Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılmasıTopak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması

27.05.2019

Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 41

Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması

Topuklu mısırlar tarafından oluşturulabilirçeşitli nedenlerle. Tipik olarak, bu rahatsız edici veya standart olmayan ayakkabıların yanı sıra yüksek topuklu ayakkabılar. Mısır oluşumu derinin altında oluşur. Görünüşleri vücudun koruyucu bir tepkisidir ve topuklara zarar vermez.

topuk üstü topuk tedavisi

Görme keskileri küçükölü hücreler tarafından oluşturulan cilt kompaksiyon bölgeleri. Çoğu zaman usta ağrılarını getirirler. Ayakta cilt mühürlerinin görünümü için en sevilen yerler topuklu ve parmaklıdır. Bacaklardaki mısırlar ıslak veya kuru olabilir. İlk neoplazm türü, lenfatik sıvı ile doldurulmuş bir mesane. Bu tür mısırlar cildin dış tabakasının hasar görmesinin sonucudur. Ayakların ayakkabı ile güçlü bir şekilde ovulduğu yerlerde ortaya çıkarlar.

Topun üstünde ve parmaklarda kallusun tedavisi, bu durumdaıslak ise, konvansiyonel yaralar için tedavi seyrine benzer. Elde edilen kabarcık, antibakteriyel bir solüsyon ile muamele edilir. Kalusun daha hızlı iyileşmesi için, tedavinin tamamı boyunca yumuşak, aşınmayan ayakkabılar giymeniz gerekir. Eğer ortaya çıkan baloncuk bakımı doğru yapılmamışsa o zaman sıkışabilir. Aynı zamanda ayak parmakları ve topuklar üzerinde kuru kalluslar oluşmakta ve bu cilt dokularının ölü hücreleri kalın bir tabaka halinde bulunmaktadır. Yapısında, bu tür mühürün bir çubuk ve omurgası vardır. Bu yüzden böyle kalluslardan kurtulmak çok daha zor.

ayak başında kuru kalluslar

Ayak tabanlarında mühürler var, hangilerigörünür ve kaybolur, bize sadece küçük sıkıntılar verir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu neoplazmalar iltihaplanabilir ve insan sağlığına zararlı hale gelebilir. Topuklarda mısır tedavisi derhal yapılmalıdır, aksi takdirde yürüyüş zor bir göreve dönüşebilir.

Ayağın bu bölgesindeki neoplazmalar eğilimliiltihaplar, diseksiyonlar ve enfeksiyonlar. Hasar gören alanda çatlaklar oluştuğunda ve onlardan sıvının sızmaya başlaması durumunda topuktaki mısır bir dezenfeksiyon işlemi ile başlatılmalıdır. Patoloji alanı su ve sabunla yıkanmalıdır. Bundan sonra, temiz bir havlu alın ve antibakteriyel krem ​​uygulayın. Muamele edilen alan bakterisidal yapışkan sıva ile kapatılır. Kallusun topuklara uygulanması, patoloji alanının günde iki kez kremle yağlanmasını gerektirir (örneğin "Carmol 20" veya "Ultra Maid 25" uyuşturucu uygundur). Bu durumda, yapışkan sıvayı değiştirmeniz gerekir.

kuru mısırların çıkarılması

Son zamanlarda kallus topuğunda oluşmuş olabilir.bir limonla çıkarın. Alçı veya bandaj ile sabitlenmiş taze meyve kabuğu, geceleri cildi sıkılaştırmanın merkezine uygulanır. Genellikle, iltihaplanmayı ve sıvıyı ortadan kaldırmak için tek bir prosedür yeterlidir. Deri sertleştikten sonra mısır kolayca soyulur. Topuktaki çatlaklar ve kaba cilt, eşit miktarda aloe suyu ve balık yağı karışımı kullanan kompreslerle tedavi edilebilir.

Kuru mısırların çıkarılması ile birlikte yapılmalıdır.sıcak banyolar kullanarak. Topukların gergin derisi fırın soda ile ilave edilen sıcak suda (bir çay kaşığı suya ihtiyaç duyulur) buharda pişirilmelidir. Yarım saatlik işlemden sonra kallus yumuşar, pomza taşıyla kolaylıkla kazınır. Topuk bir tırnak dosyası ile ısıtın. Mısır temizleme işlemi bittikten sonra, ayak nemlendirici veya besleyici bir krem ​​ile yumuşatılmalıdır. Uygun etkinin sağlanamaması durumunda, topuklardaki keçeler tamamen ortadan kaldırılmaz, işlem her gün bir hafta boyunca tekrarlanır.

Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılmasıTopak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması

Related news

 • Bir prens çizmek için: basit ipuçları
 • Ragü Soslu Lazanya
 • İKYeni Ekonomi Haberleri
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kronik Boğaz: Hastalığın Nedenleri ve Tedavisi

 • Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 100

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması


  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 26

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 52

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 6

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 6

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 66

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 43

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 47

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 2

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 70

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 38

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 84

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 24

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 96

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 17