Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 2019

Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 2019

Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 48 02.03.2019, 07:24

Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı?

Tuhaf bir şekilde, ama Uralların bahçıvanları nadirdirson yıllarda popüler üzüm haline gelmiştir. Kendi elleriyle yetiştirilen bu harika meyveler, muhteşem bir ev yapımı şarap haline getirildiğinde bile, yaz güneşinin sıcaklığını ve yumuşaklığını koruyor.

Urallarda kışın üzümlerin hazırlanmasıBu sadece bir problem. Gerçek şu ki bölgemizdeki kışlar, Fransa'nın hatta Almanya'nın kuzey kısmının övünebileceğinden çok daha şiddetli. Bu nedenle, Urallarda kış için üzümlerin hazırlanması son derece önemli bir olaydır, çünkü tüm hasat asma kalitesine bağlıdır.

Yani, tüm süreci biraz daha düşünün. Ekim ayının ilk günlerinde, tüm yaprakları çıkarmak ve ilk donlarından sonra, tüm meyve çalılarını budamak gerekir.

Bu eğitimin önemli bir parçası, çünkü senArtık meyve vermeyen eski sürgünlerden tamamen kurtulmak gerekiyor. İkame ve meyve oklarının düğümlerini terk etmeniz gerektiğini unutmayın. Tüm eski, hasta ve kurutulmuş kılıflar acımasızca çıkarılmalıdır. Buna karşılık, çalı ortasından gelen genç bir asma bırakmak gerekir.

Başka hangi üzümlerin kış için hazırlanmasını içerir?Urallarda mı? Budamanın özellikle bağımlılık yapmadığına dikkat edin. Bu nedenle, bu not için tavsiye edilenden biraz daha gözlerini ayırmanız gerekir. Bu, kışın bazılarının kaçınılmaz olarak öleceği gerçeğinden dolayı yapmaya değer. Eğer ilkbaharda, aşırı bir gözünüz varsa, onları silersiniz.

üzüm kesimlerinin hazırlanması

Fakat Urallarda kış için üzümlerin hazırlanması düşünülemezyuvarlanmadan! Bunu yapmak için, yaklaşık 15 cm derinliğe bir çalı kazın, sonra köklü kökleri (yüzey) temizleyin. Daha sonra bu kuru kum deliğe dökülür. Bu amaç için kullanmak için daha iyi olan nehir, önceden kalsine edilmiş.

Sonra sulama yapmaya başlayabilirsiniz. Üzümler topraktaki nem eksikliğine son derece duyarlı olduğu için onlar için. Sonbahar sulama uygulamasının, ürün hasat edildikten hemen sonra başlatılması gerektiğine dikkat edilmelidir. Sonuç olarak, topraktaki çiçeklenme başlangıcında, optimum nem rezervi birikecektir.

Hatırlayalım ki, bir tane kırıcı kovanda bu gerekli değilbir düzine sudan daha az kova temiz su ve potasyum permanganat (manganez) eklenmelidir. Konsantrasyon, sıvının yumuşak pembe bir renk alması için seçilmelidir.

Yaklaşık olarak aynı şekilde üzüm fidanlarının hazırlanması yapılır. Kış öncesi düzenli olarak sulama yapıyorsanız, çalıların veriminin 1/3 oranında artacağını unutmayın.

İhtiyacınız olan soğuktan önce hatırlamanız çok önemlidir.üst pansuman yapmak. Üzüm ağacının önündeki alanın bir metre karesinde, bir çift bardak kül ve bir gram borik asit ekleyerek beş kilogram kompost koymak gerekir. Toprak aşırı asidik ise, programlanmamış kireçleme yapmak için gereksiz olacaktır.

üzüm fidelerinin hazırlanması

Asmanın ilk dirençli donlarının başlangıcındayere bükün ve arduvaz levhalarla kaplayın (metal değil!). Kış kendi kendine gelir gelmez (kar olmasa bile), Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanmasını içeren ikinci aşamaya başlarlar.

Arduvazın üzerine en az 20 cm kuru temiz talaş veya turba yerleştirilir. Bu yapının üstünde, köknar veya ladin pençeleri yer almakta, bu da karların birikmesine ve tutulmasına katkıda bulunacaktır.

Yakın zamanda dikilmiş üzüm kesimlerinin hazırlanmasıtoprakta, yukarıdaki prosedürden farklı değildir. Tabii ki, böyle bol sulama ihtiyacı yok, ama daha dikkatli korunmalıdır.

Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 2019

Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 2019

Related news

 • Mehmet Şeref Bozkurt
 • Emre Akbaba transferinde son dakika gelişmesi
 • Grafiti dolu sokaklarıyla ünlü Bogota
 • Pinyata Nasıl Yapılır
 • Kısa Boylular İçin Abiye Elbise Modelleri 2019
 • Bir gerçek nedir İnanılmaz gerçekler. Gerçek kelimesinin anlamı

 • Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 52

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı


  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 62

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 2

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 31

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 42

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 52

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 97

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 35

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 63

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 49

  Urallarda kışlık üzümlerin hazırlanması: asmaların donmasını önlemek için ne yapılmalı 97