saç stilleri – 2019 Trend Saç Modelleri
 • Takı fabrikası Alexander: işçilerin incelemeleri
 • İNCİLİ KİBARIM LİF MODELİ TARİFİ

 • Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 48

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi


  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 56

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 67

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 16

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 59

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 88

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 96

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 40

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 39

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 66

  Uyu bak Bogatyr Saltykov-Shchedrinin masallarının analizi 31