Sivilce KremleriSivilce Kremleri
Sivilce Kremleri

Sivilceler bazen gözeneklerin tıkanmasıyla bazen de hormonal sebeplerden deri altında oluşur ve kötü bir görüntüye sebep olur. Genellikle ergenlikte görülen sivilce sorunu yetişkinlerde de ortaya çıkabilir. Az ve orta şiddette sivilceler için en çok kullanılan ve etkili olduğu gözlemlenen kremlerden bazıları ve fiyatları ise aşağıda.

Bu kremlerin reçeteye yazılarak verildiğini unutmayıp, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir. Yüksek şiddette sivilceleriniz varsa krem kullanımı ile birlikte ilaç tedavisi de gerekebilir.

 Sivilce Kremleri

1) Imex

Imex krem, ten rengine yakın ve yoğun kıvamıyla sivilce izlerinin üzerine sürüldüğünde fondöten yerini alabilir gibi görünebilir ancak bu kremi gece yatmadan önce kullanıp sabah yıkayıp cildi temizlemek gerekmektedir. Krem sivilcelerin üzerine sürülür ve mevcut iltihabı kurutur. Krem yüzünüzdeyken mümkün olduğunca güneşe çıkmayınız. Yağlı bir formülü, nemlendirici etkisi vardır. Imex oldukça popüler bir kremdir.

Güncel fiyatı: 24 TL

2) Benzamycin

Düzenli kullanım ile ciltte gözle görülür düzelme sağlayan Benzamycin jel, başka akne ilaçları ile birlikte kullanıldığında da iyi sonuçlar vermekteyken tek başına da yeterli olmaktadır. Cilde ince bir tabaka halinde sürülerek kullanılır. Kumaşların rengini açtığı için kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Kızarma ve/veya kaşıntı gibi yan etkileri olabilir.

Güncel fiyatı: 40 TL

3) Isotrextin

Isotrextin, etkili ve güçlü bir krem olmakla birlikte oldukça keskin bir kokuya sahiptir. Cilde ince bir tabaka olarak uygulanır, hassas bölgelerde kullanıma uygun değildir. Sürüldükten sonra yüz gergin bir hale gelir ve hareket ettirmek zorlaşır. Gece yatmadan önce sürmek daha kolay bir kullanım sağlar. Kullananların çoğunluğu memnun kalmaktadır.

Güncel fiyatı: 15,42 TL

4) Eritretin 

Bu kremi kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken şey, sadece ve sadece sivilce üzerine kullanmak olmalıdır. Çok güçlü bir ilaç olduğu için sivilce olmayam yerlerde kullanıldığında ters etki yaparak sivilce oluşumunu tetikleyebiliyor. Isotrextin gibi cildi gerebiliyor. Ciltte hassassiyet oluşturabilir. Gece yatmadan önce ince bir tabaka halinde uygulanıyor. Sivilce ve sivilce izlerinde oldukça etkilidir.

Güncel fiyatı: 13,75 TL

5) Clindoxyl 

Bu merhem de kumaşların rengini açma ve ciltte sivilce olmayan yerlere sürüldüğünde sivilce çıkarmak konusunda şikayet almaktadır. Ciltteki yağ seviyesini düzenleyip ve aknelerin oluşumunu engeller. Sivilce sorunu olanların en az bir kere kullanmış olduğu antibiyotikli bir krem olan Clindoxyl, düzenli kullanım ile hastaların çoğunu memnun etmektedir.

Güncel fiyatı: 30 TL

6) Cleocin T 

Sivilce üzerine sürüldüğünde çok kısa sürede kuruttuğu iddia edilen kimilerince mucize olarak görülen bir merhemdir. Antibiyotikli olduğu için kistik sivilcelerde etkisi yoğundur. Döküntü, yanma yaptığı takdirde kullanmayı bırakın.

Güncel fiyatı: 10,55 TL

7) Fucidin 

Antibakteriyel bir pomad olduğu için bakteri kaynaklı cilt iltihaplarına iyi gelen, sivilcelere de etkili çözüm olan bir kremdir. Genellikle ciltte oluşan yaraların ve kabukların üzerine uygulanır. Enfeksiyon oluşumunu önler. Cilt temizliğini yaptıktan sonra problemli bölgelerin üstüne düzenli olarak uygulamalısınız.

Güncel fiyatı: 11,90 TL

8) Sivex 

Sivex bir krem değil losyondur. Tonik gibi cildin gözeneklerini temizlemek amaçlı kullanılmaktadır. Cildiniz sorunlu değilse tek başına işe yarayabilir ancak durum daha ciddiyse yanında bir krem kullanılması tavsiye edilir. Bakterilerden temizler antiseptik görevi görür. Açık yaralara ya da hassas olan bölgelere sürülmemelidir.

Güncel fiyatı: 21,65 TL

9) Nadixa

Nadixa da yukarıda saydığımız rakipleri gibi cilde uygulanan ve bakterileri temizleyip akne oluşumunu durdurmak konusunda kullanılan bir kremdir.

Sivilce KremleriSivilce Kremleri

Related news

 • Fidanlıktaki perdeler - odanın parlak bir dekorasyonu
 • Vega - gerçek bisikletçinin kask
 • Aşure Nasıl Yapılır, Püf Noktaları
 • Kırmızı-siyah-zikzak-desenli-kazak
 • Atlanta - köşede kanepe, evde rahatlık yaratmak

 • Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri


  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri

  Sivilce Kremleri