Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 2019

Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 2019
19.08.2019

Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 39

Sibirya'da Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım

Hortense muhteşem bir çalıdır. Bir çardak, dinlenme yeri, bir veranda yanında yer alırsa daka alanını dekore edebilir. O beyaz, leylak veya pembe bir renge sahip olabilir onun küresel çiçek salkımının güzelliği ile ünlüdür. Sibirya'daki ortanca ağacının güzel olabileceği kadarıyla, fotoğraf açıkça ortaya çıkıyor. Hazirandan ekime kadar çiçek açar.

Sibirya ekimi ve bakımında ortanca

Bitkinin açıklaması

Bitki uzun ömürlüdür. Birden seksen tür barındıran aile hydrangeaceae aittir. Çalığın yüksekliği 1.5 ila 2 metre arasındadır. Çiçeklenme sona erdiğinde, meyve kutuları oluşur. Tohumlar onların içinde filizlenir. Bitki Çin'den geliyor, çok termofilik. Rusya'da üreme için onun çeşitlerinin sadece birkaç uygundur. Ağaç şeklindeki ortanca "Anabel" ve "ebedi yaz" çeşitliliği çok güzel. Son çeşitlilik, renkleri nedeniyle benzersizdir. Bunlar toprağın asitlik bağlı olarak mavi veya pembe renkli olabilir.

Sibirya'da ortanca bahçesi

Ortancaların Üreme

Bitki çeşitli yollarla çoğalır: Çelikler, kesimler ve çalı bölümleri. Sibirya'da kök ortanca bahçesini daha iyi kavramak için, katmanlarla yetiştirilir. Bu çok basit bir şekilde yapılır. Önceden bir delik hazırlamak yeterlidir, daha sonra toprağın yıllık ateşini yere doğru bükün ve aşağı doğru bastırmayın. Biraz kazabilirsin. Aynı zamanda, bunun üst kısmını en az yirmi santimetre bırakmak gerekir. Bir yıl sonra, ana çalıdan köklü bir kaçış kesilmelidir. Daha sonra, bir toprağın toprağıyla birlikte, sürekli olarak büyüyeceği yeni bir yere nakledilir. Bitkiler arasında bir ila bir buçuk metre mesafe olmalıdır. İlk kez ortanca 4 yıl çiçek açmaya başlar.

Sibirya fotoğrafta ortanca ağacı

Gübreler, sulama ve zararlıları gübreleme

Düzenli hidrasyon gerektirir. Sibirya'da, bu süs çiçeği çalılarının ekimi ve bakımı, turba (ilkbaharda fidelerin ekimi sırasında) humusun dahil edilmesini içerir. Bir kez, bitki gübre bulamaç ve karmaşık mineral gübre ile sulanmalıdır. Çalı, ayda bir kez zayıf bir potasyum permanganat çözeltisiyle tedarik edilebilir. Sonbahar süperfosfattır.

Ortancalar çok helyumlu olduğundan, Sibirya'daona dikim ve bakım düzenli sulama ile eşlik eder. Bitki toprak verimli, ekşi, gevrek tercih ediyor. Saha ışıklandırılmalı ve rüzgarlardan korunmalıdır. İlkbaharda, geçen yılın sürgünlerini süsledi, böylece çalılar daha bereketli bir şekilde çiçek açtılar.

Ortancaların yaşadığı zararlılar var. Sibirya'da dikim ve bakım, bitkinin örümcek akarları ve yaprak bitlerinden korunmasını içerir. Bunu yapmak için, çalı yapraklarının durumunu izlemeli, gerekirse özel kimyasallarla işlem yapmalı ya da böcekleri elle toplamanız gerekir. Bitkilerin en tehlikeli hastalıkları arasında, sahte külleme küfü ayırt etmek mümkündür.

Böylece ortanca Sibirya'da donmaz, ekim veBakım özel hazırlık gerektirir. Bitki kaplıdır. Çalıların etrafındaki toprak talaş veya turba ile kaplıdır, tabaka altı ila yedi santimetre arasında olmalıdır. İlkbaharda, arazi malçtan temizlenmeli, ama tamamen değil. Sürgünlerin üst kısmı dondan etkilenirse endişelenmeyin. Yaz döneminde hızlı bir şekilde geri dönecekler.

Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 2019

Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 2019

Related news

 • Kimyasal içermeyen Şampuan Markaları
 • Instagramda nasıl yeniden yayınlanır: Beğendiğiniz fotoğrafları ve videoları hızlı ve kolayca paylaşın
 • KOLAY RENKLİ ÖRGÜ SAÇ ÖRGÜSÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • DEREOTLU MISIR UNLU MUFFİN TARİFİ
 • Mantar Kurabiye

 • Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 15

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım


  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 45

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 3

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 78

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 80

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 99

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 43

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 16

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 55

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 51

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 33

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 63

  Sibiryada Hortensia: bir süs bitkisi için dikim ve bakım 11