Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 2019

Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 2019

Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 83 13.02.2019, 17:26

Ust-Lensk'in korunması: buzdaki hayat

Ust-Lensky rezervinin konumuBazı doğa severleri şaşırttı. Gerçek şu ki, pek çok benzer kuruluşun aksine, bu ülke, ülkemizin sıcak bölgelerinde değil, en kuzeydeki bölgelerde yer almaktadır. Ust-Lensky Rezervi olduğu yerde, Arctic Ocean'ın soğuk suları Lena Nehri ile buluşuyor.

Yaratılışın hedefleri

Ancak neden bunlarda bir yedek oluşturmanız gerekiyordu?kuzey kenarı? Lena nehri şanslıydı ve üzerinde hidroelektrik santralleri ya da barajlar yapılmadı. Bu sayede, suyu elinde tutarak içilebilecek kadar saf kalır. Lena bu şekilde kaldı, birçok yüzyıllar önce bankalarında rezerv düzenlendi.Ust-Lanka rezervi

konum

Ust-Lensky Reserve (fotoğraflar üzerine görüntülenir)sayfa) Bulunsky ulusunun kuzey tarafındaki Yakutia'da bulunur. Bu 133.000 hektar içeren iki alanda, bir "delta", 1.3 milyon hektar boyutu ve "Falcon" oluşur. Rezerv toplamda 1.433.000 hektar kapsıyor. Ancak korunan alan, tüm bölgeyi içermez, sadece 150.000 hektarlık alanı kaplar.

Ust-Lenskiy Nature Reserve'de yakınında bir yere bulunamadı.yerleşim birimlerinin yanı sıra otoyollar veya toplu yollar da bulunmamaktadır. En büyük ve en önemli su gövdesi Lena'dır. Ama rezervteki tek "arter" bu değil. Arynskaya, Trofimovskaya, Bykovskaya ve diğer kanallar da önemli bir öneme sahiptir. Fakat şu anda gidilebilecek önem sadece Bykovskaya kanalıdır.

topografyaUst-lensky rezervinin bulunduğu yer

Çoğunlukla, Ust-Lenskiy Nature Reservebuzda. Ana delta kanalları, alt katmanla kaplı permakutunun bulunduğu Arctida ovası boyunca akar. Kuzeybatıda, eski ada Arga-Muora Sise vardır. Güney batıda buzda gömülü olan üç büyük ada bulunur. Buna ek olarak, topraklarında yaklaşık 300 buz tepesi vardır ve bunların her birinden değil, arızaları görebilirsiniz. Ayrıca delta'da farklı derinliklerdeki birçok küçük göl bulunmaktadır. Lena'nın sağ kıyısında sutların arasından Tit-Ary adasının yanında White Rock kayalıklarının yükselişi görülür.

Tundra'da orman

Ust-Lenskiy Tabiatı Koruma Alanı'nın yanı sıra permafrosttundra bölgesiyle ünlüdür. Ayrıca Tit-Ary adasında dünyanın en kuzey yaprak döken ormanıdır. Adanın batı yakasından yetişen yerel karaçam, 6 metre yüksekliğe ulaşmaktadır.

Yerel flora burada eşsizdir. Lena deltasının tundrası likenler ve yosunlar açısından gerçekten zengindir. Örneğin, Cetrelia Alaskan sadece iki yerde meydana gelen nadir bir türdür. Lena'nın kıyıları boyunca söğüt ağaçları vardır ve dağlık kuzey akıntıları birkaç çeşit söğüt ve çalı ile kaplıdır.

sahil sırtta baklagiller, fasulye nadir türler büyümek ve Brian bakırımsı kırmızıdır. Ayrıca rhodiola officinalis var.Ust-len rezerv fotoğraf

Sualtı sakinleri

Ust-Lensky rezerv sadece onun için eşsizdir.nadir flora, ama aynı zamanda ichthyofauna. Balık yaşadığı yerel sularda neredeyse kanallarında meydana asla mersin balığı, Tugun, beyaz balık, vb. N. yerel göller Peled canlı beyaz somon, Cisco, alabalık ve alabalık vardır. Sonbahar döneminde Saika, bankaların üremesi için yoğun bir şekilde ziyaret edildi. Ayrıca Lena deltasında pembe somon ve chum vardır. Rezervuarın rezervuarlarında amfibiler ve sürüngenler yaşamıyor.

Ust-Lensk Kuşları

Ustiń doğa hayvanları saklıdır Rezerv kanalları zengin olduğundançeşitli balıklar ve tundra bölgesinde otsu bir bitki örtüsü vardır, birçok su kuşu ve su kuşlarını çeker. Bu bölge göçmen türlerin güzergahında yer almaktadır. Fauna bu kadar farklı kılan şey budur. Lena deltasında yuva yapmayı tercih eden yaklaşık 60 alt türü olan 109 tür vardır. Tundra göllerinde çok sayıda siyah boğazlı loons, daha az sayıda bu ailenin kırmızı boğazlı temsilcileri yaşıyor. Aynı yerlerde küçük bir kuğu yerleşmeyi seviyor ve şu anda rezervde yaklaşık 6.000 var. Bunlara ek olarak, ilkbaharda bu kısımlarda kazlar, siyah keçiler, denizciler, pintailler, turkuazlar ve ördekler birçok alttür. Devlet doğal rezervi, dünyanın diğer bölgelerinde nadir bulunan diğer kuş türlerinden de zengindir. Deltada, kumtaşı, kayalar, ördek otu, ruff, beyaz kuyruklu kumpiper ve diğerleri gibi yuvalar vardır.

Rezervin bir özelliği nadir tüylü yırtıcı olarak düşünülebilir. Örneğin, bu bir derbi, bir altın kartal, bir gyrfalcon, bir peregrine falcon.

Ust-Lensky rezerv: soğuğu seven hayvanlar

Bütün bölgede kayıtlı 32 tür var.memeliler, 5 deniz ve 27 karada olanlar dahil. Yerleşik sakinler kutup tilkisi, kutup ayısı, Middendorf volleri, ren geyiği, Sibirya ve toynaklı ormanlardır.

Bunu terk etmeyen taiga sakinleri arasındabölge, işaretli tilkiler, kurtlar, yabani hayvanlar, erminler, gelincikler ve diğer memeliler. Ayrıca burada düzenli olarak gelen bu türler vardır, bunlar geyik, samur, muskrat, wolverine, vaşak ve diğerleridir. Deniz türleri halka mühürlü, Laptev Mors, deniz tavşanı, beluga, boynuzlu baldır.

Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 2019

Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 2019

Related news

 • Makyaj Yapmak Cilde Zarar Veriyor mu
 • 11 Belgeselci Filmini Altın Portakaldan Çekti
 • Tasarruf Bankası kartından Kiwiye para transferi nasıl yapılır
 • Tutumlu Olmanin Faydaları

 • Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 3

  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat


  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 73

  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 90

  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 67

  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 26

  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 69

  Ust-Lenskin korunması: buzdaki hayat 95