resim Fotograf Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması
Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 53 08.01.2019, 14:24

Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması

Topuklu mısırlar tarafından oluşturulabilirçeşitli nedenlerle. Tipik olarak, bu rahatsız edici veya standart olmayan ayakkabıların yanı sıra yüksek topuklu ayakkabılar. Mısır oluşumu derinin altında oluşur. Görünüşleri vücudun koruyucu bir tepkisidir ve topuklara zarar vermez.

topuk üstü topuk tedavisi

Görme keskileri küçükölü hücreler tarafından oluşturulan cilt kompaksiyon bölgeleri. Çoğu zaman usta ağrılarını getirirler. Ayakta cilt mühürlerinin görünümü için en sevilen yerler topuklu ve parmaklıdır. Bacaklardaki mısırlar ıslak veya kuru olabilir. İlk neoplazm türü, lenfatik sıvı ile doldurulmuş bir mesane. Bu tür mısırlar cildin dış tabakasının hasar görmesinin sonucudur. Ayakların ayakkabı ile güçlü bir şekilde ovulduğu yerlerde ortaya çıkarlar.

Topun üstünde ve parmaklarda kallusun tedavisi, bu durumdaıslak ise, konvansiyonel yaralar için tedavi seyrine benzer. Elde edilen kabarcık, antibakteriyel bir solüsyon ile muamele edilir. Kalusun daha hızlı iyileşmesi için, tedavinin tamamı boyunca yumuşak, aşınmayan ayakkabılar giymeniz gerekir. Eğer ortaya çıkan baloncuk bakımı doğru yapılmamışsa o zaman sıkışabilir. Aynı zamanda ayak parmakları ve topuklar üzerinde kuru kalluslar oluşmakta ve bu cilt dokularının ölü hücreleri kalın bir tabaka halinde bulunmaktadır. Yapısında, bu tür mühürün bir çubuk ve omurgası vardır. Bu yüzden böyle kalluslardan kurtulmak çok daha zor.

ayak başında kuru kalluslar

Ayak tabanlarında mühürler var, hangilerigörünür ve kaybolur, bize sadece küçük sıkıntılar verir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu neoplazmalar iltihaplanabilir ve insan sağlığına zararlı hale gelebilir. Topuklarda mısır tedavisi derhal yapılmalıdır, aksi takdirde yürüyüş zor bir göreve dönüşebilir.

Ayağın bu bölgesindeki neoplazmalar eğilimliiltihaplar, diseksiyonlar ve enfeksiyonlar. Hasar gören alanda çatlaklar oluştuğunda ve onlardan sıvının sızmaya başlaması durumunda topuktaki mısır bir dezenfeksiyon işlemi ile başlatılmalıdır. Patoloji alanı su ve sabunla yıkanmalıdır. Bundan sonra, temiz bir havlu alın ve antibakteriyel krem ​​uygulayın. Muamele edilen alan bakterisidal yapışkan sıva ile kapatılır. Kallusun topuklara uygulanması, patoloji alanının günde iki kez kremle yağlanmasını gerektirir (örneğin "Carmol 20" veya "Ultra Maid 25" uyuşturucu uygundur). Bu durumda, yapışkan sıvayı değiştirmeniz gerekir.

kuru mısırların çıkarılması

Son zamanlarda kallus topuğunda oluşmuş olabilir.bir limonla çıkarın. Alçı veya bandaj ile sabitlenmiş taze meyve kabuğu, geceleri cildi sıkılaştırmanın merkezine uygulanır. Genellikle, iltihaplanmayı ve sıvıyı ortadan kaldırmak için tek bir prosedür yeterlidir. Deri sertleştikten sonra mısır kolayca soyulur. Topuktaki çatlaklar ve kaba cilt, eşit miktarda aloe suyu ve balık yağı karışımı kullanan kompreslerle tedavi edilebilir.

Kuru mısırların çıkarılması ile birlikte yapılmalıdır.sıcak banyolar kullanarak. Topukların gergin derisi fırın soda ile ilave edilen sıcak suda (bir çay kaşığı suya ihtiyaç duyulur) buharda pişirilmelidir. Yarım saatlik işlemden sonra kallus yumuşar, pomza taşıyla kolaylıkla kazınır. Topuk bir tırnak dosyası ile ısıtın. Mısır temizleme işlemi bittikten sonra, ayak nemlendirici veya besleyici bir krem ​​ile yumuşatılmalıdır. Uygun etkinin sağlanamaması durumunda, topuklardaki keçeler tamamen ortadan kaldırılmaz, işlem her gün bir hafta boyunca tekrarlanır.

Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılmasıresim galeriler Goruntuler

Related news

 • Teslimat öncesi çatışmalar - bir kadına ne derler
 • Rihanna’nın makyaj modeli
 • Ocak Taşları Nasıl Temizlenir
 • İştah Kesen Yiyecekler Hangileridir

 • Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 71

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması


  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 17

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 35

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 87

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 87

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 29

  Topak üzerinde kallusun işlenmesi ve çıkartılması 24