Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 2019

Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 2019
21.08.2019

Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 80

Salatalık tohumları: nasıl çimlenir? Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz?

Her bahçıvan kendi elleriyle çalışırsağlıklı ve sağlıklı sebze yetiştirmek. En popüler olanlardan biri, hem açık alanda hem de bir serada yetişen bir salatalıktır. Bütün bitkiler gibi kültür de sürekli bakım gerektirir. Her yaz sakini ve bahçıvan salatalık tohumlarını satın alır. Kültürü nasıl filizlendirmek, hepsini değil. Bu sürece katılmak için belirli bilgiler gereklidir.

Tohumların yapısı

Salatalık düzenlenmiş dikotiledon bitkilere aittirbirçok çiçekli ürün gibi. Ortada, endosperm ve koruyucu membranın bulunduğu embriyo bulunur. Bütün bitkilerde, tabakaların oranı farklıdır. Tohumlar nişastalı, yağlı tohumlar ve protein türlerine ayrılır (kategoriler, hangisinin geçerli olduğuna bağlı olarak, besin rezervine bağlı olarak değişir). Her bitkide ortak özellikler vardır, örneğin, tüm kültürlerde protein ve fitin bulunur. Bu bileşenler büyüme fazı için çok önemlidir. Fiyen, tohumları besleyen fosfor salgılar. Tahıllarda çok yüksek bir nişasta yüzdesi. Yağlı tohumlar yağ bakımından zengindir. Salatalık tohumları nasıl ekilir, mısırın filizlenmesi nasıl yapılır? Toprak nasıl kullanılır, neye ihtiyacınız var? Anlayalım.

Ekme malzemesinin hazırlanması

Her işlem için, bir kişi yaratmalıdırelverişli koşullar. Salatalık tohumlarını düzgün bir şekilde nasıl çimlendireceğinizi biliyorsanız, o zaman fidelerin neredeyse yüzde yüz çimlenmesi olacaktır. Ayrıca, tüm bitkiler sağlıklı ve güçlü büyüyecek ve hasat erken olacak.
salatalık tohumları nasıl filizlendirmekÇimlenme sürecinde ana şey doğrudikim malzemesini hazırlar. Tanelerin belirli bir çözelti içine daldırılması gerekir, bu yüzden salatalık tohumlarının nasıl emileceğini anlayalım. Mükemmel bir fide çimlenmesi için, tohumların yüzde beş tuz çözeltisinde (yemek pişirme) azaltılması gerekmektedir. Böyle bir yöntem, boş tohumları tanımlamaya yardımcı olacaktır: yüzeyde kalırlar ve dolu olanlar dibe düşer. Ayrıca evde dikim malzemelerini de ısıtın. Örneğin, tohumları bir hafta boyunca +40 santigrat derece sıcaklıkta ısıtıcılar yakınında bırakın.

Ekim malzemesinin ıslatılması ve sarılması

Sağlıklı ve güçlü bir fide içinPresowing ıslatma yapmak. Bu çok etkilidir ve aynı zamanda kültürün büyümesini de uyarır. Bir kilogram salatalık tohumunun ıslatılacağı bir solüsyon hazırlamak için birkaç seçenek vardır (su litresi başına madde miktarı belirtilir):

 • 300 miligram metilen mavisi;
 • 20 mg borik asit ya da 7 mg süksinik asit;
 • 2 g çinko sülfat;
 • 5 g soda (içme).

Dikim malzemesi ıslatılmalıdırBir gün için hazırlanan sıvının. Daha sonra tohumlar akıcılık noktasına kadar kurutulmalı ve daha sonra sadece ekilir. Bu prosedüre ek olarak, tecrübeli kamyon üreticileri de tohumlar giyerler. Bu, dikim malzemesini hastalıklardan ve zararlılardan korumak için yapılır. Aşındırma tohumları önceden veya ekimden hemen önce yapılabilir. Bu prosedür için fentiuram (1 kilogram tahıl başına 3 gram) veya TMTD (kilogram başına 4 gram) kullanın.

salatalık tohumlarını filizlendirmek için nasılİyi bir hasat yapmak isteyen Ogorodnik,salatalık tohumlarının ekildiği kurallara dikkatle bakmaya değer - kültürü nasıl filizlendirmek ve ayrıca bundan sonra nasıl ele alınacağı. Daha fazla bilgi, fideler daha iyi olacak ve buna bağlı olarak, bitki birçok meyve verecektir. Salatalık yetiştiriciliğinde tohumların sertleştirme yöntemini kullanın. Zaten şişmiş veya çimlendirilmiş taneler, iki gün ila iki derece arasında bir sıcaklıkta bir odada iki gün boyunca tutulur. Sertleştirmek için bir buzdolabı, bir kiler veya bir buzul mükemmeldir.

Çimlenmenin olumlu ve olumsuz yönleri

Bitki için ortaya çıkma öncesi dönem çok önemlidir,karmaşık ve tehlikeli. Bu nedenle, fidan elde etme işlemi tercihen farklı yollarla hızlandırılır. Bu nedenle, salatalık tohumlarının nasıl ve nasıl işleneceği, kültürün nasıl filizleneceği iyi bilinmelidir. Sonuçta, bu yöntem sayesinde, bir kişi en iyi malzemeyi seçebilir (bu bitkiler ilk önce yürürlüğe gireceklerdir). Ayrıca filizlenme salatalık% 100 çimlenme uyarır: hemen hemen hepsi aynı anda (birkaç saat aralıklarla) görünür. Böylece, ihtiyaçlar aynı olduğu için, tüm fideler aynı özeni gerektirir.

Salatalık tohumlarının düzgün bir şekilde nasıl filizleneceğiAma pratik olarak her süreçte eksiler var. Çimlenmede, istenen sıcaklık rejimini oluşturmak da oldukça zordur. İster filizlenmiş olsun olmasın tohumları izlemek daima gereklidir. Ayrıca, karışık kökleri anı kaçırmamak ve daha sonra nakilleri zamanında nakledilmemelidir. Filizlenmiş tohumlar eller tarafından alınmamalıdır, ama cımbızla, bitkiye zarar vermemek için. Bu özenli bir süreçtir, ancak maksimum sonuca ulaşmak için yardımcı olur.

Tohumların çimlenmesi

Salatalık termofilik bir bitkidir, çünküKültür için sıcaklık rejimi çok önemlidir. Çimlenme için tahıl batırılmış gazlı bez veya peçete alınır. Bez belirli bir çözelti ile emprenye edilir (nasıl yapılır, yukarıda sayılırız) ve tohumları içine sarın. Sonra gazlı bez ya da bir peçete üzerine yayılmış bir peçete üzerine, üstüne cam koydular. Bu, salatalıkların çok sevdiği nemin korunmasına yardımcı olur.

salatalık tohumları nasıl ekilir

Gerekirse, tabağın içindeki su miktarını izlemek gereklidir, gerekirse oda sıcaklığına bir sıvı ekleyin. Nemi olmadan, tohumlar solabilir ve ekim için uygun olmayabilir.

Salatalıkların yetiştirilmesi

Isı seven bitkiler genellikle çoğaltılmaz.fideler ve tohumlar. Dikim malzemesinin doğru hazırlanması ile, salatalık hasadı haziran ortasında hasat edilebilir. Zarif, Murom 36, Altay Erken, Rakip, Zozulya, Manul, Cascade, Kristal ve diğerleri: uygun çeşitler seçmek için zaman önemlidir.

salatalık tohumu emmek nasılTohumlu salatalık nasıl ekilir? Oldukça basit, hem açık zeminde, hem de serada ve pencere üzerinde yetiştirebilirsiniz. Kolayca salatalık dikmek, sadece yatak yapmak ve orada hazırlanan tohumlar daha düşük yapmak gerekir. Stabil bir ürün verecek çeşitlerin belirlenmesi önemlidir. Şimdi tohum mağazalarında hibrit türler sunulmaktadır. Bu çeşitler şartlar ve bakım talep ediyorlar. Herhangi bir bitkinin insani ilgiye ihtiyacı olduğunu unutmamak önemlidir. Salatalık tohumlarını nasıl çimlendireceğinize dair bilgileri incelerseniz, hasat her zaman zengin olacaktır.

Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 2019

Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 2019

Related news

 • ABDnin güvenlik uyarısı yaptığı Mecidiyeköyde polis denetime başladı
 • Kremalı Körili Tavuklu Makarna Videosu
 • Çiftçi ile Komedyen – Ezop Masalları
 • Demet Şener: İhanetin belgeleri bende
 • Evde Lavaş Tarifi Video

 • Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 53

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz


  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 4

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 41

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 74

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 21

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 89

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 63

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 75

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 7

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 61

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 35

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 21

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 38

  Salatalık tohumları: nasıl çimlenir Nasıl salacak ve bitki, salatalık tohumlarını nasıl çimlendirirsiniz 81