Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 2019

Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 2019
23.09.2019

Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 17

Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz?

Tempura - Bu nedir ve bu terim modern mutfak dünyasında nereden çıktı?tempura ne olduBu, çeşitli ürünlerin kızartıldığı özel bir meyilli için Japon adıdır. Ayrıca en sevdiğiniz ruloları hazırlayabilirsiniz.

Tempura - nedir ve evde bu yemeği yapmak mümkün mü?

Bu yumurtayı yumurta, buzlu su,ekmek kırıntıları ve özel un. Pişirme için unu tempura - ne oldu? Ve her zamankinden farklı mı? Pirinç ve buğdayın eşit bölümlerinden oluşur. Ve ayrıca, mısır nişastası ve kabartma tozu ilave edilir. Bu karışımı uzmanlaşmış mağazalarda almanız daha iyi. Ürünlerini çok yağlı, ağızda eriyen ve çok nazik yapmaya yardımcı olan özellikleri ve hızlı derin kızartmasıdır. Böylece, sıcak ruloların yanı sıra çeşitli deniz ürünleri (kalamar, balık, karides), sebze pişirebilirsiniz.suşi tempuraBöyle bir kızartma yöntemi ana amacı taşır- Malzemenin tadını en iyi şekilde sunarak muhafaza edin. Tempura'yı hazırlamak için Japonyalılar Portekiz misyonerlerinden öğrendikleri sebzeleri ve balıkları pişirirken nasıl pişirdiklerini görselerdi. Bununla birlikte, daha sonra bu hazırlama yöntemi, yerel alışkanlıklara ve tat tercihlerine uyarlandı ve gerçekten Japonlaşmaya başladı. Sadece pilavın bileşimi değil aynı zamanda hazırlama tekniği de özel olarak ilgilidir. Yumurta, tempura unu ve buzlu su karıştırılmalıdır, fakat dikkatli olmamalı, topaklar ve hava kabarcıkları tutulmalıdır. Homojen hale üzerine karışıma, o bulaşıkları tempura "tempura" (toprak ve diğerleri) pişirin hemen önce yapmak gerekir. Barket durduğunda, yerleşmeye başlar ve hiziplere bölünmeye başlar. Büyük porsiyonları kızartıyorsanız, yenisiyle değiştirmeniz daha iyi. Sebzelerin ve ruloların nasıl hazırlandığına da dikkat etmeniz gerekir. Evdeki Tempura, bir Japon restoranında olduğundan daha az lezzetli pişirilebilir.evde tempura ruloBunu yapmak için en taze yiyecekleri alıp yıkadıktan sonra iyice kurutun, küçük parçalara kesin. Kaynar yağda küçük partiler halinde alçaltılmaları gerekir.

Sıcak rulo

Özel bir suşi pilavına ihtiyacınız olacak - yaklaşıkcam. Düzgün hazırlamak için, kaynatmadan sonra küvete eklenen özel bir pirinç sirke ihtiyacınız var. Bu suşi elle kolayca oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca nori alg, salatalık, somon filetosu (veya herhangi bir kırmızı balık), haşlanmış karides, yumurta tavuk yumurta, wasabi ve zencefil zeytinyağına ihtiyacınız vardır. Masaya özel bir bambu mat (makis) yayıldı. Üzeri koyun, sonra hazır pirinç koyun. Elleri asitlendirilmiş su ve pürüzsüz ile ıslatın. Katmanı üzerine çevirip nori üstte ve pirinç altta olacak şekilde çevirin. Biraz tarak süsleyip doldurun. Ruloyu dışarıda pirinçle birlikte rulo haline getirin. Çubuğu şekillendirmek için aşağı doğru bastırın. Bale gazı "tempura" nı hazırlayın (ne olduğunu ve nasıl hazırlanacağını, makalenin başında anlattığımız şekilde hazırlayın), ruloyu içine koyun, kızartıp kızartın. Keskin bir bıçakla dilimleyin ve sıcak servis yapın. Önce parçalara kesebilir ve sonra kızartabilirsiniz. Ancak bu biraz daha fazla beceri gerektirir.

Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 2019

Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 2019

Related news

 • Mikser sanayi tipi, özellikleri, üreticileri
 • Anaokulundaki matinler sadece çocuklar için değildir
 • Ispanaklı Karides Graten
 • Ön soruşturma
 • Mavi Renkli Örgü Bere Yapılışı

 • Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 33

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz


  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 72

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 51

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 27

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 36

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 12

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 97

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 22

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 47

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 68

  Tempura bu nedir ve bu yemeği mutfağınızda nasıl pişireceksiniz 26