Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 2019

Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 2019
17.08.2019

Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 52

Tataristan'ın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler

Birçok alanda olduğu gibi Tataristan topraklarındaRusya genelinde, doğal kaynakları ve eşsiz doğal ve tarihi yerlerin orijinal durumunu muhafaza tarihsel rezerv müzeler vardır.

Tataristan Cumhuriyeti Tabiatı Koruma: Volga-Kama, bir milli park Aşağı Kama yanı sıra birçok özel bölümleri.

Toplam korunan alanlar toplamın yaklaşık% 1'ini kaplarönemsiz bir miktarda olan cumhuriyet bölgesi. Cumhuriyetteki bu tür sitelerin artması devlet düzeyinde büyük bir çalışmadır.

Volga-Kama Tabiat Korumasının kısa açıklaması

Volga-Kama Rezervi,10 bin hektar. Alanı, en büyük nehirlerin yakınında, Kama ve Volga'da bulunuyor. Cumhuriyet'in bu benzersiz köşelerindeki doğa, birçok flora ve fauna türü bakımından zengindir.

Tataristan rezervleriBu biyosfer rezervi, Tataristan topraklarında kendi türünün tek örneği. İki bölümden oluşur: Raifa (yaklaşık 6 bin hektar) ve Saralovsky (4 binden fazla hektar).

Bu rezervin florası sadece844 tür vasküler bitki (51 çeşit çalı ve ağaç). Ayrıca Kırmızı Kitap Rusya'dan kaydedilen ve oldukça nadir bulunan türler şunlardır: kırmızı polen başı, terlik, zambak saranka vb.

Raifa sitesi, yaklaşık 300 yaşındaki çocuklar için dikkat çekicidirçam ekimi. Buradaki en benzersiz şey, gezegenin farklı köşelerinden yaklaşık 500 tür bitki örtüsü içeren dedrosad'tır. Doğal göller burada inanılmaz güzel.

Saralovsky sitesi içinde bunun için dikkate değerBeyaz kuyruklu kartallar Uluslararası Kırmızı Kitapta listelenir. Avrupa'nın tamamında, bu egzotik kuşların böyle bir yoğunlaşmasına sahip başka bir yer yoktur. Kartallar sekiz çift sadece 4 bin hektarlık bir alanda yuva.

Tataristan'ın eşsiz ulusal devlet müzesi rezervleri de büyük ilgi görüyor. Bazıları aşağıda kısaca açıklanmıştır.

Bulgar Tarihi ve Mimari Devlet Müzesi-Rezervi

Bu, Orta Volga ve Kama Nehri havzasında (X-XIII. Yüzyıl) bulunan bir tür tarihi devlettir. 1969 yılında kuruldu. Bu Tataristan'ın en eski tarihi mekanı.

Tataristan Cumhuriyeti'nin rezervleriBulgar kompleksi tüm dünyada en kuzeydedir.Ortaçağın Müslüman mimarisinin bir anıtı. Dünyadaki bu eşsiz anıt, uzun süredir devam eden antik devletlere - Volga Bulgaristan ve Altın Orda'ya - tanıklık ediyor. Kaybolmuş kültürün, o zamanların yaşam tarzının bir vasiyeti.

Burada, kazılar sırasında, çok sayıda arkeolojik değerli buluntu bulundu ve ortaya çıkmaya devam ediyor: antik çağların çeşitli fosiller, eski insan siteleri.

Tataristan'ın müzeler-rezervleri, bu şaşırtıcı derecede ilginç tarihi mekanlarda sonsuz kazılar sırasında bulunan arkeolojik sergilerle dolduruluyor.

Sviyazhsk Adası

Tataristan'ın Zelenodolsky ilçesinde Shchuki ve Sviyaga nehirlerinin birleştiği yere yakın küçük bir adacık bulunmaktadır.

Tataristan'ın müze rezervleriAda-dolu neredeyse 500 yıldır bilinmektedir. Sviyazhsk'ın başlangıcı kaleden geliyor. 1551'de, düşmanın arkasında, (sadece bir ay içinde) inşa edildi. Onun sayesinde Kazan Hanlığı'nın başkenti düştü.

Bugün bu bölgede sadece Trinity Katedrali korunmaktadır. O günlerde Kazan'ın ele geçirilmesinden önce Korkunç İvan'ın huzurunda bir hizmet gerçekleştirildi.

Bugün Sviyazhsk cumhuriyetin en popüler turistik kompleksidir.

"Eski Kazan" ("Iske Kazan")

Tataristan müzelerinin rezervleri, Tatar halkının yaşamının başlangıcını (sadece) değil, kültürün, dinin oluşumunu taşır.

"Eski Kazan", modern Tataristan tarihinin başlangıç ​​noktası olarak kabul edilir. Bunlar Müslümanlara ibadet etmek için en kutsal yerler. Bunlar sayısız sorunun cevabını içeren topraklar, tepeler ve taşlar.

Kazan, 1000 yıllık geçmişi olan bir şehir. Bir zamanlar sadece küçük bir yerleşim yeriydi. Ancak, "Eski" ve "Yeni" Kazan arasındaki bağlantı sorunu tartışılabilir.

Kamaevo, Tatar Aisha ve Rus Urmat (Vysokogorsk bölgesi): Üç köyde bulunan eski Ortaçağ (Kazan) ortaçağın varlığı kanıtlanmıştır.

Efsaneye göre, şehir Bulgarca tarafından yaratıldıprensler (yedi yaşındaki Altyn-bek ve dokuz yaşındaki Alim-bek). Kazanka (üst kotlarda) üzerine inşa edilmiştir, burada büyük bir bükülme (at nalı) mevcut tarafından oluşturulmuştur. Yerel manzara özellikleri büyük bir yarı-kazanı (yarım-show) andırıyor. Bu yüzden şehrin adı.

Güzel Kazan Kremlin

Tataristan'ın kültürel tarihi rezervlerikompozisyonu ve başkent ile cumhuriyetin ana cazibesi - Kazan Kremlin. Cumhuriyetin kültürel mirasının en değerli nesnesini temsil ediyor.

Tataristan Ulusal rezervleriKale Tatar ve Rus mimari stilleri bir komplekstir.
Bu, aşağıdaki binaları içerir: Kazan Kremlin (X-XVI yüzyıllar), Kremlin taşı (XVI-XVIII asırlar) ve diğer birçok mimari yapı (XVI-XIX yüzyıllar).

Özellikle Kazan bunları aldıktan sonra Korkunç Ivan (1552) tarafından yaptırılmıştır "çekim" Süyümbike'yi kulesi, çekici. Bu düşen kule hakkında çeşitli efsaneler ve efsaneler var.

Kremlin topraklarında müzeler ve sergiler var. Eşsiz Kazan Kremlin, UNESCO'nun koruması altındaki tarihi bir anıttır.

Ulusal Tataristan rezervleri, antik çağların tarihi olayları, halkların kültürü, gelenekleri ve gelenekleri hakkında önemli bilgiler taşır.

Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 2019

Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 2019

Related news

 • Emekliler için sübvansiyonlar nasıl düzenleniyor
 • Tığ İşi Yalancı İğne Oyası Sonsuzluk Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Yağ Yakan Bitkisel Çayları Öğrenin
 • Kayısılı Lokumlu Kurabiye Tarifi
 • Haftada 4 kilo verdiren Yoğurt Diyeti

 • Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 92

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler


  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 83

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 67

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 82

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 3

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 13

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 59

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 5

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 18

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 25

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 89

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 40

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 85

  Tataristanın benzersiz rezervleri: doğal, müzeler 2