Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler 2019

Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler 2019 Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

Sistemimizin merkezi yıldızı, farklı uyarıncaTüm gezegenlerin etrafında dolaşan yörünge Güneş denir. Yaşı yaklaşık 5 milyar yıl. Bu sarı bir cüce, bu yüzden yıldızın boyutları küçüktür. Termonükleer reaksiyonları çok çabuk geçmez. Güneş sistemi ömrünün yaklaşık ortasına ulaştı. 5 milyar yıl sonra, yerçekiminin dengesi kırılacak, yıldızın boyutu artacak, yavaş yavaş ısınacak. Termonükleer füzyon, Güneş'in tüm hidrojenini helyum haline dönüştürür. Bu zamana kadar, yıldızın boyutu üç kat daha büyük olacak. Sonunda armatür soğur, azalır. Günümüzde Güneş hemen hemen tamamen hidrojenden (% 90) ve biraz da helyumdan (% 10) oluşur.Güneşe yakın kaç uydular

Bugün, Güneş'in uyduları, yaklaşık 8 gezegendiğer göksel cisimler, birkaç düzine kuyruklu yıldızı ve çok sayıda asteroitler tarafından ele alındı. Bütün bu cisimler yörüngesinde hareket ediyor. Güneş'in tüm uydularının kütlesini birleştirirseniz yıldızlarının 1000 kat daha açık oldukları ortaya çıkar. Sistemin ana gök cisimleri detaylı değerlendirmeyi hak ediyor.

Güneş sisteminin genel kavramı

Güneşin uydularını göz önüne almak için, bu gerekliTanımları öğrenmek için: bir yıldız, bir gezegen, bir uydu vb. nedir? Bir yıldıza uzaya ışık ve enerji yayan bir vücut denir. Bu, içerisindeki termonükleer reaksiyonlar ve yerçekiminin etkisi altındaki sıkıştırma işlemleri nedeniyle mümkündür. Sistemimizde yalnızca bir yıldız var - Güneş. Çevresinde 8 gezegen var.

Gezegene bugün cennet vücudu deniyor,yıldız etrafında dönen ve küresel (veya ona yakın) bir şekle sahip olan. Bu cisimler ışığı yaymazlar (yıldız değildirler). Onu yansıtabilirler. Ayrıca, gezegenin yörüngesinin yakınında başka büyük gök cisimleri yok.

Bir uydu, dönen bir nesne olarak adlandırılırdiğer büyük boyutlu yıldızların veya gezegenlerin etrafında. Bu büyük gök cisiminin cazibe kuvveti tarafından yörüngede tutuluyor. Güneşin kaç tane uydunun olduğunu anlamak için, bu listenin gezegenlerin yanı sıra asteroitler, kuyrukluyıldızlar, kuyruklu yıldızlar ve göktaşları da bulunduğunu belirtmek gerekir. Onları yeniden hesaplamak neredeyse imkansızdır.

gezegen

Yakın zamana kadar, sistemimizin 9 gezegene sahip olduğuna inanılıyordu. Çok tartışmanın ardından Pluto bu listeden çıkarıldı. Ama aynı zamanda sistemimizin bir parçası.
Güneşin Uyduları

8 büyük gezegen yörüngelerinde kalırGüneş. Bir uydu (gezegen) etrafında dönen gök cisimciklerine de sahip olabilir. Oldukça büyük nesneler var. Tüm gezegenler 2 gruba ayrılmıştır. Birincisi, Güneş'in iç uydularını ve dıştaki uyduları içerir.

Karasal (ilk) grubun gezegenleri şöyledir:

 1. Merkür (yıldıza en yakın).
 2. Venüs (en sıcak gezegen).
 3. Dünya.
 4. Mars (araştırma için en erişilebilir nesne).

Metallerden, silikatlardan oluşurlar, yüzeyleri zordur. Dış grup gaz devleridir. Şunları içerir:

 1. Jüpiter.
 2. Satürn.
 3. Uranüs.
 4. Neptün.

Bileşimleri, yüksek bir hidrojen ve helyum içeriği ile karakterize edilir. Bunlar sistemdeki en büyük gezegenler.

Gezegenlerin uyduları

Güneş'in yakınlarında kaç uydu sorusu göz önüne alındığında,Gezegenlerin etrafında dönen göksel cisimlerden bahsedilmelidir. Antik Yunan'da, gezegenler Venüs, Merkür, Güneş, Mars, Ay, Jüpiter, Satürn idi. Sadece 16. yüzyılda Dünya bu listeye eklenmiştir. Güneş, sistemimizde insanı anlamada merkezi öneme sahiptir. Ay, Dünya'nın bir uydu olduğu ortaya çıktı.Güneşin ay uydusu

Daha ileri teknolojilerin ortaya çıkmasıyla,Hemen hemen tüm gezegenlerin uyduları olduğu tespit edilmiştir. Sadece Venüs ve Merkür onlara sahip değildir. Bugün, farklı büyüklüklerle karakterize edilen yaklaşık 60 uydu gezegeni bilinmektedir. En az bilinenleri Leda. Bu Jüpiter uydusu sadece 10 km çapındadır.

Gaz devlerinin yörüngesinde bulunan bu nesnelerin çoğu otomatik uzay teknolojisi kullanılarak tespit edildi. Bilim adamlarına böyle gök cisimlerinin fotoğraflarını verdi.

Merkür ve Venüs

Büyüklükteki iki küçük nesneYıldızımız bize en yakın. Güneşin Merkürünün Uydu sistemi, sistemin en küçük gezegenidir. Venüs ondan biraz daha büyüktür. Fakat her iki gezegen de kendi uydularına sahip değil.

Merkür yoğun olarak boşalmış bir atmosfere sahiptir.helyumdan. Yıldızının etrafında 88 karasal güne dönüş yapıyor. Fakat bu gezegen için kendi ekseni etrafında ciro süresi 58 gündür (standartlarımıza göre). Güneşli taraftan gelen sıcaklık +400 dereceye ulaşır. Geceleri, soğutma -200 dereceye kadar sabittir.Güneş uydu gezegeni

Venüs'te, atmosfer ile hidrojen oluşurazot ve oksijen safsızlıkları. Burada bir sera etkisi var. Bu nedenle, yüzey bir rekor +480 dereceye kadar ısınır. Bu Mercury'den daha fazlası. Bu gezegen dünyadan en iyi şekilde görülüyor, çünkü yörüngesi bize en yakın geçiyor.

yeryüzü

Gezegenimiz en büyükleri arasındakarasal grubun temsilcileri. Birçok yönden eşsizdir. Yeryüzü yıldızın ilk 4 gezegeni arasında yörüngesinde dönen en büyük göksel bedene sahiptir. Bu ay. Gezegenimiz olan Güneş'in uydusu, atmosferden herkes tarafından önemli ölçüde farklıdır. Bu sayede hayat ona mümkün oldu.Gezegenlerin Güneş gezegen uyduları

Yüzeyin yaklaşık% 71'i su ile kaplıdır. Geri kalan% 29 arazi. Atmosferin temeli azottur. Ayrıca oksijen, karbon dioksit, argon ve su buharı içerir.

Dünya'nın ayı Ay'ın atmosferi yok. Rüzgar yok, ses yok, hava yok. Kraterlerle kaplı taşlı, çıplak bir yüzeydir. Yeryüzünde, meteor etkilerinin izleri, rüzgar ve hava durumu sayesinde çeşitli türlerin yaşamsal faaliyetlerinin etkisi altında yumuşatılır. Ay'da hiçbir şey yok. Bu nedenle, geçmişinin tüm izleri çok net yansıtılıyor.

Mars

Bu, karasal grubun kapanış gezegeni. Zemindeki demir oksit içeriğinden dolayı "Kızıl Gezegen" denir. Oldukça Dünya benzeri bir arkadaşı. Güneş'in etrafında 678 karasal gün dönüyor. Bilim adamları bir zamanlar hayatın olabileceğine inanıyordu. Ancak, çalışmalar bunu doğrulamamıştır. Mars'ın arkadaşları Phobos ve Deimos. Onlar Ay'dan daha küçük boyuttadırlar.Güneşin Yıldız Uydusu

Gezegenimizde olduğundan daha soğuk. Ekvatorda sıcaklık 0 dereceye ulaşır. Kutuplarda, -150 dereceye düşer. Bu dünya astronotların uçuşları için zaten mevcut. 4 yılda bir uzay gemisi gezegene ulaşabilir.

Uzak geçmişte, gezegenin yüzeyi aktıNehir. Burada su vardı. Şimdi kutuplarda buz kapakları var. Sadece sudan değil, atmosferin karbondioksitinden oluşurlar. Bilim adamları, suyun gezegenin yüzeyinin altındaki büyük bloklar halinde dondurulabileceğini öne sürüyorlar.

Gaz devleri

Marsın arkasında en büyük nesneler var.güneşe eşlik eden Gezegenler (bu grubun gezegenlerinin uyduları) çeşitli teknikler kullanılarak incelenmiştir. Sistemimizin en büyük nesnesi Jüpiter'dir. Güneşin etrafındaki tüm gezegenlerden 2,5 kat daha büyüktür. Helyum, hidrojen (yıldızımıza benzeyen) oluşur. Gezegen ısı yayıyor. Bununla birlikte, bir yıldız olarak düşünüldüğünde, Jüpiter 80 kat daha ağır olmalıdır. 63 uyduyu var.

Satürn Jüpiter'den biraz daha küçüktür. Yüzükleri ile tanınıyor. Bunlar farklı çaplardaki buz parçacıklarıdır. Gezegenin yoğunluğu sudan daha azdır. 62 uyduyu var.Güneş etrafında uydu

Uranüs ve Neptün ikiden bile fazlasıönceki gezegenler. Teleskop kullanılarak tespit edildi. Çok sayıda yüksek sıcaklıkta buz modifikasyonları içerirler. Buz Devleri. Uranüs'ün 23 uyduları var ve Neptün'ün 13 uyduları var.

Plüton

Uydular da küçük tarafından takviye edilirPluto adında bir nesne. 1930'dan 2006'ya kadar gezegenin ünvanını aldı. Ancak, uzun tartışmalardan sonra, bilim adamları bunun bir gezegen olmadığı sonucuna varmışlardır. Pluto başka bir kategoriye girer. Mevcut gezegensel sınıflandırmanın bakış açısından, bu cüce gezegenlerin prototipidir. Nesnenin yüzeyi metan ve azottan donmuş buzla kaplıdır. Plütonun 1 uydu var.

Güneşin ana uydularını inceledim,Bu, çok sayıda farklı nesneden oluşan bütün bir sistemdir. Özellikleri, göstergeleri farklıdır. Bütün bu nesneler güçlerini birleştirir, bu da onları merkezi yıldızlarının etrafında sürekli olarak döndürmelerini sağlar.

Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler 2019

Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler 2019

Related news

 • Yutubeda para kazanmak için: 5 yol
 • Tavuk Soslu Makarna Tarifi – Hamur İşleri
 • Beyaz Çikolatalı Rulo Pasta
 • Google Playe nasıl cihaz eklenir Talimatları
 • Kolay Patlıcan Kebabı Tarifi

 • Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler


  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler

  Satellites of the Sun: Tanım, miktar, isim ve özellikler