Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktifTelevizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif

19.05.2019

Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 47

Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif

Muhtemelen, bir kişinin hayatını olmadan düşününTelevizyon mevcut aşamada imkansızdır. TV programlarını izlemek kolaylığı için, en karmaşık fikirler SMART teknolojilerinden başlayarak interaktif TV ile biten, gerçekte şekillendirilir. Yayın türleri arasında bir fark var mıdır? Televizyonun artıları ve eksileri nelerdir? Makalede bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

televizyonun olumlu ve olumsuz yönleri

İnteraktif TV

Rusya Federasyonu'nda ilk kez3 yıl önce interaktif televizyon hakkında konuştu. O zamandan beri, bu teknolojilerin gelişimi inanılmaz bir geçmişi başladı. Devletin önde gelen sağlayıcıları, televizyon görevlilerine benzer bir yöntem sunarlar. Televizyonun bu türden artıları ve eksileri nelerdir?

 • Birincisi, bu yayıncılığın temel avantajıkullanıcıların favori programlarınızı eğlenceli ve rahat izlemelerini sağlayacak geniş bir işlevselliğe sahip olmalarıdır. Bu, herhangi bir TV programını geri sarma, kaydetme ve duraklatma gibi özel işlevler ile ilgilidir. Buna ek olarak, en popüler sosyal ağlarla entegrasyonun yanı sıra program programını TV ekranında görüntülemek de mümkündür.
 • İkincisi, geniş bir teknik potansiyel var. Görüntü, özellikle HD kanallarını yayınlarken kalitesiyle inanılmaz. Resim net, göz kamaşması ve diğer etkileşimler yok.
 • Üçüncüsü, standart bir bağlantı olmasa bile etkileşimli televizyon yapmak mümkündür. Bu durumda, sağlayıcılar bir telefon hattı kullanır (ADSL teknolojisi).

uydu ve kablo TV artılarını ve eksilerini

İnteraktif TV Eksileri

Televizyonun artı ve eksileri hakkında konuşurken belirtilmeli ve bariz eksiklikler var.

 • Kanalların tercümesi için özelSTB üstü kutu. Maliyeti 3 bin ruble. Bazı durumlarda, fiyat sağlayıcıya bağlı olarak 10 bine ulaşmaktadır. Daha düşük bir maliyetle bir mağazada satın alamazsınız. Operatörlerin sunabileceği tek şey, 12, 24 veya 36 aylık taksitte ekipman satın almasıdır. Bu durumda, aylık ücret, konsolun maliyetini (100 ruble ve üzeri) kapsar.
 • Konsolu kontrol etmek için herkes için uygun olmayabilecek ek bir uzaktan kumanda sağlanmaktadır.
 • Telefon hattının kapasitesi düşükse, bağlantı uygulaması reddedilecektir.

Uydu TV

Rusya sakinleri arasında büyük popülerlikuydu TV'ye sahiptir. Bugüne kadar, "Üç Renkli TV" den başlayıp "NTV-plus" ile biten, benzer bir hizmet sunan çok sayıda operatör var. Uydu televizyonunun artıları ve eksileri nelerdir?

dijital televizyonun olumlu ve olumsuz yönleri

 • Kullanılabilirlik. Etkileşimli TV belirli koşullar altında bağlanabiliyorsa, uydu TV her kullanıcı için kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.
 • Muhteşem kanallar dizisi. Kitlenin seçiminde 100'den fazla kanal sağlanır ve tematik katalogları bağlamak için ek bir fırsat bulunmaktadır.
 • Özellikle HDTV'yi bağladığınızda net bir görüntü.

Uydu TV Eksileri

Modern televizyon, artı ve eksileriveri iletiminin teknolojisine bakılmaksızın tümü bir araya getiriyor. Bununla birlikte, uydu TV'nin biraz farklı dezavantajları var. Kötü hava koşullarında, bir fırtına veya güçlü bulutlar sırasında uydudan gelen sinyal kaybolabileceği söylenebilir. Bu koşullar altında TV kanallarını izlemenin imkansız olması sebebidir. Olumsuz hava koşulları tamamlandıktan sonra bu problem bağımsız olarak çözülür.

Modern artıları ve eksiği

Uydu ve kablo hakkında konuşmaktelevizyon, artılar ve bu yayın biçimlerinin eksiği, genel listeden kanalların kaybolması veya kodlamaları gibi genel bir dezavantajı unutmayın. Bu problem sinyal frekansını ayarlayarak çözülür.

Dijital TV

Bugün Rusya Federasyonu topraklarındaFederasyon, analog sinyali dijital TV'ye değiştirmeyi amaçlayan bir program başlattı. Dijital alıcının takılı olduğu TV sahipleri, geleneksel bir anten vasıtasıyla en fazla 20 kanalı görebilirler. Böyle bir fırsata sahip olmayanlar için özel bir ekipman geliştirildi - bir alıcı. Bu cihazı kurduktan sonra, Rusya'nın en uzak bölgelerinde bile, en sevdiğiniz kanalları görüntüleyebilirsiniz. Bu tür televizyonların artı ve eksileri şunlardır:

 • Görüntü yüksek çözünürlüğe ve iyi berraklığa sahiptir.
 • TV kanallarını izlerken parazit yoktur.
 • Abonelik ücreti yok. İzleme bölgesine bakılmaksızın 20 kanal tamamen ücretsizdir.
 • Kolay kurulum ve çalışma sırasında ilave koşul yoktur.

Dijital TV'nin Eksileri

Dijital televizyonun artı ve eksileri hakkında konuşanların, bu teknolojinin eksikliklerine özel dikkat gösterilmesi gerekiyor.

 • Bazı durumlarda frizler görülebilir. Bu problem sinyal bozulması veya yıldırım müdahalesinden kaynaklanmaktadır.
 • Sınırlamalar. Dijital TV sadece 20 kanalı ücretsiz görüntüleme olanağı sunar. Bunun üzerinde herhangi bir şey, özel ekipman satın aldıktan sonra belli bir aylık abonelik ücreti karşılığında sağlanır.

uydu televizyonunun olumlu ve olumsuz yönleri

 • Farklı oran. Çoğu zaman, yanlardaki bazı TV kanallarını izlerken dikey veya yatay çerçeveler olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni, Rusya Federasyonu topraklarında birleştirilmiş yayın parametrelerinin bulunmamasıdır. Böylece, bazı kanallar 16: 9 çözünürlükte ve bazıları - eski ekipmanın biçiminde (4: 3) yayınlanır.
Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktifTelevizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif

Related news

 • Gelin Saçında Toka Kullanımı Nasıl Olmalıdır
 • Enflasyon nedir ve toplumun yaşamını nasıl etkiler
 • Kırgın Çiçekler 107.Bölüm izle
 • Kasımpaşada Ziraat Türkiye Kupası maçı hazırlıkları
 • Çağatay Akmanın yeni şarkısı Yüreğim Davacı ilk kez bu akşam Bizim Hikayede

 • Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 34

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif


  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 83

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 26

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 56

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 100

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 92

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 42

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 75

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 10

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 75

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 5

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 5

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 90

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 46

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 34

  Televizyonun olumsuz ve olumsuz yönleri: uydu, dijital, interaktif 11