Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 2019

Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 2019
10.05.2019

Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 4

Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile

Ve Svetlana'nın nerede doğup okutulduğunu biliyorsunMasterkova? Spor kariyerini nasıl kurdu? Yasal bir evlilik içeriyor mu? Değilse, makalenin içeriğini incelemenizi öneririz. İçinde yukarıdaki tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.Svetlana masterkova

Biyografi: çocukluk ve ergenlik

Masterkova Svetlana Alexandrovna 17 Ocak 1968'de Krasnoyarsk Bölgesi'nde Achinsk şehrinde dünyaya geldi. Kahramanımızın babası ve annesi sporla hiçbir ilgisi yoktu.

Sveta oldukça büyük bir çocuktu. Avludaki çocuklar sık ​​sık onun adresinde hoş olmayan şakalar çıkardı. Ebeveynler, kızlarının aşırı kilo vermesine yardım etmeye karar verdiler. Kızı atletizm bölümüne kaydettiler. İlk başlarda okuldan uzak durmaya çalıştı, ancak bir noktada bu spor dalına olan ilgisi ortaya çıktı.

Koç Anatoly Volkov büyük ışıkta gördüpotansiyeli. Kızı bölümüne davet etti. Kahramanımız böyle bir şansı kaçıramadı. Bir hafta sonra, Svetlana Masterkova eğitim güçlendirmeye başladı. Sonuçlar her geçen gün daha iyi çıktı.

Moskova'nın Fethi

Sveta arka planına karşı öne çıktıakrep atletizm bölümüne katılıyor. Teknik direktör, spor kariyerinin daha da gelişmesi için Moskova'ya gitmek zorunda kaldığını anladı. Veliler bir kıza bir bilet aldılar ve onu Rusya başkentine gönderdiler.

kariyer

Sporun ilk adımları Svetlana Masterkova tarafından800 metre mesafede bir koşucu olarak 1991'de kız USSR şampiyonasını kazandı. Bir ödül olarak, Tokyo'daki yarışmaya bilet kazandı. Antrenörler mükemmel bir sonuç göstereceğinden emindi. Ancak Japonya'nın başkentinde düzenlenen turnuvada Sveta sadece sekizinci sırada yer aldı.

1992'den 1993'e kadar olan dönemde, kız travma nedeniyle yaralandı. Ancak yine de birkaç ödül kazandı. Altın ve konuşma hakkında olamazdı. Ancak Masterkova, kıta şampiyonasının gümüşünü kazandı.

1994 yılında Sveta, evliliği ve hamilelik nedeniyle sporu geçici olarak bıraktı. Koçlara geri döneceğine söz verdi. Ve oldu.Svetlana masterkova Olimpiyat şampiyonu

Svetlana Masterkova - Olimpiyat şampiyonu

1996 yılında yine ışıkla uğraşmaya başladıatletizm. Atlanta Olimpiyat Oyunları için takıma dahil edildi. Svetlana 800 m ve 1.5 km'lik yarışmalara katıldı. Her iki yarışta da altın madalya kazandı.

2000 yılında Masterkova Olimpiyatlara gönderildi,Sydney şehrinde düzenlenen (Avustralya). Ancak Svetlana layık sonuçlar göstermedi. Ve hepsi sağlık problemlerinin kötüleşmesinden dolayı. Sydney'den Moskova'ya geri döndüğünde, sonunda spor kariyerine elveda dedi. Bu kararda eğitmenler onu destekledi.

Kişisel kayıtlar

Kahramanımız kanıtladıatletizm gibi bir sporda profesyonel. Svetlana Masterkova, Vatan için Merit Emirlerinin sahibidir. Ancak hepsi bu kadar değil. Spor Yüksek Lisans unvanını almıştır.Atletizm hafif mala

Svetlana Masterkova'nın bazı kayıtlarını listeleyelim:

 • 400 metre koşu - 53.12 saniye sürdü.
 • 3 dakika 56 saniye sonra 1,5 km'lik bir mesafe geçti.
 • 1 kilometre boyunca koşuşan bir dünya rekoruna sahip. Sveta bu mesafeyi 2 dakika içinde geçti. 55 saniye

Yeteneğin yeni yönleri

Spor, içinde bulunduğu tek küre değildirSveta Masterkova başarılı oldu. Moskova Devlet Üniversitesi'nden mezun oldu. Sholokhov'un yanı sıra tarih bilimleri adayı. Masterkova özgürce İspanyolca ve İngilizce iletişim kurabilir.

2003 yılında NTV kanal üreticileri, bir spor yorumcu olarak çalışmasını önerdi. Sveta rızayla cevap verdi. Kendisine tahsis edilen görevlerle% 100 baş ettiğini söylemeliyim.

2011 Yazında Masterkova yönetmen olarak atanmıştır.Çocuk sporları salonu. Ancak bu pozisyonda sadece birkaç ay sürdü. Svetlana Alexandrovna, Rus Kaya Tırmanışı Federasyonu temsilcileri ile çatışma yüzünden işinden ayrılmıştı.Masterkova Svetlana Alexandrovna

Eski sporcu oturup gitmeyecekti. O siyasete girmeye karar verdi. Masterkova "Birleşik Rusya" partisine katıldı. Ve 2012'de Svetlana Alexandrovna bir milletvekili oldu. Fakat bu durumda Devlet Duması'ndan bahsetmiyoruz. Olimpiyat şampiyonu, Tagansky'nin Moskova bölgesi Vekil Konseyine kabul edildi.

Svetlana Masterkova: biyografi, kişisel hayat

Kahramanımıza tekeşli bir şey denilebilir. Bir zamanlar ve hayatta evlenmeyi hayal etti. Sonunda oldu. Ama sırayla her şey hakkında.

Gençliğinde, Svetlana Masterkova, romanlarlaçocuklar. Her şeyden önce bir sporu oldu. Ve sadece 1993 sonunda kahramanımızın kişisel yaşamı değişti. O atlı Asyat Saitov ile görüştü. İlk görüşte olan kız, güçlü bir gövdeye sahip uzun boylu adamı seviyordu. Onun duyguları karşılıklıydı.

1994'te sevenler düğün oynadılar. Svetlana spor hayatını askıya almalıydı. Yeni evlaklar İspanya'ya gitti. Gerçek şu ki Assay bu ülkede konuştu. Çift, küçük bir Alicante kasabasına yerleşti. 1995'te ortak kızı doğdu. Bebeğe Anastasia deniyordu. Birkaç yıl sonra aile Moskova'ya döndü. Işık tekrar atletizm aldı. Sevgili kocası ona ahlaki desteğini verdi.Svetlana tskorkova biyografi kişisel hayat

Çift, uzun zamandır bir oğlunun varisinden hayal etti. Ancak kader kendi yolunda ilerledi. Şimdi Asit ve Svetlana kızı için dedelerini ve büyükanne yapmalarını bekliyorlar.

Sonuç olarak

Svetlana Masterkova'nın biyografisi - canlı bir örnekyetenekli ve kendine güvenen bir kişi belirlenen hedeflere nasıl ulaşır. Kasıtlı karakter sayesinde, kahramanımız en yüksek spor ödüllerini kazanmayı ve dünya çapında ün kazandı.

Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 2019

Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 2019

Related news

 • Köy yumurtasının faydaları
 • Farklı Bir Baktüs Şal Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Siyah frenk üzümü reçeli ve korunması için reçete
 • Belgelerin yürütülmesi için tipik şartlar
 • Bal Kabaklı Pancake Tarifi – Kahvaltılık Tarifleri

 • Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 9

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile


  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 30

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 2

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 48

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 62

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 6

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 71

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 67

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 47

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 24

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 79

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 52

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 3

  Sportswoman Svetlana Masterkova: biyografi, kariyer ve aile 41