Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 2019

Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 2019
18.09.2019

Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 85

Saratov: federal bölge nedir? Şehirde ilginç nedir?

Saratov, Volga bölgesindeki en büyük şehirlerden biridir. Federal ilçenin Saratov olduğu soru birçok kişi tarafından belirleniyor. Yani, şehir Volga Federal Bölgesi'nde yer almaktadır.

Coğrafi olarak, Saratov Volga bölgesinin (Avrupa ovasının doğusundaki) topraklarında yer almaktadır. Kent, bölgesel öneme sahip ekonomik ve kültürel bir merkezdir.

Saratov federal bölgesi nedir?

Saratov: Rusya'nın hangi federal bölgesinde yer alıyor?

Bölgesel olarak Saratov, zaten sahip olduğumuz gibiVolga Federal Bölgesi'ne dediler. Bu konum, Rusya'nın Avrupa kısmının doğusunda, Orta Volga bölgesinin açık alanlarında, Ural bölgesi bölgesinde Volga-Vyatka bölgesinde yer almaktadır. Ana nehir, Avrupa'nın en büyüğü olan Volga'dır. Privolzhsky Bölgesi'nin idari merkezi Nizhny Novgorod'dur. Bölgedeki nüfus 30 milyon kişidir.

Saratov'da Rusya'nın federal bölgesi nedir?

Tarımın gelişmesine ek olarak, daha az değilSanayi bölge için de önemlidir. Saratov Federal Bölgesi'nin konuya dahil edildiği bölgede, en gelişmiş olanlar kimya, petrokimya, makine yapımı (otomobil üretimi dahil) ve elektrik gücü gibi imalat sektörleridir. Bölge, Rusya Federasyonu'nun imalat sanayilerinin dörtte birine konsantre olmuştur.

Saratov Volgograd Rezervuarı'nın kıyısında, Samara'dan Volgograd'a doğru yer almaktadır. Doğrudan şehre Volga Yaylası.

Saratov'da çok sayıda varEndüstriyel tesislerin yanı sıra kültür ve eğitim alanıyla ilgili organizasyonlar. Ekonomi için büyük önem taşıyan mühendislik, kimya ve petrol endüstrisidir. İşte Saratov Devlet Üniversitesi - Rusya'nın en eskilerinden biri. Saratov topraklarında 20'nin üzerinde yüksek eğitim kurumu görev yapmaktadır. Hangi Federal Bölgesi yukarıda değinilen bir varlık olarak şehre, ifade eder ve artık köy hakkında geçmiş bilgilerine dokunmadan değer.

Şehrin tarihi

Saratov 1590'da kuruldu. Ancak, 1613-1614 kışında. şehir yere yakıldı. 1617'de yeniden inşa edildi. Çar'ın kararnamesi altında, şehir hala var olduğu 1674 yılında yeni bir yerde yeniden inşa edildi. Uzun zamandan beri Saratov, soygun ve soygunlarla bezeli bir şehirdi. Yaşam tarzındaki değişiklikler, yerleşimin balık ve tuz ticaretinin merkezi haline geldiği 1747'de gerçekleşti.

Saratov federal bölge için geçerli

1830 ve 1848'de Saratov, iki korkunç kolera salgını yaşadı. Binlerce insan kurban oldu.

Şehrin gelişiminde son önemli kilometre taşı olduTambov ve Saratov bağlayan bir demiryolu inşaatı. Bu şehrin hangi federal bölgesinde olduğunu öğrendik, şimdi bu yerleşimleri birleştiren demiryolu arterinin ne zaman inşa edildiğini öğrendik. Bu 1871'de oldu. Yol, kentin başkenti dahil olmak üzere Rusya'nın diğer bölgeleriyle olan bağlantısını güçlendirdi. 20. yüzyılın başında, sanayi üretiminde hızlı bir büyüme oldu.

1916'da şehirde büyük bir kapalı pazar açıldı.

Geçmişte şehirde ticaretin ana konusutahıldan, özellikle ekmek ve undan ürünler vardı. Un üretimi özellikle büyüktü. Rusya'nın çeşitli bölgelerine ihraç edildi. İkinci yer petrol üretimi tarafından işgal edildi. Sonuç olarak, şehir un, ayçiçeği ve hardal yağı üretimi için Rusya'da zirveye çıktı.

İlk tramvaylar uzak 1908 yılında Saratov sokaklarında ortaya çıktı. Şehir tramvay ağı Rusya'nın en eskilerinden biri olarak kabul edilir.

Ekolojik durum

Ağaçların kütle kesmesi bir sıkıntının azalmasına yol açtı.Son yıllarda özellikle akut olan yeşil tarlalar, artan sayıda araba nedeniyle. Sonuçta, ağaçlar genellikle karayollarının inşası veya genişletilmesi için kesilmektedir.

Varoluş dönemlerinde, şehir aşırı miktarda döküntüden muzdaripti. Bununla birlikte, hayatın genel koşulları tatmin edici düzeyde.

Saratov hangi federal bölgede

Şehirde 2 petrol ve gaz sahası var. Planlama açısından bakıldığında, Saratov'un sokakları ve semtleri pek uygun değil. Onun için tipik olan dar sokaklar, engebeli arazidir.

Bir zamanlar temiz Volga'daki suyun durumu tatmin edici değildir.

Saratov manzaraları

Şehirde, mimari ve diğer birçok nesnekonumlar. En ünlüleri Trinity Katedrali, Lipki Şehir Bahçesi, Saratov Yerel Tarih Müzesi, Alexandrovsky Evi, Zafer Parkı, Volsky Evi, Askeri Teçhizat Müzesi. Yerel Tarih Müzesi "Ulusal Köy" de büyük ilgi görüyor.

Yani, hangi federal bölge Saratov'un olduğu sorusuna, kesin bir cevap verildi. Ayrıca genel anlamda kentin tarihi ve coğrafyası incelenir.

Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 2019

Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 2019

Related news

 • Dış orta kulak iltihabı
 • Anne Poğaçası
 • Lavrov: ABDnin Rusyaya yönelttiği seçimlere müdahale suçlamalarının içi boş
 • Köpek sahiplerine önemli bilgiler
 • Oyuncak Atölyesi – Sömestr Etkinlikleri 2016

 • Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 70

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir


  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 52

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 57

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 19

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 29

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 48

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 87

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 6

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 49

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 61

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 91

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 14

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 7

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 95

  Saratov: federal bölge nedir Şehirde ilginç nedir 85