Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 2019

Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 2019
21.08.2019

Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 50

Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir?

"Çocuk" hastalıkları ebeveynler tarafından iyi bilinir. Onlara bazı korkularla ilham veriyorlar, ancak çocuklar oldukça sakinler - temelde zorluk çekmeden onları tolere ediyorlar, bu tür hastalıklar bir kez oluyor.

Ancak, bu hastalıklar oldukça sinsidir. Tıptan çok uzakta, insanlar sözde "çocukluk" hastalıklarının ne kadar tehlikeli olabileceğinden şüphe etmiyorlar. Bunlar arasında, bu arada, birçoğu burun akıntısı ya da kazara bir hapşırma gibi anlamsız bir şey düşünen suçiçeği de var.

suçiçeği nasıl değil

Kaynaklar ve sızıntı

Eğer biraz bilginiz varsaSuçiçeği yakalamamaya dikkat et. Her şeyden önce, herpes grubundan bir virüs neden olur. Dudaklarında bu "ateş" e sahip olan kişi ne kadar nahoş olabileceğini bilir. Ayrıca suçiçeği sadece bulaşıcıdır. Eğer çocuk böyle bir hastalığı olan anaokuluna gelirse (dışarıdan kendini gösterse de yayılmaya başlayana kadar), tüm grup, hatta tüm bahçe bir hafta içinde hastalanır. İyi haber: çocuklar çoğunlukla suçiçeği hastalığından muzdariptir. Kötü: Yeni doğanlar, hamile kadınlar ve doğmamış çocuklar için sadece yetişkinler tehlikeli. Ve bazen ölümcül.

yayılma

Neyse ki, tavuk çiçeği yayılıyoresas olarak havadaki damlacıklar. Su çiçeği hala bir şekilde yakalamak mümkün mü? Enfeksiyonun ikinci (ve daha az yaygın olan yöntemi), zaten hasta olan kişinin cildine dokunmaktır: enfeksiyon, vezikül şekilli kesecikler yoluyla gerçekleşir. Başka yolu yok.

su çiçeği ikinci kez yakalayabilir miyim

Koruyucu önlemler

Doktorlar "çocuk" hastalıklarının daha iyi olduğuna inanıyoruygun yaşta hasta olmak. Bu yüzden suçiçeği almamanızı düşünmeyin; Yavrularının etrafındaki epidemiyolojik durumu izlemelidir. Ancak, hastalıklı hastalıklara sebep olmak da buna değmez: Kendi bebeğinizle yürürken yeşil gözlü, süslü bir çocuk görürsünüz - kenarı bypass edin. Olması gerekenden daha fazla iyileşecek vaktiniz olacak.

Ama eğer ailede bir çocuk yalnız değil, aynı zamandaÇocukluk çağındaki yetişkinlerden biri bu çiçek hastalığı "cazibesini" bilmiyordu, tehlikeli olabileceği birisi için su çiçeği yakalamamaya dikkat etmemize değer. Ana yöntem hala karantinadır. Ama bebeği tamamen ebeveynlerinden ve kardeşlerinden ayırmak çok zalimdir. Ailenin diğer çocukları yeterince yaşlıysa, bir akrabanın vücudundaki kabarcıklara dokunmamalarını ve onun varlığında tıbbi bir giyinme giymelerini öğretmeye çalışabilirsiniz.

Su çiçeği yeniden bulaşabilir mi?

Aşırı durumlarda

Ancak, kategorik olmayan insanlar var.çiçek hastalığına yakalanmış. Bunlar (anne başka bir çocuk vardır, suçiçeği ile bir çocuk hasta değil, ya da altı aylıktan küçük çocuklar varsa) HIV ile insanları, kanser hastaları (özellikle hematolojik), çok çocuklu geçenlerde kemoterapi yoluyla gitmiş olanlar, ailelerini kapsar. Böyle durumlarda suçiçeği yakalamama sorunu yaşam ve ölüm meselesine benzer. Ve sonra aşı yardımcı olacaktır. Rus doktorlar emrinde "Varilrix" veya "Okavaks" var. Arkasında - sadece bir poliklinikte, araçların serbest satışında harekete geçmezler.

Bununla birlikte, kısıtlamalar vardır: Hamilelere aşı yapılmaz. Bir ortamda suçiçeği salgınının epidemiyolojik durumu akutsa, gelecekteki anneler hastalığın seyrini kolaylaştırmak ve fetüse olası zararları en aza indirmek için tasarlanan sadece bakım tedavisine sahip olacaktır. Genellikle "Asiklovir" ve "Cycloferon" a gelir - doktor tüm reçeteleri verir.

bir yetişkin yakalamak için su çiçeği

Hangi çiçek hastalığı bir yetişkin tehdit ediyor?

Çok sinsi bir hastalık, tavuk çiçeği. Çocukluğa zarar vermeyen bir yetişkinin nasıl yakalanmaması, bunun hakkında düşünmeye değer. Çoğu durumda, olgun bir kişi bunu zorlaştırır. Döküntüler sadece ciltte değil, aynı zamanda mukoza üzerinde ve ağızda ülser ile görünür ve uzun süre açlıktan ölür. Ve daha acı verici ve rahatsız edici yerlerde yaralar var. Dahası, yaşlı bir kişi, sonuçları daha zor: otuz yıl sonra beşinci su çiçeği yüzünden öldürebilir. Bazen yara izleri ciltte kalır.

Geri gelebilir

Ve zaten kim olanları rahatlatmıyorsunuzçiçek hastalığına yakalanmış. İkinci bir su çiçeği yakalamanın mümkün olup olmadığı sorulduğunda doktorlar bunun mümkün olduğunu söyler. Açık bir biçimde, bu durum nadiren olur ve sadece ciddi şekilde azaltılmış bağışıklığa sahip kişilerle olur (risk altındadırlar ve daha önce de söyledikleri gibi, aşılanmaya çalışırlar).Su çiçeği yeniden bulaşabilir mi?

Ancak çiçek hastalığı virüsü,Hasta olan bir organizma, ama içinde saklanıyor gibi görünüyor. Yani soru şu: "Su çiçeği ile ikinci kez yakalamak mümkün mü?" - çok doğru şekilde formüle edilmiyor. Tekrar enfekte olmanıza gerek yok, eski hastayı zaten bir virüsü var. Ve yine, zona şeklinde bağışıklıktaki (örneğin gripten sonra) bir azalma ile ortaya çıkabilir. Ayrıca çok üzücü bir beklenti.

İlginç bir gerçek: bebekler için suçiçeği çok tehlikelidir, hem beyne hem de iç organlara zarar verebilir. Ancak, üç aylıktan küçük çocuklar bu hastalığa yakalanmışlarsa, bunu hafif biçimde geçirdiler. Ve bu gibi büyümüş bebekler için asla bir soru olmayacak: “Tekrar tekrar su çiçeği elde etmek mümkün mü?” Böyle bir dönüşleri yok!

Tek kelimeyle, bayılmayınYakın çevrenizde çiçek hastalığı olan hastalar vardı. Ama onu küçümsemeyin. Çocukluk dönemi suçiçeği geçirmediyseniz ve bu duyguları yetişkin yaşantınızda yaşamak istemiyorsanız - harekete geçin. En azından - bağışıklığa dikkat et.

Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 2019

Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 2019

Related news

 • Batmak Üzere Olan Şirketi Dünyanın Hakimi Haline Getiren Bir Deha: Ölümünün 6. Yılında Steve Jobs
 • Motor aşırı ısınması, nedenleri, sonuçları
 • AK Partide Meclis görevleri belli oldu
 • Mavi Akım
 • İstihdam için örnek uygulama nasıl görünür

 • Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 92

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir


  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 54

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 2

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 34

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 91

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 45

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 52

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 27

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 78

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 57

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 98

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 52

  Tehlikeli olanlara suçiçeği nasıl bulaşmaz. Suçiçeği ile yeniden sözleşme yapabilir miyim ve bunun riski nedir 86