Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 2019

Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 2019
31.03.2019

Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 7

Tipik ortaçağ manastırı neydi? Ünlü Ortodoks kiliseleri

Mimari anıtlar, muhteşem örneklerBütün bu ortaçağ manastırı - tarihsel kayıtlar kayıt boyama, duvar,. onlar kronikleri sayfa çok daha fazla hatırlanacak olarak yolculuğuna başlamalıdır geçmiş dokunmak ve geçmiş günlerin etkinlikler hakkında bilgi edinmek isteyenler, antik tapınakları keşfetmektir.

Ortaçağın kültür ve ekonomi merkezleri

Karanlık zamanlarda güçlenmeye başlarmanastır komünleri. İlk kez Batı Avrupa topraklarında görünürler. Bu hareketin progenitörü Benedict Nursiysky olarak kabul edilebilir. Bu dönemin en büyük ortaçağ manastırı Montecassino'daki manastırdır. Bu, komünlerin her bir üyesinin ortak amacın geliştirilmesinde payına yatırım yapmak zorunda olduğu kendi kurallarına sahip bir dünyadır.

ortaçağ manastırıŞu anda ortaçağ manastır temsil ettibinaların büyük bir kompleksi. Hücreleri, kütüphaneleri, yemekhaneyi, katedralleri ve ekonomik binaları içeriyordu. Sonuncusu hayvanlar için ahırlar, depolar, kalemler.

Zamanla, manastırlar ana dönüştüOrtaçağ kültürü ve ekonomisi merkezlerinden. Orada olayların bir kronolojisi idi yürütülen tartışmalar, bilimin başarıları değerlendirdi. geliştirmek ve bu tür öğretileri, felsefesi, matematik, astronomi, tıp geliştirmek.

Fiziksel olarak sıkı çalışmanın tamamı sağlandıacemiler, köylüler ve sıradan manastır çalışanları. Bu tür yerleşimler, bilgi depolama ve biriktirme alanında büyük önem taşıyordu. Kütüphaneler yeni kitaplarla dolduruldu ve eski yayınlar sürekli olarak karşılık geldi. Ayrıca keşişler tarihsel tarihler yaptılar.

dünya manastırı

Rus Ortodoks manastırlarının tarihi

Rus ortaçağ manastırları çıktıAvrupalılardan çok daha geç. Başlangıçta keşişler, ıssız yerlerde ayrı yaşadılar. Fakat Hristiyanlık kitleler arasında yeterince hızlı yayıldı, bu nedenle durağan kiliseler gerekli oldu. Peter döneminde 15. yüzyıldan itibaren ben tapınaklar yaygın inşaat gözlemledik. Onlar her köyde neredeyse vardı ve büyük manastırlar şehirler veya kutsal yerlerde inşa edildi.

Peter bir dizi kilise reformu gerçekleştirdim.haleflerine devam etti. Sıradan insanlar, Batı geleneği için yeni modayı olumsuz bir şekilde algılamışlardır. Bu nedenle, II. Catherine döneminde, Ortodoks manastırlarının inşası devam ediyor.

Bu dini yapıların çoğu, inananlar için hac yeri haline gelmemiş, ancak bazı Ortodoks kiliseleri dünya çapında bilinmektedir.

Myrrh mucizeleri

Büyük Nehir ve Mirozhka Nehri'nin kıyılarına akıyor. Mitos'un Pskov Savior-Transfiguration Manastırı yüzyıllar önce burada ortaya çıktı.

Kilisenin yeri korunmasızsık baskınlar. Bütün darbeleri esas olarak kendine aldı. Sürekli soygun, yangınlar yüzyıllardır manastırı takip etti. Ve etrafındaki bütün bunlarla birlikte, asla bir kale duvarı inşa etmedi. Şaşırtıcı olan, tüm sıkıntılara rağmen, güzelliğiyle hala büyüleyici olan freskleri muhafaza etti.

Yüzyıllar boyunca Mirozhsky manastırı, Tanrı'nın Annesi'nin eşsiz bir mucizevi simgesi olarak kendini korumuştur. XVI yüzyılda, mirotocheniya mucizesiyle ünlü oldu. Daha sonra, ona şifa mucizeleri atıldı.

Manastır kütüphanesinde bulunan koleksiyonda,bir kayıt bulundu. Modern takvime göre 1595 tarihli. İkonun mucizevi mucizesini içeren bir hikaye içeriyordu. Kayıtta dediği gibi: "Gözyaşları En Saf'ın gözlerinden akar, akarsular gibi."

Manevi miras

Birkaç yıl önce Djurdjevi Stupovi manastırı doğum gününü kutladı. Ve daha fazla ya da daha az değil, sekiz asır önce doğdu. Bu kilise Karadağ topraklarında ilk Ortodoks oldu.

Rus ortaçağ manastırları

Manastır birçok trajik günü geride bıraktı. Yüzyıllar boyunca, 5 kez ateşle yok edildi. Sonunda rahipler burayı terk etti.

Uzun bir süre ortaçağ manastırııssızlıktaydı. Ve sadece 19. yüzyılın sonunda bu tarihi nesnenin yeniden inşası için proje başladı. Sadece mimari yapılar değil, aynı zamanda manastır hayatı da restore edilmiştir.

Manastırın topraklarında bir müze var. İçinde hayatta kalan binaların ve eserlerin parçalarını görebilirsiniz. Şimdi Djurdjevi Stupovi manastırı gerçek bir hayat yaşıyor. Bu maneviyat anıtının gelişimi için kalıcı yardım eylemleri ve koleksiyonlar düzenlenmektedir.

Şimdiki zamanda geçmiş

Bugün, Ortodoks manastırları aktif çalışmalarına devam ediyor. Bazılarının tarihinin bin yılı aşması gerçeğine rağmen, eski tarzda yaşamaya devam ediyorlar ve hiçbir şeyi değiştirmeyi denemiyorlar.

Djurdjevi Stupovi ManastırıAna meslekler tarıma elverişli tarımın yönetimi veRab’ye hizmet Rahipler dünyayı Mukaddes Kitaba göre kavramaya çalışır ve başkalarına öğretir. Deneyimlerinde para ve gücün geçtiğini gösteriyorlar. Onlarsız bile, aynı anda yaşayabilir ve mutluluğunuzda olabilirsiniz.

Kiliselerden farklı olarak manastırların bir bölümü yoktur.Yine de, insanlar isteyerek rahiplere katılıyorlar. Dünyadaki her şeyden vazgeçerek, birçoğuna bir hediye verilir - hastalıkları tedavi etme veya sözcüklerle yardım etme yeteneği.

Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 2019

Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 2019

Related news

 • Tuzların, asitlerin ve alkalilerin ayrılması. Teori ve pratik uygulama
 • Adem Kılıççı Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Bulutlarla Gezinti
 • Papatya Suyu İle Saç Açma
 • Cristina Palabay

 • Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 25

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri


  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 86

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 38

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 2

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 78

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 2

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 33

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 92

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 29

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 62

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 64

  Tipik ortaçağ manastırı neydi Ünlü Ortodoks kiliseleri 83