Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 2019

Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 2019
19.09.2019

Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 93

"Spironolakton": analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı

"Spironolakton" bir potasyum ve magnezyum tasarrufudiüretik. İlaç, hayati tuzların vücudunun yıkanmasını önleyen güçlü bir diüretiktir. Aynı zamanda idrarın asitliğini de düşürür. Bu, tedavide "Spironolakton" un yerini almaya çalışarak dikkat edilmelidir. İlaçların analogları her zaman böyle özelliklere sahip değildir.

Kompozisyon ve salınım formu

Verilen hazırlık tabletli olarak verilirformu. Aktif madde spironolaktondur. Bir hap, bu maddenin 25 veya 100 mg'ını içerir. Ayrıca yardımcı bileşenler içerir: patates nişastası, monohidrat, laktoz, povidon, kalsiyum stearat. Yuvarlak tabletler 20 parça bir karton paket içinde paketlenmiştir.spironolakton analogları

Farmakolojik etki

İlaç "Spironolactone" bir antagonisttiraldosteron. Bu adrenal korteksin bir hormondur. Aldosteron, distal nefron hücrelerinin protein reseptörleri ile birleşerek, vücuttan sodyum ve su atılımını azaltmaya yardımcı olur, ancak potasyumun elüsyonunu artırır. "Spironolakton" bu hormonla rekabet eder ve doğrudan karşı hareket eder. İlaç potasyum iyonları korurken, vücuttan su ve sodyum atılımını teşvik eder. Elektrolit dengesi bozulmaz.

Günümüzde farmakodinamik iyi çalışılmaktadır.ilaç. Gastrointestinal sisteme girerken, hızlı bir şekilde emilir, plazma proteinlerine bağlanır. Tabletlerin biyoyararlanımı yaklaşık% 99'dur. Bir kerelik gıda ile uygulama, ilacın aktif aktif maddesinin emilimini hızlandırır.

Terapötik etki, talimatlara göre geliyor5 gün içinde İlacın hareketini aktive etmek için vücutta belirli bir konsantrasyona kademeli birikimi gerektirir. Aksi takdirde, tıbbi uygulamada buna kümülatif etki denir. Aktif madde hızlı bir şekilde anne sütüne nüfuz eder ve dışkı ve idrar ile birlikte vücuttan atılır. Doktorlar hangi hastalıklarda "Spironolactone" yazıyor?kullanım için spironolakton endikasyonları

Kullanım Endikasyonları

"Spironolakton" talimatlarında, ilacın aşağıdaki hastalıkların ve patolojilerin tedavisi için amaçlandığı bildirilmiştir:

 • Kalp yetmezliği arka planında ortaya çıkan ödem sendromu.
 • Hiperaldosteronizm.
 • Esansiyel hipertansiyon.
 • Karaciğer sirozunun neden olduğu ikincil hiperaldosteronizm.

Bir hastalığın tedavisi, bir doktora danışıldıktan sonra başlatılmalıdır.

Kontrendikasyonlar

Hangi durumlarda ilacı almamanız tavsiye edilir"Spironolakton"? Yukarıda sunulan kullanım endikasyonları, kendi kendine tedavi için bir neden değildir. Bu ilacın birtakım kontrendikasyonları ve yan etkileri vardır.

Ilaca talimatlarda onun onun olduğu söylenirAddison hastalığı, hiperkalsemi, diabetes mellitus hastaları için tedavi amaçlı kullanım önerilmemektedir. Özel bakım ile, ilaç adet düzensizlikleri, genişlemiş meme bezleri olan kadınlarda kullanılmalıdır.

Kullanım Talimatları

Bu ilaç sözlüdüruygulaması. Dozu, su-elektrolit dengesinin ve hastanın hormonal arka planının rahatsızlığının şiddetine bağlı olarak, doktor tarafından bireysel olarak belirlenir.

Nevrotik tarafından neden ödemSendrom, tedaviye günde 100-200 mg ilaç ile başlanır. Dozaj iki veya üç doza bölünmelidir. Tedavi seyrinin süresi yaklaşık üç haftadır. Hiperaldosteronizm ve kandaki düşük potasyum içeriği durumunda, ilaç "Spironolakton-Darnitsa" günde 300 mg'lık bir dozda reçete edilir.

Kardiyak ile ilişkili edematic sendromu ilekronik doğanın yetersizliği, tedavi süresi 5 gündür. Tabletler 100-200 mg'lık bir dozajda uygulanır. Ek olarak, hastalar genellikle tiyazid ve ilmek diüretik reçete edilir. İyileşme pozitif dinamiği ile dozaj kademeli olarak günde 25 mg'a düşürülür.ilaç spironolakton

Yan Etkiler

Hangi yan etkiler"Spironolakton"? Bu ilacın analogları, zayıf toleransla karakterizedir. "Spironolakton", bunların aksine, hızlı asimilasyon ve iyi bir terapötik etki ile karakterizedir. Bazen, aşağıda daha ayrıntılı olarak tarif edilen yan etkiler teşhis edilir.

 1. Metabolizma: asit-baz dengesindeki bir değişim, hiperürisemi.
 2. CNS: artan uyuşukluk, baş ağrısı, retardasyon.
 3. Dolaşım sistemi: megalobtoz, trombositopeni.
 4. GASTROINTESTİNAL TRAKT: Karında ağrı, ülser, bağırsak kolik, ishal.
 5. Endokrin sistemi: Erektil disfonksiyon, meme karsinomu, sesin kabalaşması.
 6. Alerjik reaksiyonlar: kaşıntı, ürtiker, döküntü.

Yukarıda belirtilen belirtilerle karşılaşırsanızbir doktora görünmek gerekir. Kural olarak, uzman "Spironolactone" yerini almaya karar verir. Bu ilacın analogları da yan etkilere sahiptir, ancak daha az ifade edilir.spironolakton fiyatı

Özel talimatlar

"Spironolakton" ile tedavi sırasında:

 • Potasyum açısından zengin gıdalar yememek için tavsiye edilir.
 • Katı yasaklama altında tüm alkollü içecekler vardır.
 • Potasyumun mevcut olduğu ilaçların aynı anda kullanılmasından kaçınmalıdır.

Steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar ayrıca tedavi için reçete edilirse, kandaki böbrek fonksiyonunu ve elektrolit performansını izlemek gereklidir.

Tedavinin ilk aşamasında, tavsiye edilirBir araba kullanmaktan kaçınmak ve yüksek hızda psikomotor reaksiyonları ve artan dikkat gerektiren ciddi mekanizmalarla çalışmak. Bu kısıtlamanın süresi, ilacın "Spironolakton" tahammülüne dayanarak ayrı ayrı ayarlanır. spironolactone darnitsa

İlaç fiyatı ve depolama koşulları

Ilacın maliyeti değişironun dozu. Bir tablet ambalajı için 30 ila 50 ruble vermek gerekir. Nihai maliyet, birçok eczane zincirinin belirlediği işaretlemeye de bağlıdır.

Talimatlara göre, ilacın çocukların elleri tarafından erişilemeyen bir yerde, 20 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta saklanması tavsiye edilir. Raf ömrü 3 yıldır.

Ilaç analogları

Hangi ilaçları değiştirebilirim"Spironolakton"? Çoğu zaman bu ilacın analogları benzer bir bileşime ve ana bileşenin konsantrasyonuna sahiptir. Bunlar aşağıdaki ilaçları içerir: "Veroshpilakton", "Aldakton", "Veroshpiron." İkincisi, bu makalede ele alınan ilaç yerine sıklıkla kullanılır.

Ünlü jenerikler arasındaAşağıdaki ilaçlar: "Dekriz", "Inspra", "Espiro", "Epletor". Eylem mekanizması ile hepsi "Spironolakton" a benzer. Kullanım ve biyolojik sindirilebilirlik endikasyonları farklı değildir. Bu diüretikler, kan basıncını normalize etmek ve vücuttaki fazla sıvıyı gidermek için çok etkilidir. Ancak, jenerik ilaçlar pratik olarak potasyum ve magnezyum tuzlarının yıkanmasına karşı koruma sağlamazlar, bu nedenle çoğu doktor orijinal ilacı kullanmayı tercih eder.spironolakton şahitliği

Sonuçları özetleyelim

Şimdi hangi patolojileri biliyorsunuz vebozukluklar "Spironolakton" reçete edilir. İlacın fiyatı ve her yerde bulunabilirliği, birçok hastanın bu ilacı tercih ettiği iki ana kriterdir. Çok sayıda olumlu yorum da "Spironolakton" yüksek verimliliğini kanıtlamaktadır.

Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 2019

Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 2019

Related news

 • Microsoft, iki oyun stüdyosu daha satın aldı
 • Daewoo Nexia, incelemeleri ve özellikleri
 • Fıstıklı Bebek Yeleği Yapılışı
 • Soğan Kebabı
 • Bosch’dan Çevreci Nasreddin Hoca kukla oyunu

 • Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 52

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı


  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 54

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 77

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 54

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 76

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 59

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 80

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 15

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 83

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 66

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 22

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 96

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 49

  Spironolakton: analogları, talimatları, uygulaması, preparatın tanımı 41