Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiğiTüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği

20.05.2019

Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 57

Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği

Şu anda, arasındaki nakitTüzel kişiler - sıradan bir operasyon. İki organizasyon, bireysel girişimci ve organizasyon, bir çift girişimci arasında yürütülebilir. Özel Sipariş No. 1843-U, bahsedilen davaların her birinde nakit ödeme yapmanın mümkün olduğunu belirtmektedir.tüzel kişiler arasındaki nakit anlaşmasıAncak, miktarın aşılmadığı koşullarla100 bin ruble. Bu talimatın yazarı, Rusya Merkez Bankası'dır. Bu arada, Merkez Bankası'ndan piyasa katılımcılarının ilgisini çektikten altı ay sonra 190-T mektubu alınıyor. Hükümetleri söz konusu Yönergeyi biraz düzeltmektedir. Mektupta yer alan mektup, tüzel kişiler arasındaki yerleşimlerin tek bir unsur olduğuna ve ücret (ve bununla eşdeğer diğer ödemeler) yanı sıra rapor için para yayınlama (tabii ki para) meselesidir. Dolayısıyla, maksimum çifte gereksinim son çifte uygulanmaz.
Miktar sınırlamasına ek olarak,Tüzel kişiler hiçbir şeye artık "sınırlanmamaktadır". Örneğin hiç zaman çerçevesi yok. Yani, Merkez Bankası ne kadar süreyle tamamlanması gerektiğini belirtmemektedir: bir operasyonel veya bir iş günü içerisinde. Doğru, küçük ama çok önemli bir açıklama var.Tüzel kişiler arasındaki yerleşimlerÖzü, tüm parasalİşlem tarafları arasındaki işlemler münhasıran bir sözleşme çerçevesinde yürütülmelidir. Bu durumda o zaman parti, örgüt (bireysel girişimciler) arasındaki fon aktarımı genel kurallara uygun olarak uygulandığı, işin ödeme yapıldığında, tedarik edilen mal veya sunulan hizmetler onun tabi değildir (ve imza Aksine kabul etmediniz).
Buna ek olarak, nakit anlaşmanıntüzel kişiler arasında sadece boyut olarak değil aynı zamanda para harcama yöntemleriyle de sınırlıdır. Hepsi aynı 1843 Not bireysel girişimci veya kuruluşun işler, hizmetler, mal alım (hariç menkul) ödenmesi sırasında nakit olarak alınan parayı kullanabileceği belirtiliyor, sözleşme kapsamında sigorta tazminat ödeme. Ayrıca, alınan "canlı" fonlar tedarikçilerle anlaşmalar yapmak için kullanılabilir. Bu durumda, daha önce ödenen ve iade edilen ürünler için yapılan ödemeleri kastediyoruz.
tedarikçilerle yapılan yerleşimler
Sonunda ilginç bir nokta daha var. Tüzel kişiler arasında bir nakit anlaşma yapıldığı ve bunlardan biri satılan ürünler, gerçekleştirilen çalışma, verilen hizmet veya bir sigorta primi şeklinde belirli bir miktar para aldıysa, bu durumda bu fonlar hiçbir şekilde kredi olarak verilmemelidir. Bu bağlamda 190-T mektubu oldukça sıkı bir şekilde "konuştu". Kredi hala verilmesi gerekiyorsa (örneğin, çalışanlarının birinin hayatının zorlu bir döneminde desteklenmesi için) nakit departmanında nakit mevcudiyeti önemli değildir: kredinin tamamı, kuruluşun veya kuruluşun uzlaştırma hesabından çıkartılmalıdır.
Bu arada, Maliye Bakanlığı planlarında2015'ten başlayarak, üç yüz bin ruble kadar nakit ödeme tutarındaki sınırda bir azalma var. 2014 yılında, boyutu altı yüz bin olacak. Bu niyet, iki birey arasındaki ilişkileri ve bireyler ve örgütler arasında etkileyecektir.

Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiğiTüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği

Related news

 • Yılbaşı Tatili Çocuk Etkinlikleri
 • Uyku alanı: ucuz ve kızgın
 • Asena Atalayın tanıkları dinlendi
 • Yumurtada bulunan vitaminler
 • Bağkur müşteri hizmetleri numarası telefonu

 • Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 65

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği


  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 42

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 93

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 55

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 4

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 2

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 21

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 44

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 27

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 25

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 32

  Tüzel kişilikler arasında düzenlenen ve nakitlerin nasıl gerçekleştiği 43