Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesiTaras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi


Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 18 23.02.2019, 11:42

"Taras Bulba" nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi

"Taras Bulba" nın bir parçası olan bir hikayeNV Gogol tarafından yazılan döngüsü "Mirgorod". Prototip Starodub doğdu ve Bohdan Khmelnytsky bir ortak oldu Kazak Ataman Kurennoj Okhrim Makuha oldu. O, Gogol'un çalışmalarında Andrew gibi, hain oldu kimi biri oğulları vardı.

kısa anlatımTaras Bulba'nın kısa bir yeniden tekrar edilmesi: 1-2 fasıl

Andriy ve Ostap kardeşler okuduktan sonra eve döndüler.Kiev akademisinde. Taras'ın en büyük oğlu, babasının kıyafetleriyle ilgili alayını beğenmedi. Hemen onunla bir çatışma içine girdi. Annem avluya koştu ve oğullarını sarmak için koştu. Babam savaşta Andria ve Ostap'ı görmek sabırsızdı. Bir hafta içinde Sich Taras Bulba'ya gidildi. Doğru, gorilki içtikten sonra, sabahları oraya gitmeye karar verdi. Kazak kıyafetlerini erkenden giyen kardeşler silahlarını alıp ayrılmaya hazırlardı. Taras yolda gençliğini hatırladı. Ostap yalnızca savaş ve pirüşkayı hayal etti. Andrii kardeşi kadar cesur ve güçlü, aynı zamanda daha duyarlıydı. Kiev'de bir araya geldiği Polonya Panosu'yu sürekli hatırlattı. Bir keresinde, sokakta kendini görünce kaybettiğinde, Andrii neredeyse tekerlekli bir arabanın tekerleğinin altına düştü. Doğruca yüzüyle çamurun içine düştü ve yükselince pencereden onu izleyen bir kız gördü. Ertesi gece göz kamaştırıcı güzel genç Polonyalı kıza odaya girdi.
İlk başta korktu ve bursak'ın kendisinin çok utangaç olduğunu gördü. Çavuş hizmetkârı onu farkına bile gelmeden evden çıkardı. Sonunda Kazaklar Dinyeper kıyısına kadar sürdü ve feribota adaya geçti.

Taras Bulba'nın kısaca tekrar edilmesi: 3-4 bölüm

Mütarekede Zaporozheler dinleniyordu: yürüdü, içti. Farklı uluslardan zanaatkârlar (beslenmiş, kılıflı) tarafından bakılıyordu, çünkü onlar sadece kavga edip eğlenebiliyordu. Taras Andaman ve Ostap'ı Ataman'a ve onun yoldaşlarına teslim etti. Genç erkekler Zaporizhzhya Sich'in geleneklerine çarptı. Böyle bir askeri eğitim yoktu, ancak en ciddi yol çalmaktı, öldürüyordu. Her durumda Taras oğulları farklı olduğundan, gençler arasında derhal görünür hale geldi. Bununla birlikte, eski Kazak, savaşın hayalini kurduğu hantal yaşamdan bıkmıştı. Ataman atamı Taras'a, Zaporozhianları savaşa çağırmak için suçsuz bir yemin (barışın devam etmesi) için nasıl bir öneri önerdi.

gogol taras bulba'nın kısa anlatımı

"Taras Bulba" nın kısa bir tekrar çalışması: 5-6 bölüm

Ve bir kez Kazaklar Sich üzerinde çıktıve Ortodoks inancına alay eden Polonyalılardan acı çektiklerini söyledi. Zaporozhtsy öfkelendi ve Rada'da bir kampanyaya gitmeye karar verdi. Bir buçuk günden sonra Dubno'ya geldiler. Söylentilere göre, birçok zengin insan ve bir hazine vardı. Kadınlar da dahil olmak üzere şehrin sakinleri kendilerini savunmaya başladılar. Zaporozhyanlar kampı Dubno etrafında böldü ve fırtınadan almayı planlıyorlardı. Boşluksuz Kazaklardan sarhoş oldu ve neredeyse hepsi uykuya daldı. Andrii ayıktı ve hassas bir şekilde uyudu. Ona aynı pannochki'nin hizmetçisi geldi (o sadece Dubno'daydı ve şehir duvarından adamı fark etti) ve yemeğini istedi. Kazak bir çuval dolusu ekmek topladı ve gizli bir geçitle Tatar'ın arkasında yeraltına gitti. Andrii, insanların gerçekten açlıktan ölmeye başladığını gördü. Ancak pannochka, sabahtan yardım alacağını söyledi. Andrii şehirde kaldı.

Taras Bulba'nın kısa bir tekrarı: 7-8 bölüm

Sabah, Polonya ordusu gerçekten geldi. Sıcak bir savaşta, Lyakhlar birçok Zaporozhyan tarafından öldürüldü ve yakalandı, ancak baskıdan sağ çıkmadılar ve şehirde saklandılar. Taras Bulba, Andriy'nin kayıp olduğunu fark etti. Aynı zamanda Tatar esaretinden kaçan Kazak, yeni bir felaketten haberdar oldu. Basurmen birçok Zaporozhyalıyı ele geçirdi ve Sich'in hazinesini çaldı. Kuren ataman Kukubenko ayrılmayı önerdi. Akrabaları Tatarlar'da olanlar, onları serbest bıraktı ve geri kalanlar Polonyalılarla savaşmaya karar verdi. Taras, Andrii'nin orada olduğunu düşündüğü için Dubno'ya yakın kaldı.

taras bulba çok kısa bir tekrar

Kısa bir tekrarlama. Gogol. "Taras Bulba": 9-10 bölüm

Bulba'nın konuşmasıyla cesaretlendirilen Cossacks katıldısavaş. Tamamlanmasından sonra şehrin kapıları açıldı ve Andrii hussar alayı başında oradan uçtu. Kazakları dövmek, llamas için yolu temizledi. Taras, yoldaşlarına Andrii'yi ormana çekmesini istedi. Babanın görüşündeki genç adamda, tüm kavga sigortası gitmişti. Andriy bir at üzerinde ormana geldiğinde, Taras aşağı inip yaklaşmaya emretti. Çocuk gibi itaat etti. Bulba bir oğlu vurdu. Erkeklerin fısıldadığı son şey, Polonyalı kızın adıydı. Taras Ostap'ın hain kardeşi bile gömmesine izin vermedi. Yardım Polonyalılara geldi. Ostap esir alındı. Taras ağır yaralandı. Savaş alanında Tovkach tarafından yapıldı.

"Taras Bulba": 11-12 fasılların çok kısa bir tekrarı

Eski Kazak kurtarıldı ve şehre geldi.Kazakların infaz edildiği bir zamanda. Aralarında Ostap vardı. Bulba'yı oğluna nasıl işkence ettiğini gördüm. Ostap, hayatta kalmadan önce, kalabalığın en az bir yerli kişiyi arıyor ve babasını aradığında, Taras cevap verdi. Polonyalılar eski Bulba'yı aramak için koştular, ancak bir iz yakalamadı. Taras'ın intikamı zalimdi. Alayı ile on sekiz yeri yere yaktı. Onun için 2000 chervontsi'ye söz verdi. Ama o zordu. Ve Dniester Nehri'nde, alayı Pototsky'nin birlikleri tarafından kuşatıldığında, Taras boruları çimlere bıraktı. Polonyalıların onu almasını istemedi ve onu bulmak için durdu. Burada onun papazları onu yakaladı. Polonyalılar, daha önce zincire zincirlerle zincirlenmiş, yaşayan Zaporozhye'ye ateş açtı. Son anlarda Taras, yoldaşlarını düşündü. Yüksek bir bankadan Polonyalıların onları yakaladığını gördü. O, nehre koşup kanoya binmek için Kazaklara bağırdı. Onlar itaat ettiler ve böylece kovalamaca kaçtılar. Bir Kazak'ın güçlü vücudu alevlerin arasından geçti. Çıkış yapan Kazaklar atamanlarını anlattılar.

Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesiTaras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi

Related news

 • Mahkeme oturumu sekreteri. Şartlar ve sorumluluklar
 • Berna Laçin hakarete uğradı
 • Sütlü Nuriye Tarifi
 • Karagül 91.Bölüm Fragmanı izle
 • Postür ihlali skolyozun ana sebebidir

 • Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 75

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi


  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 75

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 36

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 12

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 54

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 75

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 16

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 97

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 66

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 68

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 24

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 65

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 8

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 96

  Taras Bulba nın bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi 28