Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 2019

Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 2019
19.10.2019

Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 83

"Ultracaine DS Forte": kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü

Muhtemelen, birkaç kişi olacaksevinç ya da en azından korkmadan dişçiyi ziyaret etti. Sıklıkla ağrının eşlik ettiği bu nahoş tedavi prosedürü, bizi polikliniğe olan ziyareti artık ertelememizi zorlaştırmaktadır. Ancak şimdi tedavi ve diş çıkarma sürecini oldukça acısız hale getirmek için büyük fırsatlar var. Bunun için, mükemmel anesteziye sahip birçok ilaç vardır, doktor ağzınızda her şeyi yapabilir, hiçbir şey hissetmezsiniz ve hatta hissetmezsiniz. Bu ilaçlardan biri "Ultrakain DS Forte". Terapötik etkisini, kullanımını ve kontrendikasyonlarını anlamaya çalışalım.

Vücut üzerinde farmakolojik etkisi

Bu ilaç gruba aittirDiş hekimliğinde yaygın olarak kullanılan lokal anestezikler. İlaç anestezi başlangıcından sadece birkaç dakika sonra ilaç hemen hemen anlıkdır. Hangi dozajın uygulandığına bağlı olarak analjezik periyodun süresi bir saatten fazladır.

"Ultrakain DS Forte" iyi tolere edildiÇoğu hasta, yarı ömrü sadece 25 dakikadır ve bu işlem çoğunlukla böbrekler tarafından gerçekleştirilir. İlaç çok düşük bir toksisiteye sahiptir, bu da onu tekrar uygulamanızı mümkün kılar.ultracaine DS forte

İlacın lokal anestezik özellikleri, sinir impulslarının iletimindeki yoğunluğun azalması nedeniyle enjeksiyon bölgesinde veya bölgesinde hassasiyet kaybına katkıda bulunur.

İlacın sadece 2 ml'sinin verilmesinden sonra, kan plazmasındaki maksimum konsantrasyon 15-20 dakika sonra ulaşılır. Ancak, uygulama alanındaki yoğunlaşmanın kan dolaşımından binlerce kat daha yüksek olduğu fark edilir.

Preparatın şekli ve bileşimi

"Ultrakain DS Forte" enjekte edilebilir solüsyonlar formunda mevcuttur. Ilacın 1 ml içerir:

 • Ana aktif maddeler 40 mg artikain hidroklorür ve epinefrin hidroklorürdür, konsantrasyonu farklı olabilir.
 • İlave bileşenler dahil edildiğinden: sodyum klorür, sodyum metabisülfit, enjeksiyon için su.

İlaç ampullerde üretilir ve renksiz, tamamen şeffaf bir çözümdür.

Bu ilaç, aktif maddenin konsantrasyonunda farklı olan farklı formlarda da mevcuttur:

 • "Ultracaine DS Forte" 1: 100.000 epinefrin konsantrasyonu.
 • Konsantrasyon 1: 200000 olabilir.
 • Epinefrin olmadan tamamen ilacın bir şekli vardır.

Üreticiler ilacı paketliyorSazan şırınganın içine yerleştirilen özel 1.7 ml kan damarları ve daha sonra iğne ilaca vidalanır. Yani "Ultracaine" piyasaya sürüldü, 1 ampülün fiyatı çok küçük - bu 40-50 ruble, bu yüzden hemen hemen her hasta bir diş hekimi ziyaret etmeden önce böyle bir ilaç satın almak için para biriktirebilir. Kullanımı diş çekmeden ya da acı çekmeden tedavi edilmesine izin verecektir.

"Ultracaine" ilacının kullanımı için endikasyonlar

İlacın bileşimi oldukça geniş bir alana izin verir.infiltrasyon ve iletim anestezisinin uygulanmasında diş hekimliğinde kullanır. Bu ilaç, fiziksel hastalıkları olan hastalarda bile kullanılır. "Ultracaine DS Forte" giriş aşağıdaki durumlarda gösterilmiştir:

 • Ağız mukozasında cerrahi müdahale yapılırsa.
 • Dişin ekstraksiyonu veya dökülmesi gereklidir.

diş hekimliğinde kullanım için ultracain talimatları

 • Periodontal hastalıktan etkilenen dişlerin çıkarılması.
 • Cerrah tarafından kistlerin çıkarılmasında uzun bir müdahale varsa, protez öncesi dişler taşınır.

Her durumda ilacın dozajı ayrı ayrı belirlenir.

Dozaj ve uygulama yöntemleri

Dişçiye gitmeden önce almaya karar verirseniz"Ultracaine", kullanım talimatı, dokularda sadece iltihaplanma süreci olmadığında uygulanabileceğini belirtmektedir. Ayrıca, intravenöz uygulama kontrendikedir.

Eğer dişi çıkarmanız gerekiyorsa, komplike olmazsaenflamatuar süreçler ve diğer komplikasyonlar, ilacın 1.7 ml'sini submukozaya enjekte etmek yeterlidir, ilacın ilave bir miktarının uygulanması gerekli olduğunda durumlar vardır. Bu gibi durumlarda ağrılı bir palatal enjeksiyondan kaçınılabilir.1 ampülün ultrakain fiyatı

Dişler yan yana bulunduğu kaldırılacak ise, o çekimlerin sayısını artırmak için iyi ve uyuşmuş çalışacak ilaç "Ultrakain DS forte" mümkün değil mi.

Eğer bir insizyon yapmak ve gökyüzüne dikişler koymak gerekiyorsa, o zaman atış başına 0.1 ml ilaç için palatine depo oluşturmak için yeterlidir.

Alt dişleri çıkarırken, hangi olmadanEnflamatuar süreçler, diş başına 1,7 ml enjeksiyonu ile yeterli infiltrasyon anestezi olacaktır. Enjeksiyondan sonra anestezinin istenilen etkisi sağlanamazsa, submukoz bölgesine ek bir enjeksiyon yapılabilir. Böyle bir yaklaşımın güvenilir anesteziye yol açmadığı durumlar vardır, o zaman mandibular sinirin iletken bir blokajının yapılması gerekli olacaktır.

Cerrahi müdahale gerekiyorsa ve anestezi gerekiyorsa, patolojinin şiddetine ve operasyonun beklenen süresine bağlı olarak "Ultracaine" verilir.

Dişlerin tedavisi veya çıkarılması durumundaYetişkin hastalar, daha sonra ilacın aktif maddesi vücut ağırlığının kilogramı başına 7 mg'a kadar uygulanabilir. Çocuklar için dozaj, küçük bir hastanın ağırlığını ve yaşını dikkate alarak, her seferinde ayrı ayrı seçilir. Ancak, aktif madde miktarının, çocuğun kilosunun kilogramı başına 5 mg'ı geçmemesi gerektiğini dikkate almalıyız.

Yaşlı hastaların tedavisinde, dozaj en azını almak, ancak istenen etkiyi elde etmek için gereklidir.

"Ultracaine" kullanmanın bazı nüansları

Herhangi bir ilacın kullanımında her zaman özel kurallar ve incelikler vardır ve "Ultracaine" bir istisna değildir. Bu ilacı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar şunlardır:

 1. İntravasküler enjeksiyonu önlemek için aspirasyon testi yapılmalıdır.
 2. Dikendeki basınç, dokunun hassaslığına karşılık gelmelidir.
 3. Bulaşıcı gelişimini önlemek içinHasta, doktorun, solüsyonun her çitine vialden yeni bir iğne ve şırınga kullandığını kontrol etmelidir. Kartuş zaten açıksa, bir sonraki hasta için kullanılamaz.
 4. İlacın uygulanması için hasarlı bir kartuşun kullanılması da kabul edilemez.
 5. Özel şırınga ayakları kullanırsanız, kendinizi camın hasar görmesine karşı koruyabilir ve işlevlerini kusursuz hale getirebilirsiniz.

Bu basit kurallara bağlı kalırsanız, bu ilacın kullanımı ile anestezi harika olacaktır.

Bazı hasta gruplarında "Ultracaine" kullanımı

Herhangi bir anestetik, basit bir "Ultracaine" enjeksiyonu olsa bile, belirli kategorilerde ve bazı durumlarda özel bakım gerektirir:

 • Hasta kalp rahatsızlığı çekiyorsa vedamarlar, kalp ritmi ihlalleri vardır, inme öyküsü vardı, hipertansiyon var, ilacın minimum aktif madde içeriği ile veya tamamen olmadan kullanılması arzu edilir.
 • Aynı şey diyabet, hipertiroidizm, amfizem veya bronşit olan hastalar için de geçerlidir.
 • Diş hekimini ziyaret ettikten sonra, anestezi tamamen durduktan sonra yiyecek alabilirsiniz.

kullanım için ultracain talimatları

 • Bir araca binme yeteneği üzerinde herhangi bir özel etki yoktu, ancak bir hastaya büyük bir doz verilirse, duyarlılık tamamen iyileşene kadar bundan kaçınmak daha iyidir.
 • Büyük özenle, ilaç anjina ve postinfarktüs kardiyosklerozlu hastalarda kullanılmalıdır.
 • Serebral dolaşımda bir rahatsızlık varsa, dozajı da sıkı bir şekilde gözlemlenmelidir.
 • Pıhtılaşma bozuklukları dikkat gerektirir.
 • Böbrek ve karaciğerde ciddi hasar Ultracaine kullanılmaması için iyi bir nedendir.

"Ultrakain" in kullanımı 1: 200.000

Bu ilacın aktif madde konsantrasyonu daha azdır, bu nedenle en sık hamile kadınların veya emziren annelerin tedavisi için kullanılır.

ultra caine enjeksiyonları

Bu konsantrasyon, kardiyovasküler problemleri olan hastalar için uygundur. Ama sınırlamalar var:

 • Bronşiyal astımı olan hastalar için çok dikkatli olun.
 • Tiroid bezi patolojisi varsa, o zaman bu "Ultracaine" (enjeksiyon) kullanmayın.

Epinefrin olmadan "Ultracaine"

İlacın bu biçiminde pratik olduğu göz önüne alındığındakoruyucu madde yoktur, bu alerjik belirtiler riski olan hastalar için en uygun seçenektir. Bronşiyal astımı olan ve tiroid hastalığı olan hastalar için de uygundur.

Hazırlık aynı zamanda çekirdekler için de uygundur, ancak böyle bir formun etki süresinin çok daha az olduğu akılda tutulmalıdır.

"Ultracaine" uygulamasından sonra istenmeyen belirtiler

"Ultracaine" kullanıyorsanız, diş hekimliğinde kullanım talimatlarına kesinlikle uyulmalıdır, aksi takdirde yan etkiler olabilir:

 1. Solunum bozukluklarını bile durdurabilir.
 2. Nöbetlerin görülmesi.
 3. Leke bozuklukları.
 4. Ultracaine kullanmaya karar verirseniz, kullanım talimatları verimsiz bir enjeksiyonun fasiyal sinire zarar verebileceği uyarısında bulunur.
 5. Enjeksiyondan sonra baş ağrınız olabilir.
 6. Mide bulantısı ve kusma.
 7. Arteriyel hipotansiyon gelişir.
 8. Bradikardi.
 9. Bazıları, aksine, baskıda bir artışa neden olabilir.
 10. Alerjik belirtiler.
 11. Enjeksiyon yerinde şişme.
 12. Üst ve alt dudakların, yanakların ve hatta ses tellerinin şişmesi.

ultrakain anestezi

Diş hekimine gittikten sonra bu belirtileri görürseniz, acilen doktora gitmeniz gerekir.

Ultrakain almaya kim izin verilmiyor?

Hastaların "Ultracaine DS Forte" ilacının enjeksiyonundan sonra pozitif çıkmasına rağmen, kullanımının arzu edilmediği patolojiler ve durumlar vardır:

 1. Ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık.
 2. Bradikardi.
 3. 2-3 derece atriyoventriküler blokaj.
 4. Kalp yetmezliği.
 5. Anemi.
 6. Hipoksi.
 7. Kapalı açılı glokom.
 8. "Ultracaine" 4 yıla kadar çocuklarda kullanmak için kontrendikasyonları vardır.

Bir diş hekimine gittiğinizde, doktorunuza kronik hastalığınızdan bahsetmelisiniz.

Doz aşımı sonuçları

Bir diş hekimi satın almadan önce birçok kişi"Ultracaine ", 1 ampülün fiyatı küçük, yaniBazıları sadece bir çift alsa, korkmadan dişçi koltuğuna oturun ve doktordan çift doz almasını isteyin. Ancak, dozajın gözlenmemesi durumunda komplikasyonların ortaya çıkabileceğini bilmek gereklidir. İşte ilacın artan miktarda bazı belirtileri şunlardır:

 • Baş dönmesi.
 • Stupor.
 • Bozulmuş solunum.
 • Genelleştirilmiş konvülsiyonlar.
 • Kan basıncında keskin bir düşüş.
 • Daraltın.
 • Bradikardi.
 • Taşikardi.

Bu işaretlerden herhangi biri ortaya çıkarsa, ilacı bırakın ve hemen harekete geçin.

"Ultracaine" in diğer ilaçlarla uyumluluğu

Bir dişçiyi ziyaret edersen ve güveniyorsan"Ultrakaina" nın enjeksiyonu, şu anda hangi ilaçları aldığınızı doktorunuza bildirmeniz gerekir. İlacın aşağıdaki ilaçlarla kombinasyonuna izin verilmez:

 1. Kardiyoselektif beta blokerler ile, örneğin, "Propranolol".
 2. Antidepresanlar ile.
 3. Sinir sistemi üzerinde karamsar bir etkisi olan ilaçlarla.
 4. olası enjeksiyon yerinde kanama - Üstünde "aspirin" ve "heparin" ile "Ultrakain" birleştirmek kabul edilemez.
 5. Eğer ilacı kas gevşeticilerle kullanırsanız, etkileri artar.
 6. İnhalasyon anestezi için ek fon kullanamazsınız, kalp ritim bozuklukları riski artar.
 7. Dezenfeksiyon için ağır metal içeren solüsyonları kullanmayın.

Bebeğin taşınması sırasında "Ultrakaina" kullanımı

Eğer pozisyondaki bir kadın dişçiye gelirse"Ultrakain" aktif bileşeninin minimum içeriğiyle kullanılması tavsiye edilir, diş hekimliğinde kullanım talimatı bunu doğrular. Ancak ilacın epinefrin olmadan tamamen kullanılması tavsiye edilmez, çünkü adrenalin damarların enjeksiyon bölgesinde daralmasına ve absorpsiyonu yavaşlatmasına neden olur, bu da kandaki aktif maddenin konsantrasyonunu azaltır.ultrakain kontrendikasyonları

Anne sütüne nüfuz etmek için aktif madde"Ultrakaina" yeteneklidir, ancak konsantrasyonu o kadar önemsiz olacaktır ki, bebeği hiçbir şekilde etkileyemez. Bu nedenle, annenin dişi yırtması veya tedavi etmesi gerekiyorsa, emzirmeyi kesmeyin.

Ilaç hakkında yorum

Hastalar kullanımdan sonra çoğu kez ayrılır"Ultrakaina" olumlu geribildirim. Birçok kişi bir çekimden sonra uyuşmanın birkaç saat sonra gerçekleştiğini, dudakların ve dilin şiştiğini hissettirdiğini söylüyor.

"Ultrakain" in kullanımından hemen sonra dişhekiminin herhangi bir manipülasyonu ağrıya neden olmaz ve tedavi süreci stres olmadan geçer.

Birkaç hasta enjeksiyondan sonra istenmeyen etkilerin ortaya çıktığını fark eder.

Bu ilaç ve eczanelerde uygun maliyetini seçmek eğilimindedir. Bir araç için 40-50 ruble vermek neredeyse herkesin yeteneğine sahiptir.

Dişlerin tedavisi ve çıkarılması nahoş ve ağrılı bir iştir, ancak "Ultrakain" gibi ilaçlarla, tüm bu prosedürler ağrısız hale gelir.

Ancak doktorunuza, sahip olduğunuz tüm kronik hastalıklarınız ve ilaçlarınız hakkında bilgi verdiğinizden emin olun, böylece sadece güvenli ağrıyı garanti edebilirsiniz.

Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 2019

Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 2019

Related news

 • Gülümseten Kareler Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
 • Hormon bozukluğu belirtileri nelerdir
 • Tahinli patlıcan
 • Ekmek peyniri - kalori içeriği ve türleri
 • Şehri yeni başlayanlar için sürüş - bir acemi ne bilmek istiyor

 • Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 53

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü


  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 26

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 60

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 83

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 52

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 19

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 23

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 22

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 67

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 32

  Ultracaine DS Forte: kullanım talimatları, kontrendikasyonlar. Lokal anestezi için enjeksiyon çözümü 85