Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 2019

Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 2019

Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 20 16.03.2019, 22:34

"Ursofalk": analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları

İlaç "Ursofalk" kullanım talimatları, diğerlerinin yanı sıra hepatoprotektif, kolelitolitik ve immünomodülatör özelliklere sahip geniş bir etki spektrumu olan bir ilaç olarak tanımlar. Ayrıca, ilaç kandaki kolesterol seviyesini önemli ölçüde düşürür.

Aktif madde

Tıbbi ürünün aktif içeriğiursodeoksikolik asit etkiler. Bir insanın safra kısmında belli bir miktarda bulunur, ancak karaciğerin işleyişinin bazı ihlallerinin bir sonucu olarak, sentez ve dolayısıyla safradaki bu maddenin içeriği azaltılabilir.

Ana olarak Ursodeoksikolik asitmadde sadece Ursofalk ilacında değil. Bileşim ve farmakolojik özellikler ile ilgili analoglar, Ursosan, Ursoliv, Urdoksa gibi ilaçlardır. Aşağıda bunlardan bahsedelim.

Ursofalk kullanım talimatları

"Ursofalk" 'un terapötik etkileri

 • Koleraatik eylem azalma ile kendini gösterirhidrofobik asit miktarının safraında ve bağırsağın lümenindeki salgılarının artması. Buna ek olarak, ilâç, ileumdaki reseptörlerle olan bağlantısından dolayı, toksik hidrofobik asitler emilimini azaltır.
 • İmmünomodülasyon etkisi,ursodeoksikolik asit, hepatositler üzerinde birinci sınıf HLA moleküllerinin ve kolanjiositlerin üzerinde ikinci sınıf HLA moleküllerinin sentezlenmesini azaltabilir. Ayrıca ilaç, pro-inflamatuar sitokinlerin sentezini azaltır.
 • sito-koruyucu etkisine, hücre zarı içinde elde edilen koruyucu özellikleri geliştirilir stabilize hücre zarı lipid tabakasına nüfuz aktif maddelerin yeteneğidir.
 • Hiperkolesterolemik eylem, ileumda absorpsiyonda azalma ve karaciğerdeki kolestrol sentezinde bir azalmaya olduğu kadar safra ile atılımına da dayanır.

Listelenen etkilere ek olarak, ilaç"Ursofalk" (bu ifadenin kullanımıyla ilgili talimat), safra litojenitesini azaltmaya olanak tanıyan kolesterol molekülünün içeriğiyle sıvı kristalleri oluşturur. Kolestrol bileşiklerinin dönüşümü nedeniyle taş oluşumu azalır ve çözünmesi gerçekleşir.

Farmakokinetik

İlaçın hafifçe oral yoldan verilmesinden sonraüst kısmında jejunum ve ileumdan - ursodeoksikolik asit bağırsak emilim, böylece aktif taşıma ile emme ucu kısmında ileumda etkili olur ve pasif taşıma ile meydana gelir. Dozun yaklaşık% 60-80'i toplam kan akışına alınır.

Aktif madde karaciğerde metabolize olur vekısmen toksik yedi-keto-litokolik asidin oluşumuna yol açan bağırsaklarda parçalanır ve böylece total kan akışına önemsiz derecede absorbe edilir ve karaciğerde detoksifiye olur. İlacın yarı ömrü 3-5 gün arasındadır. Esas olarak metabolit formundaki dışkılarla atılır.

Ursofalk 250 mg

Kullanım Endikasyonları

"Ursofalk" uyuşturucu kullanma talimatıKan kolesterol, kolestaz, karaciğer belli azaltma fonksiyonları artışa eşlik safra kesesi, karaciğer, hastalıkları kullanımını gösterir. Bu tür rahatsızlıklar biliyer siroz (birincil), biliyer geri akış, gastrit, sklerozan kolanjit (birincil), safra, refluksoesofagitisin farklı etyolojisi hepatit, kistik fibroz maddeler arasında.

Uyuşturucu var ise reçete edilironlar çapı rentgennegativnye eğer safra taşları, fakat sadece kendi büyüklüğü onbeş milimetre aşmadığı ve hasta safra kesesi işleyişini kesintiye uğratmaz. Bu ilaç ayrıca, karaciğer toksisitesi (örneğin, alkol zehirlenmesi), kolestaz (çocuk), biliyer diskinezi, intrahepatik safra kanallarının atrezi eşlik patolojisinin bir durumda kullanılır. Safra durgunluğunu ortadan kaldırmak için parenteral beslenme hastalarının yanı sıra karaciğer transplantasyon ameliyatı yapılan hastalar tarafından alınır.

Önleyici ajan olarakkaraciğer fonksiyonunu (hormonal kontraseptifler, kolestatik etki ile preparatlar) olumsuz etkileyebilir ilaçları alırken ilaç "Ursofalk" (bu durumlarda da analogların analogları da kullanılabilir).

Konu ve kompozisyon şekli

ursophane süspansiyon analogları

İki serbest bırakma formunun bir ilacı vardır"Ursofalk": süspansiyonu (hiçbir İsviçre üretilen analogları) ve kapsüller (analogları Almanya'da üretilen). İlacın ilk sürümü esas olarak çocuklar veya yutma güçlüğü çeken insanlar için kullanılır. Beyaz granüller ya da toz - Jelatin kapsüller opak, sert, kapak ve gövde içinde, beyaz boyanmıştır bulunmaktadır. 10, 25, 50 veya 100 adetlik paketlerde üretilmiştir. Süspansiyon ayrıca limon kokusu vardır, hava baloncukları, homojen kıvama ile karakterize edilen, beyaz bir renk vardır. 250 ml'lik şişelerde mevcuttur, bir ölçü kaşığı dahildir.

250 miligramda ursodeoksikolik asitBir ilacın bir kapsülünde bulunur, aynı miktarda aktif madde, 5 mililitre (bir ölçü kaşığı) Ursofalk süspansiyonunda bulunur. gliserol, susuz sitrik asit, ksilitol, propilen glikol, sodyum klorür, mikrokristalin selüloz, benzoik asit, limon aroması, sodyum sitrat, saflaştırılmış su, sodyum siklamat: şurup yardımcı bileşenler içerir. Kapsüllerdeki küçük bileşenler, koloidal silikon dioksit, titanyum dioksit, sodyum lauril sülfat, mısır nişastası, magnezyum stearat, jelatin, saf sudır.

Ursofalk nasıl alınır

Tek doz halinde ilaç tedavisitercihen akşam saatlerinde. Kapsüller çiğnemeden yutulur ve doğru miktarda su ile yıkanır. Daha önce belirtildiği gibi, çocuklar için ilaç "Ursofalk" bir süspansiyon (şurup) olarak kullanmak daha iyidir. Doz, hastalığın niteliğine ve hastanın vücudunun özelliklerine bağlı olarak doktor tarafından hesaplanmalıdır. Yatmadan önce bebekler (beş kilogram ağırlığında) ölçülen kaşık süspansiyonunun dörtte birine verilmelidir.ursofalk nasıl alınır

Genellikle karaciğer hastalıkları ile günlük dozYetişkinler için ilacın kilogram başına 10-15 mg, tedavi süresi altı aydan iki yıla kadar sürer, ilaç molaları ise tavsiye edilmez. 250 mg tedavi - - 1014 gün safra yemek borusu geri akışı ve safra geri akış, gastrit, günlük doz "Ursofalk" ilaç olan kişiler için. sklerozan kolanjit ve biliyer siroz, genellikle günde vücut ağırlığının kilogramı başına 10-15 mg alan, ancak gerekirse reçete zaman, doz 1 kg başına 20 mg yükselmiştir. Terapi genellikle altı aydan iki yıla kadar sürer. Kistik fibrozlu hastalar, ilacı her gün altı aydan iki yıla kadar kilogram başına 20-30 mg dozunda alırlar. Toksik karaciğer hasarı durumunda, ilacın altı ila on iki ay boyunca kilogram başına 10-15 mg günlük bir dozda alınması gerektiği belirtilmektedir.

İlaç "Ursofalk." analogları

ursosan veya ursofalkKompozisyon ve farmakolojik özellikleri benzer ilaçlarla ilaç karşılaştırmalı bir açıklama yapalım.

 • İlaç "Ursosan". Bu ürün Çek Cumhuriyeti ve Almanya'da üretilmiştir, sadece kapsüller biçiminde mevcuttur. İlaçların etki mekanizması benzerdir. Ancak, terapistler, hepatologlar, ilaç, "Ursosan" veya "Ursofalk" daha iyi olduğu sorusuna bulaşıcı hastalık doktorlar oybirliğiyle ikinci seçmek için tercih edilir olduğunu yanıt verirler. Bu tür sonuçlar uzmanlar tarafından kendi klinik gözlemleri ve hasta değerlendirmeleri temelinde yapılır. "Ursofalk" ilacı, söz konusu analogdan daha kolay tolere edilir, ayrıca karaciğerdeki fonksiyonel durumu hızlı bir şekilde normalleştirir. Ama vücudun kişisel özelliklerini unutmayalım, "Ursosan" ın daha iyi yardımcı olmasına yardımcı olan insanlar var. Buna ek olarak, ilaç biraz daha ucuz değer: ilaçların 50 kapsül için "Ursofalk" 850-1200 ruble ödemek zorunda kalacak olurken 50 kapsül ile paketi, 650-830 ruble mal olacak.
 • Urdoks'un araçları. İlaç, yerli üretilmiş bir jenerik ilaçtır. Bununla birlikte, onu üreten ilaç şirketi gerekli malzemeleri yurtdışında satın alır ve Rusya'da sadece ilacın üretim süreci gerçekleşir. Ayrıca kapsüller halinde de mevcut, 50 adet için fiyat 440-960 ruble arasında değişiyor. Her iki ilaç da farmakolojik özellikler bakımından benzerdir, üretilen etkide anlamlı bir fark yoktur.ursophane analogları
 • İlaç "Ursoliv". Tıp, önceki davada olduğu gibi, Rusya'da üretilmektedir. Aynı zamanda, birçok insan, listelenen tüm ilaçlardan, safra kesesinde taşları çözen en iyi şey olduğuna dikkat çekiyor. Ancak ilacı "Ursofalk" alırken daha yüksek tedavi etkinliğine sahip olanlar da vardır. Kapsüllerin benzer bir bileşimi vardır, bu yüzden bu veya bu türevi tercih etmek zordur. Eğer fiyat üzerinde odaklanırsanız, ilaç "Ursoliv" satın almak daha iyidir, daha az maliyeti - 50 kapsül için 460-905 ruble.

Olumsuz Olaylar

Hastalar tarafından oldukça iyi transfertıbbi ürün Ursofalk. İlacın analogları da iyi bir toleransla karakterize edilir. Bazı durumlarda, tedavinin arka planında, safra taşlarının kalsifikasyonu meydana gelir, bir mantar dışkı gelişir, epigastriumda ağrı görülür. Ayrıca, cilt kaşıntı, kurdeşen şeklinde alerjiler gelişebilir. Bugüne dek aşırı dozda ilaç bildirilmemiştir.

Kontrendikasyonlar

Bileşenlere yüksek kişisel hassasiyetilaç, kullanmayı reddetmek için bir temel olarak hizmet eder. Kolanjit, kistik veya safra kanalı, akut kolesistit obturasyonu olan kişiler için kontrendike ilaç. Safra kesesi, biliyer kolik bozukluğu motor fonksiyon bozuk olan hastalara ilaç reçete.Çocuklar için Ursofalk

Hamilelik ve emzirme döneminde uygulama

Çalışmalara göre, ursodeoxycholicAsit mutajenik, teratojenik, embriyotoksik aktivite göstermez, ancak hematoplankental bariyere nüfuz etme ve gebeliğin seyrini etkileme yeteneği tam olarak anlaşılamamıştır. Bu nedenle, Ursofalk'un ilacını çocuk yatağı sırasında almak sadece gerektiğinde ve doktorun reçetesine göre mümkündür. Laktasyon döneminde ilacı kullanma deneyimi yoktur.

Diğer ilaçlarla etkileşim

Antasit ile ilacın eşzamanlı alımıalüminyum hidroksit içeren araçlar ve "Kolestypol" ve "Kolestyramin" ilaçları ile aktif maddenin sistemik absorpsiyonunda bir azalmaya yol açar. İlaç ilacı "Ciclosporin" kan plazmasındaki konsantrasyonu değiştirebilir. Bu tür ilaçların ortak kullanımına ihtiyaç varsa, en az iki saat aralıklarla alınmalıdır.

Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 2019

Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 2019

Related news

 • Maya ve Aspirin Neye İyi Gelir
 • Mavi adil ışık abiye elbise
 • BOTAŞ: 70 - Beşiktaş: 69
 • Yorkshire Terrier, her aile üyesi için mükemmel bir arkadaş
 • Bezelyeli salata. Basit Tarifler

 • Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 28

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları


  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 97

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 46

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 13

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 82

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 15

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 94

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 4

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 24

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 68

  Ursofalk: analoglar, kullanım talimatları ve serbest bırakma formları 69