Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 2019

Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 2019
19.08.2019

Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 33

"Slavutich Arena" (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur?

Lobanovsky Caddesi'ndeki Zaporozhye şehrinde,"Slavutich-Arena" olarak adlandırılan güzel bir stadyum var. Beş yıllık bir rekonstrüksiyon sonrasında, yaklaşık 12.000 izleyiciye ev sahipliği yapan, çok eski bir stadyum var.

Stadyumun tarihi

Stadyumun daha önce almadığı böyle bir isimMerkezi Stadyum denilen "Metallurg", neredeyse 70 yıl önce, uzak 1938'de inşa edilmiştir. "Slavutich-Arena" (Zaporozhye) yakınlarında, efsanevi Khortitsa adası var. Stadyum yaklaşık yirmi yıldır bu sitede yapılanıncaya kadar bir futbol sahası vardı.

Slavutich arena Zaporozhye

Sovyet döneminde büyük birfarklı spor dallarında yarışmaların sayısı. Futbola ek olarak, atletizm yarışmaları çoğunlukla düzenlendi. Ayrıca, SSCB ve SSCB Küba Birinci Ligi düzenli futbol maçları düzenlendi. 1973'te başka bir tribün tamamlandı, Merkez Stadyum ise 27,000 seyirci ağırladı.

1980 yılına gelindiğinde, stadyum zaten acil durum olarak değerlendirildi, ancak Zaporozhstal tesisi kendi masraflarıyla onarım yaptı. 1992'de burada üçüncü sırada yer alan Ukrayna Kupası maçı düzenlendi.

2001 yılında stadyum tamamen kapatıldıAslında, eskisine dayanan yeni bir stadyum inşa edildi. Yeni stadyumun ana sponsoru bira şirketi "Slavutich" oldu. Ona göre, 20 yıllık bir sözleşme imzalandı ve şirketin yeniden yapılanma ve ardından stadyumun bakımını eşit derecede destekleyeceği söylendi. Dolayısıyla "Slavutich-Arena" (Zaporozhye) ismi çıktı.

Stadyum Slavutych arena Zaporozhye

Stadyum beş yıl yeniden inşa edildi. Sonuç olarak, şehrin sakinleri büyük bir LED ekran ve mükemmel aydınlatma ile yeni ve modern bir stadyum aldı.

Stadyumun mimarisi

Zaporozhye'nin ana stadyumu 12 bin kişi ağırlıyoradamım, topraklarında altmış kişi için 6 yorum kulübesi ve basın kutusu var. Ayrıca, yüz kişiyi ağırlayabilecek bir VIP kutusu var.

Zaporozhye'deki arena "Slavutich" sektöründe sektörStadyumun çevresine yerleştirilmiş kareler. Toplamda 16 sektör var, hepsi doğru bir şekilde donatılmış, taraftarlar futbol maçlarını rahatça izleyebiliyor.

Doğu platformunda 60 yer var.engelli insanlar. Konuk sektörü 650 kişi kapasitelidir. Kanopinin altında 6285 kişi var, gerisi açık havada futbol kavgaları izliyor. 6 metre 10 metrelik büyük bir çetele var. Ekipler için her biri 140 metrekarelik bir alana sahip iki soyunma odası vardır.

Zaporozhye içinde Slavutych arenada sektör

Bugüne kadar, "Slavutych Arena" stadyumu (Zaporozhye) kendi topraklarında var:

 • fitness merkezi;
 • masa tenisi kulübü;
 • Gerekirse kiralanabilecek konferans salonları.

Turistler ve sadece stadyumdaki futbol taraftarları için bazen turlar ve fotoğraf oturumları düzenlenir, tüm gelenler için kullanılabilir.

Son Haberler

Birkaç ay önce, ışığın yenilenmesi için 1.26 milyon Grivnası tahsis edilmesine karar verildi.

Zaporozhye sitesindeki 27 Ocak 2019yönetimin insanların Avrupa kupası maçları sürebilir "Slavutych-Arena" (Zaporozhye) için stadyumun başka yeniden yapması istenir dilekçe ortaya çıktı. Bunu yapmak için, Avrupa standartlarına uygun olmalıdır, stadyum geliştirmek için bazı işler yapmak gerekir.

Nasıl bulacaksınız?

Bu stadyumda yerel takım oynar"Metalurji", herkes stadyumu ziyaret edebilir ve futbol izleyebilir. Zaporozhye "Slavutich-Arena" adresinde yer alır: ul. Lobanovsky, ev 21. Stadyum nehrin yakınlarında, şehrin merkezinde yer almaktadır. Dnepr ve ünlü Fr. Khortytsya.

Sonuç

Bu stadyumun çok eski bir tarihi var, o zatentekrarlanan rekonstrüksiyon gerçekleştirdi. Şu anda Ukrayna şampiyonası ilginç maçlar için oldukça rahat ve rahat stadyum, ama Avrupa seviyesine kadar "Slavutich-Arena" (Zaporozhye) hala buna kadar değil. 2019 yılında Ukrayna Kupası finaline ev sahipliği yaptı. Sonra Donetsk "Shakhtar" ve Simferopol "Tavria" oynadı, Shakhtar bu çatışmada kazanan oldu.

futbol Zaporozhye Slavutych arena

Uzun bir süre "Metallurg" Zaporozhye oynadıUkrayna Şampiyonası Yüksek Ligi, ancak kulüp çok sıkıntıları var ve şu anda takım sadece İkinci Lig'de oynuyor ve Slavutich Arena kiralamakta bazı sorunları var.

Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 2019

Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 2019

Related news

 • İngiliz edebiyatının klasikleri veya soğuk bir kış gecesinde ne okunacak hakkında
 • Kördüğüm özet
 • Çikolata Rengi Etkileyici Dudaklar
 • Güzelliği Uzakta Aramayın Evdeki Malzemelerle 5 Dakikada Yapabileceğiniz 18 Doğal Maske
 • En Hızlı Ananas Soyma Yöntemi

 • Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 90

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur


  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 29

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 22

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 7

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 74

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 16

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 22

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 28

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 6

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 7

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 65

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 46

  Slavutich Arena (Zaporozhye): tarih, haberler, nasıl bulunur 79