Tesla Model S: özellikler (fotoğraf) 2019

Tesla Model S: özellikler (fotoğraf) 2019 Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

"Tesla Model S": özellikler (fotoğraf)

"Tesla Model S" 5 kapılı bir elektrikli araç,Amerikan şirketi Tesla Motors tarafından üretildi. İlk defa, bu makine 2009 yılında Frankfurt'ta bir prototip olarak halkın dikkatine sunuldu. Ve 2012'de tam ölçekli teslimatlar Haziran ayında başladı.

tesla model s

"Kalp" arabanın

"Tesla Model S" bugünmevcut olanlardan en güçlü elektrikli araç. Hiçbir rakip, teknik özelliklerinde bu makine ile rekabet edemez. Aracın kalbi lityum-iyon pil. Kapasitesi 85 kWh'dir. Bu, şarj olmadan 426 kilometrelik kilometre için yeterlidir. Tek bir elektrikli araç bugün böyle bir gücü sunamaz.

Genel olarak, önce geliştiriciler için planlar veüreticiler, pilleri 60 kWh kapasiteli modeller üretmeye başladı. Bu, çok daha az sayıda kilometre için (yani, 335 km'de) yeterli olacaktır. 40 kWh için bir pil üretmek için bir başka fikir vardı. Bu 260 kilometre için tamamen yeterli olurdu. Fakat bunun bir sonucu olarak hepsi reddetti. Temel araç "Tesla Model S", 362 litre güç olan AC motorun sıvı soğutma denilen özelliğini kullanıyor. a.

Üretimi başlat

Şirket küçük başladı - serbest bırakılmasına karar verildiİlk önce binlerce sedan. Sınırlı bir baskıydı, ancak 85 kWh pil ile. İmza ve İmza Performansı olmak üzere iki versiyon mevcuttu. Bu araçların maliyeti sırasıyla 95.400 dolar ve 105.400 idi. Rusya'da "Tesla Model S" 4.5 milyon rubleye satıldı (eski döviz kuruna göre). Bugüne kadar en pahalı seçenek 4.4 saniyede "yüzlerce" e ulaşan sürüm. Geçen yıl 2014'te Tesla Model S P85D gibi bir otomobil çıktı. Üç saniyeden biraz fazla bir sürede 100 km / saat hızına ulaştı.

adze araba modeli

Modernleşme ve değişim

2013'te bu endişe kamuoyuna gösterildiAracın ilginç bir şekilde şarj edilmesi. Akünün otomatik olarak değiştirilmesi içindi. Gösteride, bu prosedürün bir bütün olarak yaklaşık bir buçuk dakika sürdüğü gösterildi. Ve söylemeliyim ki, bu, benzinli bir motorun monte edildiği kaputun altında, bir arabanın tam bir bankasını doldurmanın iki katı daha hızlı. Şirketin başkanına göre ("Ilon Max"), yavaş bir şarj işlemi (mevcut enerjinin seviyesini% 50'ye çıkarmak için yirmi dakika yeterli) özgür kalacak. Ancak sadece şirketin doldurma istasyonlarında. Hızlı bir değiştirme yaklaşık 60-80 dolar mal olacak. Bu miktar, birçok sürücünün tam yakıt bankasına verdiği fiyata eşittir.

İstatistikler, 2013 yılının ilk çeyreğindeyıl ABD'de bu modelin yaklaşık 4.750 kopyasını sattı. Böylece, verilen araba, en çok satılan ve sınıfın lüks lüks sedan oldu. Etkileyici olan "BMW" yedinci serisinden daha popüler.

Avrupa'da, "Tesla Model S" de çoktalep halinde Norveç'te, ilk 14 günde, 322 birim satıldı (Volkswagen Golf öncesinde). Ve geçen yılın ilk çeyreği sonunda, 2014, dünya çapında bu makinelerin yaklaşık 32.000 sattı.

tesla model s yorumlar

görünüm

Dış hakkında sadece anlatmak gerekirayrı ayrı. "Tesla Model S" incelemeleri son derece olumludur - ve sadece pratikliklerinden dolayı değil, aynı zamanda görünümlerinden dolayı. Araba sahibinin tüm sahipleri iddia ediyor - bu gerçekten özel bir araba. Uzunlukta, 2189 mm genişliğinde, neredeyse beş metre (daha hassas olması için 4978 mm). Yükseklik 1435 mm, dingil mesafesi ise 2959 mm. Açıklık da memnun - 145 mm.

Bu makinenin görüntüsünde açıkça izlenirspor karakteri. Bu otomobilin en önemli özelliği, düzgün olmayan, yumuşak ve zarif ana hatların yanı sıra standart dışı çözümlerde. Dar optiklerin görüntüsüne ve oval şekilli bir ateşleyici ızgaraya özel bir karmaşıklık eklenmiştir. Kompakt hava girişi ve zarif sis farları olan tampon da ilginç görünüyor. Başlık güzel kabartmalarla süslüdür. Ayrıca, sürgülü kapı kollarına ve kapıların sıra dışı şekline özel bir görünüm cazibesi eklenmiştir.

Arka kısım da orijinal görünüyor. Gözlerde, kompakt boyutları ve yüksek güçlü kanatları büyük bir tampon ile hemen acele edin. Ve ek bir seçenek olarak, potansiyel alıcılara karbon fiberden yapılmış bir arka spoyler, panoramik bir cam (diğer şeylerin yanı sıra) ve LED sis farları sunulabilir.

tesla makine modeli s

Iç mimari

"Tesla" bir arabadır (S modeli).beş kişi için tasarlanmıştır. Doğru, geçen yılın versiyonunda, çocuklar için koltuklar hala mevcuttur (arka kargo bölmesine monte edilmiştir). Bu arada, araba iki trunks ile övünebilir. Ön - 150 litre ve arka 750 litrelik bir bölme. Ve arka koltukları katlarsanız, 1800 litre kazanırsınız.

Ama şimdi içten, ki gurur duyabilir"Tesla". Araba (model S) parlak bir özellik sunuyor - ve bu inanılmaz bir boyut 17 inç (!) Renkli dokunmatik ekran. Orta konsolda yerleştirildi. Bu multimedya sistemi sayesinde, makinenin farklı sistemlerini kontrol edebilirsiniz: klimanın çalışmasını ayarlama, çağrıları cevaplama, müzik ayarlama vb. Ekranda, GPS ve arka görüş kamerasının bir resmi görüntülenir.

Gösterge paneli bir başka önemli olanBu arabayı şaşırtabilir. "Tesla Model S", herkesin zaten kullanmış olduğu, ancak büyük bir tabletin olduğu dijital bir panele sahip değil. Uzmanları elektrikli arabaya çok başarılı bir şekilde monte edilir.

Tesla modelinin incelemesi

konfor

Kabinin çok geniş olduğunu itiraf etmeliyim. Sandalye sırtları anatomik profili ve yüksek kaliteli yan destekleri farklıdır. Daha fazla geliştirici, her bir yolcunun arabanın içinde ne rahat hissedeceğinden dolayı, yastık boyutlarını başarıyla seçmiştir.

"Tesla Model S", teknik göstergeleribiraz sonra daha ayrıntılı olarak tartışılacak, çok zengin bir temel donanıma sahip. İlk olarak, bunlar elektrikli ayarlı, ısıtmalı ve hafızalı koltuklardır (önceden ayarlanmış parametreler kaydedilir). İkincisi - elektrikli bagaj kapağı. Üçüncü olarak, anahtarsız bir erişim sistemi var. Ayrıca, seyir kontrolü ve elektrikli camlar, iklimsel çift bölgeli klima kontrolü, otomatik olarak katlanan ve elektrikli ısıtmaya sahip dikiz aynası aynaları - hepsi bu, yukarıdakilere ek olarak. Arabada yedi hoparlör, sekiz hava yastığı, ABS, ESC ve TCS ile güçlü bir ses sistemi var. Ve elbette, bitirme. Malzemeler olarak sadece yüksek kaliteli deri ve doğal ahşap kullanılmıştır.

karakteristikleri

Otomobilin gösterge versiyonunda kuruldu416-güçlü motor ve temel model 362 litre bir agrega ile donatılmıştı. a. (270 kW). Şarj, ivme ve akış hakkında şimdiden ve şimdi - diğer göstergelerin "Tesla Model S" ile övünebileceği hakkında söylendi. Teknik özellikler etkileyici - her şeyden önce, temel versiyonun piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra, dört tekerden çekiş sistemi ortaya çıktı. Ama en etkileyici olan şey bu değil, otopilot işlevi. Bu araba da akıllı! 2014 yılının sonundan bu yana, tüm makineler bir mini kamera ve tamponlarda ultrasonik sensörler ile tamamlandı. Bu yenilik sayesinde, makinenin kendisi işaretler, yol işaretleri, engeller ve diğer yol kullanıcılarını tanır. Ve elbette, 9 Ekim 2014'ten sonra piyasaya sürülen tüm modellerin içine yerleştirilmiş otopilotun işlevi.

Tesla model s Rusya'da

kontrol edilebilirlik

Bu konuya da değinmek gerekiyor."Tesla Model S" gibi bir araba. Bu bağlamdaki özellikleri etkileyici. Başlangıç ​​olarak, maksimum hızın 200 km / s olduğunu belirtmek isterim. Makinenin bu kadar yüksek hızda bile sürmesi kolaydır. Düzgün çalışma sağlanmış olur - bu iyi bir otomobil "Tesla Model S". İnceleme ya da daha çok sayıda inceleme ve test sürüşü, çalışan dişli ile ilgili tüm eksikliklerin düzeltildiğini açıkça ortaya koydu. Bir önceki araba "Tesla" bir kaykay gibi yol boyunca gidiyordu - düzensiz yollara çok duyarlıydı. Ama şimdi her şey farklı. Kötü yollarda bile, makine normal olarak direksiyon simidinin keskin dönüşlerine tepki verir ve tepki verir.

Birçoğu bu modelin gelecek olduğunu iddia ediyorelektrikli arabalar. Elbette, sık sık uzun mesafeler için seyahat eden insanlar, bu makine çalışmayacak. Bu tip sürücüler için 400 kilometrekarelik bir rezerv yeterli olmayabilir. Ancak, şehirde, işten eve, alışverişten ya da banliyölerde dolaşan insanlar için bu araba, aynı zamanda ekonomik bir seçenek olacaktır. Özellikle Amerikalılar için, daha önce de belirtildiği gibi, Tesla otobüs istasyonlarında ücretsiz olarak yakıt ikmali yapmak mümkündür. Bu modelin bu kadar popüler olmasına şaşmamalı.

tesla modelinin özellikleri

Rusya'da "Tesla Model S" - satın almak gerçekçi mi?

Bu hayatta her şey mümkün. Ve Rusya Federasyonu'ndaki "S-model" ini de. Neden olmasın Çünkü resmen bu arabalar ülkemizin topraklarında satılmıyor mu? Evet öyle. Resmi olarak satılmaz. Ancak sadece Ağustos 2014'ün sonunda Moskova'da, bu versiyonun 80 Tesla arabası kaydedildi. Yani modeller hala Rusya'ya geliyor. Aynı yıl Rusya Federasyonu'nda 180 kopya getirildi. Ama aynı zamanda bu arabalar sağlam bir şekilde duruyor. 111.500 dolardan başlayan ve 152.400 seviyesini bitiren bir elektrikli otomobil için önemli bir maliyet, evde 75-105 bin dolara mal olduğu göz önüne alındığında. Bununla birlikte, anlaşılması mümkün olduğu için, bu makinenin birçok avantajı vardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ruslar onun mutlu sahipleri olmayı başardı.

Tesla Model S: özellikler (fotoğraf) 2019

Tesla Model S: özellikler (fotoğraf) 2019

Related news

 • Hindiba Çayının Faydaları: Hindiba Çayı Neye İyi Gelir
 • Sıkı Kalça ve Bacak İçin 4 Hareket
 • At kestaneği, tıpta kullanılan bir bitkidir
 • Hokey oyuncusu Kharlamovun biyografisi - dünya hokeyinin yıldızları
 • Kalçaların doğru şekilde nasıl ölçülür

 • Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)


  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)

  Tesla Model S: özellikler (fotoğraf)