Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 2019

Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 2019

Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 77 21.02.2019, 00:17

Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar

Her durumda ağrı sinyalleri görülürinsan vücudunda ortaya çıkan sorunlar, hangi organlarda iç organlarda başarısızlıklar olduğunun belirlenmesini mümkün kılar. Sıklıkla ağrının doğası ve yoğunluğu bir hastalığın veya inflamatuar sürecin varlığını belirleyebilir.

Sol hipokondride ağrı varsa, bu, mide, böbrek, diyafram, pankreas, dalak, bağırsak veya kalp hastalıklarının ortaya çıkmasına işaret edebilir.

Dalak hastalığında ağrı sendromu.Dalak, alandan yakın bir mesafede bulunur.vücudun yüzeyine bakar ve işlevini bıraktıktan sonra kandaki alyuvarları çıkarır. Sol hipokondriyondaki ağrıların nedeni, travması veya mononükleoz gibi bir hastalığın varlığına bağlı olarak bu organın çoğalmasına neden olur. Akut kesici ağrının başlangıcı dalağın rüptürü ile ilişkilidir, sıklıkla bu fenomen organ üzerinde ciddi travmatik bir etkinin sonucu olarak ortaya çıkar.

Mide hastalığında ağrı.Mide hastalığında, ağrıyanbulantı ve kusma eşlik eden ön sol hipokondrium ağrısı. Bu bulgular gastrit veya mide ülseri gelişimini gösterebilir, bazı vakalarda mide kanseri ile dayanılmaz ağrılar ortaya çıkar. Böylece ağrının ortaya çıkışı çok sayıda mide hastalığına eşlik edebilir, bu yüzden uzun süren acı verici duyumlarla özel bir muayene yapmak ve oluşum nedenini belirlemek gerekir.

Diyafram hastalığı olan ağrı sendromu.Ağrı nedenikarın boşluğunda bulunan iç organların göğüs boşluğuna özofagustan geçmek için tasarlanmış özel bir açıklıktan nüfuz etmesinden kaynaklanan diyafragmanın veya diyafragma fıtığı bir tutam haline gelir. Bu durumda ağrı, çoğunlukla yemekten sonra başlayan nefes darlığı, kusma eşlik eder.

Pankreas hastalığında ağrı.Pankreas hastalıkları ile birlikteSol üst kadranda kuşak ağrı, bu kusma, ishal, şişkinlik eklenir. Bu hastalıklar belli bir diyet uymalıdır zaman yağlı, baharatlı ve kızartılmış gıdaların diyet dışında tutmak.

Böbrek hastalığında ağrı. Sol hipokondriumda ağrı sendromu olabilirSol böbrek hastalığının sonucu, çoğu durumda nefrit. Böyle bir hastalıkta, çoğu zaman dayanılmaz olan şiddetli şiddetli ağrılar gözlenir. Ayrıca, bu tür semptomlar böbrek taşlarının varlığını gösterebilir ve böbrek koliklerinin bir sonucu olabilir. Daha doğru bir teşhis sadece bir uzman tarafından yapılabilir, bu nedenle tıbbi bir kurumdan yardım almanız gerekir ve yoğun dayanılmaz bir acı ile bir ambulans çağırmalısınız.

Kalp hastalıklarında ağrı. Çoğunlukla, kol, skapula, sırt, boyun ve çene uzayan ve nefes darlığı, baş dönmesi gibi eşlik eden sol hipochondriumda akut kompresyon ağrısı olduğunda, bu bir miyokard enfarktüsünü gösterir. Bu durumda acil yardım gereklidir, aksi halde ölüm gerçekleşir.

Sol hipokondriyumdaki ağrı verici duyumlara, interkostal nevralji eşlik edebilir, çoğu zaman ağrı, ani hareketlerle ve ayrıca inspirasyon veya ekshalasyonla birlikte gelir.

Böylece, sol hipokondriyal ağrı olabilirBirçok insan hastalığının gelişiminin sonucu. Bu durumda, gerekli tanılar, gerekli muayeneden sonra sadece deneyimli bir uzman tarafından yapılabilir. Her halükarda, bir tanı koymadan kendi kendine ilaç kullanmanız tavsiye edilmez, çünkü şu anda sternumun sol tarafında ağrı sendromunun başlamasına neden olan birçok hastalık vardır.

Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 2019

Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 2019

Related news

 • Ağlama Anne 12.Bölüm izle
 • Kepekten Kurtulmanın 15 Doğal Yolu Tıklayınız
 • Dolaba konulan buzun kokması nasıl önlenir

 • Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 34

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar


  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 39

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 91

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 28

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 58

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 92

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 26

  Sol hipokondride ağrıya neden olan hastalıklar 32