Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 83 08.02.2019, 15:21

Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var?

Her kız ve kadın nasıl yapılacağını bilirbulunduğu ve cinsel sisteminin nasıl işlediği. Yumurtalıklar, rahim, vajina vb. Organlardan çok az sayıda sorun ortaya çıkar. Ancak hiç kimse serviksin amacını düşünmüyor. Her ne kadar çocuk sahibi olmak, doğurmak ve doğururken önemli rollerden birini alır. Deneyimli bir doktor sadece ona bakarak, bir kadının doğum yapıp sağlamadığını, kürtaj olup olmadığını, sonraki adet kanamasını ne kadar bekleyeceğini ve gebeliğin teşhisinde% 95 güven ile doğru bir şekilde belirleyebilir.

Peki serviks nedir?

Uterus, eşleşmeyen bir kadın musküler organıdır, bu da insan embriyonunun gelişmesidir. Organ küçük pelvisin boşluğunun ortasında bulunur. Yavaş yavaş aşağıda servikse gider.

Serviks benzeyen bir organdır.Vajinayı ve uterusu birleştiren birleştirme tüpü. Çoğu durumda şekli, kadının doğum yapmasına bağlı değildir. Bu "tüpün" uzunluğu 3-4 santimetre, genişlik - yaklaşık 3 santimetredir.

Hamilelik ve servikal dilatasyon sırasında doğum öncesi değişiklikler

Gebelik döneminde, serviksdeğişir ve yaşar. Hamilelik öncesinde açık pembe renktedir ve hamilelik sırasında mavimsi bir renk alır. Renk değişikliği yoğun damar şebekesi ve kan tedarikiyle ilişkilidir.

İlk terimlerde sapmalar ortaya çıkarsaserviks gelişimi veya hastalığı, daha sonra zamanında başlayan bir tedavi ile, hamilelik korunabilir. Gerçek şu ki, serviksin erken açılması çok tehlikelidir. Kendiliğinden düşüğe neden olan budur - düşük. Düşükten kaçınmak için, serviksin dönem öncesinde açılmasına neden olan hastalıklarla doktorlar, doğumdan önce kaldırılan dikiş uygulamasına kadar boynu "güçlendirmek" için çeşitli yollar uyguluyorlar.

Gebeliğin sonunda serviks değişir,daha yumuşak olur ve "olgunlaşır". Böylece, kadın beden doğum için hazırlanıyor. Serviks başlamadan önce serviks düzgünce küçük pelvisin merkezine geçer, boyu 3 santimetreden 10 milimetreye düşer. Kanal kademeli olarak 6-10 cm'ye kadar açılır ve servikal kanalın alt segmentin segmentine geçişi yumuşaklık kazanır.

Hamileliğin sonunda, doğumun başlamasından önceiç farenksin genişlemesi ve kısa kavgalar ikinci bir ağrı hissi ile işin başlangıcını işaret eder. Bu zamanda, serviks yavaş yavaş genişler ve sonunda yaklaşık 10 santimetrelik bir çapa sahiptir. Fetusun doğum kanalından çıkmasına izin veren boynun bu belirgin eylemidir.

Rahim ağzı açıklamasının olmamasıYeterince ve bu çocuğa geçmek için yeterli değildir, bu yüzden vücudun bir kopması var. Bu boşluk sadece bu sebepten ötürü değil, aynı zamanda hızlı emeğin, büyük bir fetusun, zayıf erken teşebbüsler, vb.

Bu nedenle, eğer anne zaten sudan ayrıldıysa veServiksin açıklanması çocuğun henüz doğumu için yeterli değildir ve / veya zayıftır ya da hiç kasılma olmaz, daha sonra genellikle bu gibi durumlarda doktorlar işgücü faaliyetlerini teşvik etmeye karar verirler. Özel preparasyonlar emeği uyarmak için kullanılır.

Bir kadın, eğer hislerinizi dinlerseniz, serviksin açılmasını hissetmek kolaydır, belirtiler aşağıdaki gibidir:

 • Boynun bulunduğu yerdeki nahoş hisseler, bir iğne ile anında karıncalanıyormuş gibi.
 • Sırtını (bel), kalçaları "sektirmeye" başlar.
 • Vajinada ağrı, spazmlara benzer.

Doğumdan sonra, doktor hastayı muayene etmek, serviksini kontrol etmek zorundadır. Kırıntıları tespit ederse dikişleri koyacaktır. Rahim boynundaki sütürler genellikle özel biyo-emilebilir iplikler ile bindirilir.

Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız varGoruntuler galeriler fotograflar Fotograf resim

Related news

 • Folik asit ne işe yarar
 • AP: Türkiye ve Suudi Arabistan Esadı devirmek için anlaştı, ABD kaygılı
 • Cengiz’li Roma, Bologna deplasmanında kayıp
 • Zayıflama Psikolojisine Nasıl Girilir

 • Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 49

  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var


  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 21

  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 17

  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 7

  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 78

  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 93

  Serviksin ifşa edilmesi - her kadını tanımak için nelere ihtiyacınız var 71