Üst Bacak Nasıl İnceltilir 2019

Üst Bacak Nasıl İnceltilir 2019
Üst Bacak Nasıl İnceltilir


Üst Bacak Nasıl İnceltilir?

Kilo vermeden sadece bölgesel zayıflamak mümkündür. Bayanlar tarafından en sık şikayet edilen üst bacak kalınlığından kurtulmak için bölgesel incelme hareketleri bulunmaktadır. Bölgesel zayıflama için sadece bacak inceltme diyeti, göbek eritme diyeti gibi özel diyetler, bölgesel inceltme hareketleri yapılmadan işe yaramamaktadır. Bölgesel incelme için spor ve egzersiz olmazsa olmazdır.

Bacak İnceltme Hareketleri Nasıl Yapılmalıdır?

Üst bacak inceltme hareketleri, evde veya bir spor salonunda yapabilirsiniz. Uzman yardımı alarak uygulayabileceğiniz gibi kendi başınıza da bu hareketleri öğrenebilirsiniz. Sporla uğraşmıyor, yeni başlıyor iseniz çok fazla yormadan ve zorlayıcı hareketleri alıştırmalar, ısınmalar yardımıyla yapmalısınız. Üst bacak inceltmede en etkili sporlar, pilates, bisiklet binme, squat, tempolu yürüyüş ve merdiven çıkmadır.

Bu egzersizler ve doğru beslenerek rahatlıkla üst bacak bölgesini inceltebilirsiniz. Merdiven çıkma egzersizini günde yarım saat yapabilirsiniz. Tempolu yürüyüşler en az bir saat ve kendinizi yormadan yapılmalıdır. Birden ağır egzersiz programları uygulamak incelmek yerine bacaklarda şişmeye yol açabilir. Evde spor için üretilmiş koşu bantları veya bisikletlerden edinebilirsiniz. Plates, son günlerde oldukça popüler bir spordur. Fakat mutlaka bir uzman yardımı ile öğrenildikten sonra evde tek başınıza uygulamaya başlamalısınız.


Bacak İncelten Squat Hareketleri

Dik bir şekilde durun, bacaklarınızı bir omuz genişliğinde ayaklarınız hafif dışa doğru duracak şekilde konumlandırın. Dik durarak ve ayaklarınızı hareket ettirmeden oturma pozisyonuna geçin, bir iki saniye kaldıktan sonra doğrulun. Bu hareketi günde 15, daha önceden sporla uğraşıyorsanız 25 kere tekrarlayın. Sırtınızı duvara yaslayın, bacaklarınız birbirine yapışık vaziyette topuklarınızı birleştirin. Ayakuçlarınız saat yönünde biri 10 biri 2’yi gösterecek şekilde açın. Sadece dizlerinizi kırarak, ayaklarınızın pozisyonunu bozmadan yavaş hareketlerle çömelip kalkın. Dik durun, sırayla bacaklarınızı yana doğru açarak esneyin, yeni başlayanlar bu hareketi günde 10 kere tekrarlayabilirler. Yerde yana doğru uzanın. Sırayla bacaklarınızla makas hareketi yapın. Merdiven çıkma imkanınız yoksa evde, bir yükseklik koyarak bacaklarınızı çalıştırabilirsiniz. Günde 1 saat yürümeye özen göstermelisiniz. Her egzersizden önce vücudunuzu ısıtmayı unutmamalısınız. Her hareketi belli setlerde, zorlamadan ve 2 – 3 dakikalık molalarla yapmalısınız.
Üst Bacak Nasıl İnceltilir 2019

Üst Bacak Nasıl İnceltilir 2019

Related news Üst Bacak Nasıl İnceltilirÜst Bacak Nasıl İnceltilir


Üst Bacak Nasıl İnceltilir


Üst Bacak Nasıl İnceltilir


Üst Bacak Nasıl İnceltilir


Üst Bacak Nasıl İnceltilir


Üst Bacak Nasıl İnceltilir