Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 2019

Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 2019

Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 54 25.01.2019, 09:39

Tiyatro "Fındıkkıran" (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları

Tiyatro "Fındıkkıran" (Yekaterinburg) - en çokRusya'da eşsiz. Tuhaflığı, çocukların amatör ve profesyonel düzeyde bale öğrenen sanatçı olarak hareket etmesi.

Yekaterinburg Tiyatroları

Yekaterinburg'daki tiyatrolar çok keyif alıyorŞehrin sakinleri yanı sıra, misafirleri ile popüler. Her birinin kendi hikayesi, repertuarı, türü vardır. Hepsi birbirine benzemeyen, hepsi parlak ve ilginç. Onlarda, harika, yetenekli ve profesyonel sanatçılar sanata hizmet ederler. Ama aralarında bir rol var, tüm rollerin çocuklar tarafından oynanıyor - tiyatro "Fındıkkıran". Ekaterinburg, 1988 yılında türünün bale grubundaki gibi eşsiz ve eşsiz bir sahibi oldu.

Fındıkkıran Tiyatrosu

fındıkkıran tiyatro екатеринбургYekaterinburg'daki Çocuk Bale TiyatrosuOkul ve bir koreografik stüdyo değil. Tüm performanslar 7 ila 17 yaş arası sanatçılar tarafından oynanır. Bu tam teşekküllü bir bale tiyatrosu. Burada yaşta indirim yapmayın. Genç sanatçılar hem oda hem de tam boy performanslarını yüksek teknik ve profesyonel düzeyde dans ediyorlar. Tiyatro "Fındıkkıran" (Ekaterinburg) Mikhail Kogan - olağanüstü bir balerin, koreograf. O gün sanat yönetmeni.

Tiyatro 20 yaşındayken, okendi binasını hediye olarak aldı. Şimdi gerçek bir saray. Genç sanatçıların balesini öğretmek için her şey var - geniş prova odaları. Ve ayrıca kendi geniş rahat sahne. Tiyatro binası çok büyüktür. Oditoryum 300 koltuk için tasarlanmıştır. Sahne modern aydınlatma cihazları ve ses teknolojisi ile donatılmıştır. Artık "Fındıkkıran" (Yekaterinburg) bale tiyatrosu, daha yüksek bir seviyede performanslar ve programlar gösterebilecektir.

Tiyatro repertuvarı

Çocuk Bale Tiyatrosu "Fındıkkıran" sunarçeşitli masalların konuları tarafından oluşturulan izleyiciler performansları. Küçük sanatçılar sadece kendi şehirlerinde değil. Rusya'yı gezdiler ve hatta başka ülkelerde de oldular: ABD, İtalya ve diğerleri.

Tiyatro "Fındıkkıran" performansları:

bale tiyatrosu

 • "Çocukluğun uçağı".
 • "Alice."
 • Cipollino'nun Maceraları.
 • "Gingerbread Man".
 • "İyi Horton."
 • "Thumbelina".
 • Sihirli Fener Masalları.
 • "Hare kalp".
 • "Bir zamanlar".

Ve diğer bale yapımları.

Genç aktörler

Tiyatro "Fındıkkıran" (Ekaterinburg) içerirYaklaşık 200 küçük sanatçı. Burada çalışıyorlar, sahnede performans gösteriyorlar, bale ustalığını geliştiriyorlar. Eğitim 5 yıl ile başlar. Çocuklar 7 yaşında sahneye gidiyor. Tiyatro "Fındıkkıran" mezunları Ekaterinburg, Perm, Moskova tiyatrolarında çalışır.

Fındıkkıran Opera ve Bale Tiyatrosu

Şehrin ilk müzikal tiyatrosu

1912'den beri opera ve bale tiyatrosu var. Onun ilk performans Mikhail Ivanovich Glinka tarafından "Çarın Hayatı" opera oldu. İlk bale üretimi "Sihirli Flüt" (R. Drigo) idi. 1914'te gerçekleşti. Sadece 1931'de "Opera ve Bale Tiyatrosu" adı çıktı. Repertuar klasikti. 20. yüzyılın 20'lerinde tiyatro, popülerlik kazanmış ve ülke çapında tanınarak, Rusya'nın en iyilerinden biri olmuştur. Grup, yetenekli sanatçı ve müzisyenlerden oluşuyordu. Bu tiyatroda seçkin üstatlar yaratıcı etkinliklerine başladı. Şarkıcılar Ivan Kozlovsky, Sergey Lemeshev, Yuri Gulyaev, Boris Shtokolov vb. Cyril Tikhonov işine burada başladı. Moskova'daki "Helikon-Opera" tiyatrosunun kurucularından biri oldu. Başka bir iletken - Evgeny Kolobov. Moskova'ya taşındıktan sonra orada "Yeni Opera" tiyatrosunu kurdu. Olağanüstü kişilik - Alexander Titel. Bugün Moskova Stanislavsky ve Nemirovich-Danchenko Müzikal Tiyatrosu'nda ana yönetmen ve sanat yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Birçok vokalist ve dansçı, başkentin tiyatrolarının solisti oldu. Bazıları dünya yıldızlarıdır.

Yekaterinburg tiyatroları

Tiyatronun repertuarı çok zengindir. Bugüne kadar, afiş E. Humperding tarafından Richard Wagner tarafından "Uçan Hollandalı", "Paquita" L. Minkus'un, "Le Comte Ory" J. Rossini, Amore Buffo Gaetano Donizetti, "Hansel ve Gretel", "Katya gibi yapımları iddia ve Siyam Prensi "P. Ovsyannikov", "Mussorgsky (çağdaş yorumlama)," Boris Godunov Fındıkkıran "S. Prokofiev tarafından" Taş çiçek "G .. Puccini'nin" La Boheme ". Opera ve Bale Tiyatrosu, izleyicilerini hem klasik hem de modern prodüksiyonlarla sunuyor.

Müzikal Komedi Tiyatrosu

Yekaterinburg'daki tiyatrolar izleyicilere sunuyortamamen farklı türler. Opera, bale, müzikal, operet, tiyatro, bebek ... En popüler tiyatrolardan biri de Müzik Komedi. 1933'ten beri var. O yıl şehirdeki liderlik, Yekaterinburg'un (Sverdlovsk), eğlenmek için çağrılacak başka bir tiyatroya ihtiyaç duyduğuna, çalışanların dinlenmeye ilgi duymasına karar verdi. Bunun için müzikal komedi türü en uygun kabul edildi. Yönetmen Drama Tiyatrosu'ndaki genç aktör Leonid Lukker'dı. Yaratıcı yolun başlangıcında Sverdlovsk müzikal komedisi, saygın yönetmenler, sanatçılar, koreograflar, St. Petersburg (Leningrad) ve Moskova'dan sahne tasarımcıları tarafından çok desteklendi. Grup, genç aktörlerden toplandı ve Neva'daki şehirden solistler dahil, bazıları Yekaterinburg'da kaldı.

çocuk bale tiyatrosu Fındıkkıran

Sverdlovsk müzikal komedi tiyatrosunun prömiyeri, G. Stotgardt ve R. Friml "Rose Marie" nin Amerikan opereti. Büyük başarı ile, 1924'te Broadway'de idi.

Repertuar, klasik operet ve müzikallerin yanı sıra çocuklar için müzikal performansları içerir. Posterde özel bir yer, özel yapımlar tarafından işgal edilmektedir.

Müzikal komedi tiyatrosunda çeşitli dallarda 17 kez Ulusal Ödül "Altın Maske" kazandı.

Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 2019

Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 2019

Related news

 • Türkiye, 2026 Kış Olimpiyatlarına resmen aday
 • Zencefil çorbası tarifi
 • Lamborghini LM002 - motorlu piyade için supercar
 • Kolon ve Rektum Kanserinde Tedavi

 • Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 55

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları


  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 7

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 67

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 4

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 70

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 16

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 29

  Tiyatro Fındıkkıran (Ekaterinburg): repertuar ve tiyatro topluluğu, şehrin diğer tiyatroları 60