Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 2019

Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 2019
23.09.2019

Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 19

Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar

bir şekilde Hepimiz ya da başka bir tüketici olanherhangi bir şey, herhangi bir ürün ve hizmet. Bugünün dünyasında, bu hiçbir yere gitmiyor! Her birimiz için, yaşam faaliyetlerini yürütmek, yaşam kurmak için basitçe gereklidirler. Bu bağlamda farklı amaçlar için farklı mallar tahsis edilir. Bu nedenle, küçük bir bilimsel kazı incitmeyecektir.prestijli talep malları

"Ürün" teriminin tanımı

Kabaca konuşmak gerekirse, bu bizimihtiyaçlar ve ihtiyaçlar. Tüketim ve daha fazla kullanım veya dikkat çekilmesi amacıyla önerilenler. Modern "tüketim toplumu" malların arz ve talep pratikte kendini düzenlenir ve iktisadın temel yasalarına tabidir. Biz yapay düzenleme fakir sonuçlarına ağırlıklı açar ve ekonomi için yıkıcı bir faktör olduğu tarihten biliyoruz. özünde hiçbir ürün - herhangi bir sorun çözümü için bir servis, pek çok önde gelen satıcıları göre. Yani, Elmer Wheeler, örneğin, biftek, ancak tavada onun iştah açıcı cızırtı sürecini satmak gerektiğini söylüyor. Ve Charles devirlerde onun fabrika kozmetik üretti ve onun dükkanında satmak umuduyla söyledi!prestijli ürün

Malların sınıflandırılması

İki büyük grup var:

 • "A" - üretim için mallar.

 • "B" - kişisel tüketim malları.

  özel ürünler

Sonunda seninle duracağız. Aşağıdaki grupları içerir.

 1. Uzun süreli kullanım için mallar.Bunlar tekrarlanan kullanım için tasarlanmış somut ürünlerdir. Örnekler: kıyafetler, buzdolapları, arabalar.
 2. Kısa süreli kullanım için mallar.Bir veya daha fazla döngüde tüketilir. Örnekler: tuz, tahıllar, şeker.
 3. Günlük (sürekli) talep malları.Sık sık düzenli olarak, gereksiz meditasyonlar olmadan, kendi aralarında karşılaştırmalar yapılıyorlar. Örnekler: tütün ürünleri, gazeteler, sabun, diş macunu.
 4. Ürünler dürtüsel satınalma.Kural olarak, ön elemesiz satın alınır.arama ve planlama, alıcılar tarafından özellikle aranmaz, çünkü birçok yerde, örneğin gişelerde satılırlar. Bunlar çikolatalar, dergiler, sakızlar.
 5. Acil bir durumun malları.Kural olarak, onlar için akut bir ihtiyaç olduğunda satın alın. Örnekler: şiddetli yağmur sırasında bir şemsiye, bir kar yağışı sırasında bir kar küreği.
 6. Ön seçim malları.Alıcı onları önceden dikkatli seçerBirbirlerini kalite, fiyat, uygunluk, görünüm açısından analiz etmek ve karşılaştırmak. Örnekler: mobilya, ev aletleri, giyim. Burada önemli bir rol satın alma hakkında gerekli bilgileri size verebilir bir satış danışmanı mesleği tarafından oynanır.

Ayrıca, tüketim malları (tüketim malları) ve özel talep malları da bulunmaktadır. Onlar nedir?

özel ürünler satın alınır

Tüketim malları (tüketim malları)

Bunlar, bir insanın yapamayacağı şeylerdir. Sırasıyla, yiyecek ve yiyecek dışı ayrılırlar. ТНП bir toplumun tüm katmanları tarafından kullanılır, bu nedenle özel ya da sanat konuları değildir. Bütün bunlar kitle karakterini ve erişilebilirliklerini belirler. Bu tür malların üretimi "tüketim devleti" nin ekonomik temeli! Bunların kıtlığı, feci sonuçlara ve bazen de mevcut sistemin devrilmesine yol açmaktadır.

mallar için arz ve talep

Özel talep malları

Kural olarak, onları satın almak için, alıcıekstra çaba harcıyor. Bunlar, bazı ticaret moda markaları, fotoğraf ekipmanı, ses ekipmanı, akşam kadın elbiseleri, erkek takımları, oto. Önceden herhangi bir karşılaştırma ima etmezler. Alıcı zaten ne elde ettiğini önceden biliyor - "firma"! Ek bir faktör sadece belirli bir markayı temsil eden satıcıya ulaşmak için gereken süredir. Buna "özel talep malları" denir. Otomobil dünyasındaki örnekler - yetişkinler için pahalı oyuncaklar - otomobil markaları Mercedes veya BMW. Kameraların dünyasında - "Sony" veya "Nikon". Giysi dünyasında - "Adidas". Genellikle "özel" ürünler, belirli bir marka hakkında kamuya açık bir fikre dayalı olarak satın alınır ve fiyat, kalite veya diğer ölçütlerin karşılaştırılmasında değildir. Bu durumda, alıcı için ikincil bir rol oynar.

"Prestij" kavramı

Ama başlangıçta, dedikleri gibi, terimlerle tanımlayacağız. Aslında, prestij nedir ve modern toplumun hiyerarşik merdivenini nasıl belirler?

Prestige (Fransız "prestijinden" - cazibe,cazibe) bugün "otorite" kavramına yakın bir şey anlamına gelir - etki, saygı (gençlik "saygı, uvazhuha"). Toplumsal anlamda - halk bilincinin insanların faaliyetlerinin çeşitli yönlerine atfedilen önem: meslek, sosyal statü, psikolojik nitelikler, sosyal gruplar, kuruluşlar, kurumlar. Hala - ayrı bireylerin ve grupların bazı nimetleri ve fiziksel avantajları. Prestij, birçok açıdan toplumun öncelik verdiği önceliklerin (ya da her birimizin yapabildiği tuzakların) bir sonucudur; somut ve açıklanabilir bir madde, pek çok kişinin kafalarını kaybetmesi, hayatlarını bunun üzerinde geçirmesidir.

prestijli talep örnekleri

Prestij, para yığınlarının aksineBaşlangıçta genellikle çok somut olmayan ölçü birimleri vardır. Kendi prestijini anlamak, ama herkes için ortak olan bazı konuşulmamış kurallar, ilkeler, kavramlar vardır. Sonuçta, bir ilçe merkezinde yaşamak için bir kişi için "cool", ve birisi ve New York'ta bir çatı katı - bir kulübe! Ama yine de prestij ve otoriteyi karıştırmazsın. Çünkü otorite kazanılmalı ve eğer yeterli paran varsa, prestij satın almak için yeterince kolay.

"Prestijli mallar" kavramı

Yani hepsi aynı, aynı şekilde olabilir, aynı andaTanımı: prestijli talep malları ... Bir sürü paraya değecek değerli nitelikler ve mallar satın alarak, bir kişi şimdi bile, küçük bir adım için bile, şimdi onun kişisel statüsü büyüdü hayali sosyal merdiven üzerinde yükseldi, aldatıcı bir duygu alır . Özü - diğerlerinden belirgin bir farklılık, kendilik "seçicilik" duygusu, benlik saygısının bir artışı (ve aşırı tahmin): Ben aldım, ama yapamadım, anladım - ve yapmıyorsunuz! Çünkü sahip olduğunuz şey değil, kim olduğunuzu çok daha önemli. Bununla birlikte, bütün bunlara rağmen, prestijli talep malları, modern dünyamızda yaşamak imkânsız olan nesnel bir gerçekliktir. Kural olarak, özel bir niteliğe sahiptirler, bir kural olarak, ya iyi bilinen bir ticari markaya ya da özel bir menşe sahiptirler (ki bu da sahibini diğerlerinden daha fazla yüceltmektedir). Bazı alıcılar, prestijli talep malları satın almak için para ve zaman açısından önemli maliyetlere katlanmak konusunda isteklidir. Örnekler ölçek bakımından etkileyici. Birincisi, prestijli bir araba satın almak için, o zaman ödemek için kesinlikle imkansız, büyük bir kredi alır. Diğeri, belirtilen prestij amacına ulaşmak için bir iş kurmayı kabul eder: Başkalarının kaderini belirleyen insanların çevresine girmek.prestijli talep örnekleri

Bu tür malların özellikleri

Prestijli talep malları neredeyse her zamanlüks. Villalar, yatlar, lüks ve koleksiyon arabaları, mücevherler, saatler ... Bunlar çok yüksek bir fiyatla karakterizedir. Onlar da nadiren satın alınır. Bu nedenle, bu tür ürünlerin tüketicinin tanıtımı için kişisel, kişisel satışların uygulanması özel bir rol oynamaktadır. Reklamları her şekilde satın alınan malların benzersizliğini vurgular. Ve üreticiler özel durumlarını vurgulayan özel bir dağıtım yöntemini tercih ediyorlar.

Prestijli talep ürünü olarak konut

Ekonominin temel merkeziadam, ilgi alanları ve ihtiyaçları. Ve en zor toplum onların barınma ihtiyaçlarını karşılamak olur. Hatta bazı araştırmacılar yiyecek ve giyecek (şartları) alt harcama, daha yüksek onlar konut üzerinde olduklarını iddia etmektedirler. Buna ek olarak, "başınızın üzerinden çatı" hala prestijli bir emtia taleptir. yüksek sosyal konumunu vurgulamak isteyen insanlar, kolaylık uğruna sadece rahat bir konaklama satın çalışıyorum, ama aynı zamanda başkalarına kendi zenginliğini göstermek için. Bir örnek olarak, Rusya'da son yıllarda "hayat usta" kim olduğunu gösteren muhteşem pahalı konakları inşaatına geliştirdi! İyi ya da kötü - kendiniz için yargıç.

sonuçlar

Şüphesiz, prestijli talep mallarıBir tür yaşam motivasyonu, bir kişiyi sosyal merdiveni tanıtmanın yollarından biri. Devletlerin ve toplulukların oluşumunda belli bir olumlu rolü inkar edilemez. Ama yine de, unutmamak gerekir ki, prestij hain ve değişebilir bir şeydir ve satın alınan prestiji kullanmaktan çok, her şeyden önce güvenilirlik kazanmak ve kazanmak daha iyidir.

Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 2019

Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 2019

Related news

 • Air Jack: kullanım özellikleri
 • ABD, Ankaranın Rusya ile yaptığının benzeri bir işbirliğinin peşinde’
 • Kızların ergenliği nasıl
 • Atiker Konyaspor: 2 - Antalyaspor: 0 MAÇ SONUCU
 • Öfke nedir ve Nasıl baş edilir

 • Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 96

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar


  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 12

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 31

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 46

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 50

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 78

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 50

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 21

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 16

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 18

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 81

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 28

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 74

  Saygın talep malları ... Malların talebi ve temini. Prestijli mallar 99