Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 2019

Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 2019
26.08.2019

Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 44

Ust-Nera - Oymyakon'un merkezi

Oymyakonye, ​​tüm dünyada bilinen bir bölge.Soğuk kutup (en düşük sıcaklık -71.2 derece). Buna ek olarak, yeryüzünde kaydedilen en büyük sıcaklık dalgalanması var - ortalama eksi işaretli 61'ten artı işaretli 39'a. Bu bölge iki sırt arasında bulunur - Chersky ve Suntar-Hayat. 1931'de onlar arasındaki havzada Oymyakonsky ulus (ilçe) oluşturuldu. Onun oluşum nedeni, altın, tungsten, kalay, arsenik, antimon, civa ve diğer nadir minerallerin en zengin rezervidir.

Köyün Yeri

Ust-NeraKuzeyden daha yakın olan Nera Nehri'nin içine aktığı yerIndigirku, 1954'ten beri ulusun ilçe merkezi ve Oymyakonya'nın en büyük yerleşim bölgesi haline gelen kentsel yerleşim olan Ust-Nera'dır. Yakutistan doğu-kuzey ve gelin-fiyat köyün kurucusu, hem de diğer bazı yerleşimler bir Sovyet jeolog Valentin Konstantinopolis (24 Temmuz 1902-1990) idi. Savaştan kısa süre önce bir deniz uçağı, gemide bulunan jeologlarla Nera ağzına geldi. 6 Ağustos 1937, Ust-Nera köyünün kuruluşunun günü olarak kabul ediliyor.

Ust-Nera'nın kurucusu

Valentin Alexandrovich, bunu ilk başlatan kişiarazisi, bu yerlerde çok saygı duyulan - adı onun sokağı olarak adlandırıldı. Gezi 1941 yılına kadar verimli bir şekilde çalıştı - birçok altın yatağı araştırıldı ve 1942'de ilk madenler keşfedildi. Buna ek olarak, bu yıl savaş zaklyuchennymi- "Vlasov'un" sırasında o yeraltı işleyişini kontrol Vladimir Konstantinopolis bir girişim, bir tungsten madencilik şirketi "Alyaskitovyi", geleceği konusunda arama çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Mucizevi bir şekilde jeolog hayatta kaldı.

Madenler ve yerleşim yerleri üreticileri

Yerleşme Ust'narElbette, Yakutistan'ın her yerinde kamplar vardımahkumlar. Elleri Magadan karayolu dahil olmak üzere yollar attı, mayınlar (altın madenleri de vardı) yaratıldı ve konut projeleri yapıldı. Ust-Nera köyü, inşaatçılar-tutsaklara borçlu ilk okuldu (1945-1946). O günlerde bütün yerleşim dikenli telle çevrildi, çünkü birçok cisim üzerinde çalışıyorlardı. Topluluğun "Memorial" belgelerine göre, 1949-1957 yılları arasında Indigirllag'ın bulunduğu bu köydeydi.

Başarılı gelişim yılları

1938 yılında Dalstroy kuruldu -Kalym'da yol ve endüstriyel inşaat yönetimi. 1944'te Ust-Nera köyünde, Dalstroi'ye ait Indigirskoye GPU yer aldı (1957'de tasfiye edildi). Yerleşimin kendisi aşılmaz bataklıklar ile çevriliydi. 1945'te, enerji birleştirme işlemi devreye girer ve 1946'da Ust-Nera endüstriyel akımını alır ve hemen köyün telefon kurulumuna başlar.

1950 yılında bu yerleşim, bulunanYakutya'nın kuzeydoğusundaki kent tipi yerleşim ünvanı alır. Ancak sadece sert iklim burayı yaşamak için zorlaştırıyor. Dünyanın en soğuk nehri olan Indigirka, sellerde çok fazla tehlike barındırıyor. 1951, 1959 ve 1967 selleri korkunçtu, su eski okulun ikinci katına yükseldi (yenisi 1974'te inşa edilmişti), yemek depoları su basmıştı. 1959 selinden sonra, istekli nehrin kıyıları güçlendirilmeye başladı. Ust-Nera köyünün nüfusu istikrarlı bir şekilde büyüdü ve 1989'da 12.5 bin kişiye ulaştı. Yerel sakinler ve TV, Yakutistan'da ilk olarak (1971) görünmeye başladı. 1978 yılında Indigirku üzerinden bir beton köprü inşa edildi.

Endüstri için zor zamanlar

ystra olmayan yakutiaŞiddetli perestroika yılı bunu etkiledimuhtemel alan. Mayınlar kapanmaya başladı, nüfus istikrarlı bir şekilde düşmeye başladı ve zaten 2019 yılında 8,4 bin kişi burada yaşadı. Şimdi, federal yetkililerin, Yakutistan'la ilgili olan sosyal politikası, devletin faaliyetinin en önemli yönünü temsil ediyor. Nüfusun çıkışını engellemek için özel programlar geliştirilmektedir. Yeni yerleşimciler için gelecek vaat eden sanayi bölgelerini cazip hale getirmek için çok şey yapılmaktadır.

Günümüzün gerçekleri

ust ner yorumlarUst-Nera köyü de ihmal edilmiyor. Yakutya (Sakha Cumhuriyeti) gençlik politikasına büyük önem veriyor. Şimdi köyde bir madencilik ve altın madenciliği tesisi bulunuyor. Bu şehir oluşturucu bir kuruluştur. Ayrıca bir havalimanı, modern bir poliklinik ve hastane, yüzme havuzu ve stadyumu bulunan bir spor kompleksi var. Aslında modern ilçe merkezini karakterize eden her şey, Ust-Nera köyündedir. Elbette, bu konuda çok farklı yorumlar. Kötümserler köyün ölüyor olduğunu söylüyorlar. İyimciler, devlet teşkilatı "Sakhatelecom" ve Kültür Sarayı "Metallurg", MC "Pegasus" ve "Kuzey" sinemasının yeni binalarının güzel binalarını listeliyorlar. Bankalar, oteller, şehir müzesi, modern mağazalar, marketler ve anaokulları var.

Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 2019

Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 2019

Related news

 • Pencere pansumanı. Eczanede ve mağazada vitrin gösterimi
 • Kremalı Körili Tavuklu Makarna Videosu
 • Sahte parfüm kullananlar
 • ŞOK 18 – 24 Ekim Kataloğu
 • Lezzetli çin: fuchsatan yemekler

 • Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 56

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi


  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 76

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 16

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 74

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 86

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 100

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 1

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 68

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 63

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 71

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 95

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 97

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 7

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 99

  Ust-Nera - Oymyakonun merkezi 93