Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 2019

Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 2019

Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 32 25.02.2019, 02:58

Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler

Ülkemizin çok ötesinde onun ünlüdürantik Rus şehri Suzdal'ın tarihi mekanları. Bu topraklarda bulunan her anıt, sadece Rusya'nın değil, aynı zamanda dünya mimarlığının bir başyapıtı olarak abartmadan çağrılabilir.

Bugün sizi Suzdal'a sanal bir tur yapmaya davet ediyoruz. Pokrovsky manastırı turistlere büyük ilgi duymaktadır, bu yüzden bu manastırı da ziyaret edeceğiz.Suzdal şefaat manastırı

konum

Manastır pitoresk bir nehrin kıyısındaSuzdal boyunca sularını taşıyan bir ısıtıcı. Çiçekli bir çayır üzerinde bulunan kar-beyaz binalar, manastırı bir tür gerçek dışı, muhteşem manzaraya bırakır. Evet, ve Camenka'nın kendisi - özellikle Haziran ayında, çiçek açan nilüferlerle kaplıyken, nehir çok güzel. Manastırın adresi olan Şefaat Manastırı'nı (Suzdal) ziyaret etmeyi planlayan herkesi bilgilendiriyoruz: st. Pokrovskaya, 76.Pokrovsky Manastırı Suzdal Adresi

Manastırın tarihi

Bu antik binanın duvarları çokhala tarihçiler ve araştırmacılar arasında büyük ilgi oluşturan sırlar ve ilginç gerçekler. Gerçek şu ki, Pokrovski Manastırı, kelimenin her zamanki anlamında bir yer değildi: Üst sınıfın bir kadını ömür boyu sürgüne hizmet ediyordu. Çoğu zaman, onlar, bazı ciddi günahlar için değil, sadece birilerinin onlardan kurtulmak zorunda kalması için gönderilmiştir. Zorla rahibeler hayatlarındaki kalıntıları ahşap hücrelerde eksiklerdi, kaderleri mühürlenmişti, bu yüzden manastırda talihsiz insanların dünyevi yolculuğuna son verdikleri bir yeraltı crypt vardı.şefaat şefi Suzdal yemekhane

Kutsal Koruma Kilisesi'nin ortaya çıktığı düşünülmektedir.Manastır (Suzdal) bir mucizeye borçludur. Eski efsanenin dediği gibi, Prens Andrey Konstantinovich, daha önce görülmemiş bir güç fırtınası başladığında Nijniy Novgorod'dan memleketine döndü. Prens, hayatta kalırsa, kesinlikle kendi memleketinde bir manastır manastırı inşa edeceğine yemin etti. Yolculuğun başarılı bir şekilde sonuçlandığı düşünülmelidir, çünkü 1364 yılında, Kamenka nehrinin alt kesiminde Pokrovsky Manastırı (Suzdal) inşa edilmeye başlanmıştır. Manastırın tarihi tam 1364 yılından beri hesaplanmaktadır.

Bakire Kutsal Korumanın heydayıManastır (Suzdal) III. Manastırı XVI. Yüzyılın başlarında, günümüze kadar korunmuş olan Kutsal Kapı ve Şefaat Katedrali'nin yanı sıra korunaklı çit ve hücrelerin yapımında kullanılan devasa fonların başında kurban etmiştir.

Gizemli rahibeler

Manastırın ilk soylu mahkumlarından biriBasil III Solomoniya Saburova'nın karısı - Büyük Düşes. 1525'te, Basil III, yirmi yıldır yaşadığı eşini infertilitede suçladı. Onu bir rahibe zorla zorladı ve onu Pokrovsky Manastırına yolladı. O günlerde, boşanma duyulmamış bir şeydi ve başka bir evlilik için manevi otoritelerden izin almak için, Vasily III manastırın gelişimi için devasa fonlar tahsis etti.Suzdal Şefaat Manastırı yemekhane

Ancak, kısa sürede Fesleğen suçlamaları netleşti.Infertilite III boşuna idi. Yeminle sonra birkaç ay oldu ve Solomon bir oğlu vardı, ama Elena Glinsky (Korkunç Ivan gelecekteki anne) yeni eşinin eski kocası entrikalarına korkusuyla, o prensin ölümünü rapor etmek zorunda kaldı.

Solomon'un gönderdiği bir sürüm varDaha sonra soyguncu Kudeyar olarak tanınan, tarihte bir rol oynayan Kırım Hanı'na bir bebek. Tören sonrası, Süleyman Sofya'yı, ölümü Suzdal Sofyası olarak kilise tarafından canlandırıldıktan sonra aldı. Daha sonra, Suzdal'ın hamisi olarak kabul edildi.

Manastırın daha ileri tarihi

1551'de, bir yaşındaki kızın öldüğü zamanKorkunç İvan, kararına göre, o zamana kadar eski olan ahşap yapıyı (XIV yüzyıl) alan Zachatiev Kilisesi yeniden inşa edildi. Apsis daha sonra (XVII. Yüzyıl) eklenmiştir. Yaklaşık olarak aynı zamanda, manastırın topraklarında bir çitin inşaatı yapıldı ve çitin inşası devam etti, bu da 16. yüzyılda başladı.

XX yüzyılda Suzdal, Pokrovsky Manastırı

Rusya'daki çoğu dini bina gibiManastır 1923'te kapatıldı ve yağmalandı. 1933'ten beri burada bir askeri biyolojik laboratuvar vardı, OGPU Özel Amaç Bürosu mahkumların çalıştığı bir organizasyondur. Çeşitli uzmanlık alanlarında deneyimli kişilerdi. Hepsi biyolojik silahların geliştirilmesinde görev almıştı. 1935'te mahkumlar B. Ya. Elbert ve NA Gaisky burada tularemiye karşı bir aşı yarattılar. Laboratuvar 1936'ya kadar manastırın topraklarında çalıştı.

Geçen yüzyılın altmışlı yıllarındaManastır binaları restore edildi ve daha sonra müze sergileri ortaya çıktı. Seksenlerin sonlarında bir restoran ve bar bulunan bir turist kompleksi vardı ve muhteşem Pokrovsky Katedrali'nde bir konser salonu vardı. Turistler için bir otel bile var, ama daha sonra konuşacağız.

Doksanlarda,ülke ve dokundu ve Bay Suzdal. 1992 yılında Pokrovsky Manastırı kiliseye döndü, güçlü bir manastır hayatını yeniden canlandırdı. Bugün aktif bir manastırdır. Katedral, müştemilatlar, sadaka, hücre evleri var.

mimari

Manastırın ilk binaları ahşaptır. Bugün, uzmanların XVI. Yüzyıla atıfta bulunduğu daha sonraki binaları görebilirsiniz. Beyaz taş duvarlar, antik Rus ve Batı Avrupa unsurlarını birleştiren harika mimari, zarif dekor.Suzdal şefaat Manastırı Pokrovsky Katedrali

Ama, elbette, bunun merkezi anıtımuhteşem topluluk Suzdal'daki Şefaat Manastırı Şefaat Katedrali'dir. Ahşap bir kilisenin bulunduğu yerde 1518 yılında inşa edilmiştir. Maalesef tarihte ustaların adları korunmuyor. Bu, yüksek bir bodrum katına sahip ve iki tarafı açık iki katlı bir merdivenle çevrelenmiş iki katlı bir açık galeriyle çevrelenmiş dört katlı büyük bir yapıdır.

Nehirden binaya, sunakla bitişikDerin nişlerde bulunan yüksek pencereler. Apslar düzgün sütunları paylaşır ve ince bir desenle oyulmuş bir korniş ile dekore edilmiştir. Kask biçimli glans ile taçlandırılan ışık davullarının tasarımında kendini tekrar eder. Katedralin duvarları bıçaklar tarafından üç parçaya ayrılmıştır. Keelom zekomarları ile son bulurlar.

Katedralin içi oldukça katıdır: beyaz duvarlarda geleneksel resim yoktur, zemin siyah fayanslarla döşenmiştir. İç mekanın ana dekorasyonu her zaman muhteşem ikonlar ve zarif sanatsal dikişler olmuştur. Bu eserlerin bir kısmı bugün manastır müzesinde görülebilir. Katedral uzun tarihi boyunca birçok kez yeniden inşa edildi, ancak 1962 yılında orijinal görünümü restore edildi.

İlginç gerçekler

 1. Katedral, manastıra ait birçok soylu rahibe için gömülü bir tonoz haline geldi.
 2. Romanov hanedanlığının 300. yıldönümü kutlamaları sırasında manastır ve tapınak Nicholas II tarafından ziyaret edilmiştir.
 3. 1994 baharında Suzdal Başpiskoposu veVladimir Evlogiy, Tanrı'nın Annesi'nin Şefaat Katedrali'ni kutladı. Birkaç yıl sonra, yeni bir dört ikonostas rahibeleri yazdığı simgeleri ile dekore edilen, burada yüklenmiş.

çan kulesi

Bu bina, gelen herkese hemen görülebilirSuzdal. Pokrovsky Manastırı çok güzel bir çan kulesine sahiptir. Katedralin kuzey batısında yer alır. Alt kısmı 1515 yılında inşa edilmiş sütunlu bir kilisedir. Komuta direği ile taçlandırılmış bir sekizgendi. 17. yüzyılın ikinci yarısında, yakındaki bir çitle kombine edilen kilisenin üzerine kemerli bir yapı inşa edilmiş ve çerçeveli üç sıra tavan penceresiyle süslenmiş yüksek bir çadır inşa edilmiştir. Suzdal Intercession Manastırı

Çan kulesi ve katedrali birbirine bağlayan kapalı galeri,Bir rafine dekor ile karakterize: iki orijinal kemerli yüceltilmelidir uzaklaştırma ve çentikler pilastrlar bölünmüş zarif gövde ile çerçevelenmiş pencereler.

Kutsal kapılar

Manastırın bir başka antik anıtıKutsal Kapı ve Kapı Kilisesi. Bu binalar da 1515'e aittir. Kapı, her şeyden önce, kendilerine atanmış olan işlevdir: aynı zamanda bir kilise ve güçlü bir kale kulesiydi.

Triceps kilisesi tepedeiki kemerli açıklık tarafından kesilen dört kat, ve genel kompozisyon Şefaat Katedrali'nin ana hatlarını anımsatan. Kilisenin köşelerinde, kask şeklindeki kubbeli hafif davullarla taçlandırılmış iki küçük koridor vardır ve dar pencereli merkezi, daha büyük bir davul iki katlı zakomarın üzerine oturur. Kutsal şefaat kadın manastırı Suzdal

Dış duvarlar karmaşık bir dekorasyonla dekore edilmiştir.ağaç oymacılığına benziyor. Geçit kilisesi de birçok kez yeniden inşa edilmişti, ancak 1958'de A. D. Varganov tarafından tasarlanan restorasyon çalışması özgün formu özgün bir anıt haline getirdi.

Şefaat Manastırı Yemek Odası (Suzdal)

Pokrovsky'nin kuzeyinde bulunan bu binaKatedral, Rus mimarisiyle değil, Polonya ile daha fazla benzerlikler göstermektedir. 1551 yılında inşa edilmiştir. iki katlı bina bitişik yemek odası sıkı formda tarafından küçük kubbe ile tespit edilebilir oldukça küçük Conception kilisesidir. İkinci katta bulunan Massive tonozlarla Yemekhane salon, merkezde duran, ayağı desteklemek. Kutsal Koruma Manastırı Suzdal

Zemin kat, kullanım odaları için ayrılmıştır. Bu yapının tek dekorasyonu, binanın tüm çevresini saran kırmızı tuğladan oluşan eşkenar dörtgen şeklinde bir süs olarak adlandırılabilir. Batı tarafında altıgen bir çan kulesi vardır.

Daha önce şefaat manastırında (Suzdal) yemekhaneçeşitli müştemilatlarla çevriliydi. Yemek pişirmek için kullanılan tek katlı aşçı XVII yüzyılda dikildi. Bugün restore edilmiş ve nadir bir manastır mimarisi örneğidir.

Prikaznaya kulübe

Manastır topraklarının güney kesimindesivil Rus mimarisi bir anıt - Prikaznaya kulübe. XVIII yüzyılın başlangıcındaki iç mekanları 1970 yılında restore edilmiştir. Bu binanın zindanında sözde taş çanta vardır. Manastırın mahkumlarını içeriyordu.Pokrovsky Kadın Manastırı Suzdal

çit

Taş manastırın ilk çiti;16. yüzyılda inşa edildi, daha sonra birkaç kez yeniden inşa edildi ve 20. yüzyılda, AD Varganov onu restore etti. Dekordan yoksun çadır kuleleri olan eski çitin yeri XVII. Yüzyıla aittir. Bölgenin kuzey kesimindedir ve küçük bir kapalı avlu oluşturur. Yarım küre kubbeleri ile dekore edilmiş kuleler (XVIII. Yüzyıl) çok güzeldir. Uzmanlar, belki de, ilk başta, ayrıca bir uç uca sahip olduklarına inanırlar.Şefaat Manastırı Suzdal Tarihi

Otel «Pokrovskaya»

Rus ve yabancı turistler çok sevindiantik Suzdal. Pokrovsky Manastırı, neredeyse tüm gezi programlarının programında yer almaktadır. Pek çok gezgin, manastırın girişinde temiz ahşap evler gördüklerine şaşırıyorlar.Suzdal şefaat manastırı

Mesele perestroika zamanlarındaManastırda stilize bir kulübe olan otel "Pokrovskaya" idi. Yabancı turist kalmaya çok düşkündüler. 2008 yılında otel işini durdurdu ve sahipleri manastıra ev bağışladı. Şimdi burada kızlar ve aynı zamanda manastır hücreleri için bir sığınak var.

Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 2019

Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Forex piyasasında Fibonacci seviyeleri
 • Rusça dilinde kaç sesli ses var - biz Büyük ve Yüceyi inceliyoruz
 • Tropikal kasırgalara neden birbirinden farklı isimler verilir

 • Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 79

  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler


  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 79

  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 59

  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 41

  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 45

  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 65

  Suzdal, Pokrovsky Manastırı: tarih, açıklama, ilginç gerçekler 48