Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 2019

Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 2019
17.10.2019

Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 94

Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi

Yaz sonuna yaklaştığınızda, her yeni başlayanlarbahçıvan güzel ve ilginç soğanlı çiçekler yetiştirmeyi düşünmeye başlar. Sonbaharda dikim, bu bitkilerin çeşitli çeşitleri, doğru ve hızlı gelişimi için ön koşullardan biridir. Bahar, parlak güneşin altında, kelimenin tam anlamıyla kar kapağının altından çıkmadan önce görünen sarmısak çiçeklerin parlak renkleri olmadan hayal etmek inanılmaz derecede güçtür. Sonbaharda soğanlı çiçekler dikmek ilginç bir etkinliktir ve belirli bilgi ve becerilere ihtiyaç duyar. Bu yazıda, bazılarının çoğaltılma nüanslarını ele alacağız.

sonbaharda ekim salyangozu çiçeğiMuskari: iniş

Muscari veya fare sümbülleri,Sütun ailesinin kolları. Bunlar, son derece gevşek ve boşaltılmış toprakta yapılması gereken, sonbaharda ekim yaprak soğan çiçekleri istemektedir. Genellikle onları birbirinden sekiz ila on santimetrelik bir mesafeye yerleştirin. Bu bitki için en uygun derinlik sekiz santimetredir. Her üç yılda bir ampullerin sonbahar bölünmesi yoluyla çoğalırlar.

Bıldırcın ekimi

sonbaharda soğanlı çiçeklerin dikilmesiSonbaharda dikilen bu sardunyalı çiçeklersadece kuru havalarda yapılmalı, iris ailesinin karakteristik temsilcileri olmalı. Bunlar üç büyük kategoriye ayrılmıştır: Sonbahar-sızdıran, ilkbahar-ilkbahar ve geniş çiçekli Hollandalı. Bunlar, cam şeklinde büyük çiçeklerle kük büyümenin çok zarif bitkileridir. Bu bitkileri dikmek için en uygun yer, iyi su geçirgenliği olan sıcak topraklardır. Buna ek olarak, çok iyi aydınlatmaya ihtiyaç duyuyorlar. Gölgeli bölgede büyüme ile birlikte, pedinkülleri daha da küçülür ve dejenere olur. Bu ampuller her ikinci veya üçüncü sonbaharda kullanılır.

Soğanlı çiçeklerin sonbahar ekimi

Büyükbaba iniş

Karakteristik bir kuş adı olan bu çiçekgeniş bir lilyum ailesine aittir. Çok parlak renklerin yanı sıra geniş yaprakları olan güzel çiçek saksılarına sahip bir bitkidir. İyi aydınlatılmış zeminde iyi drenaj ile bitki sıkıştırın. Bu bitkilerin ekim derinliği, ampulün büyüklüğüne bağlıdır. Genellikle ampulün çift çapına eşit olan mesafeye eşittir. Büyükbaş hayvanın özelliklerinden biri, çeşitli kemiricilerin bahçelerinden korkutan keskin olağandışı kokusudur.

Nergislerin iniş

Nergis dünyaca ünlü bir soğanlıNormal gelişmeleri için gerekli olan sonbaharda dikim çiçekler. Uzun zamandır, gezegenimizin her köşesinden gelen çiçek yetiştiricileri tarafından seçim yapmakta ve bu nedenle türlerinin inanılmaz derecede büyük bir kısmı bulunmaktadır. İyi su geçirgenliği olan gevşek topraklar için çok uygundurlar. Genellikle Ağustos sonundan ekim başına kadar ekilirler.

Yukarıdakilerin hepsinden görüldüğü gibi, sonbaharsoğanlı çiçekleri dikmek onların doğru gelişimi için gereklidir. Zamanında harcarsanız, herhangi bir bahçe ilkbaharda parlak çiçeklerle süslenecek ve kar altında kelimenin tam anlamıyla yolunu açacak. Nergis, fındık çalıları, zambaklar veya laleler olsun, güzelliği ile bahar bahçesinin eşsiz bir resmini oluşturabilirler.

Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 2019

Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 2019

Related news

 • KARNIYARIK
 • Fitness Hareketleri (Programı) Erkek Bayan
 • Mercimek Çorbası Yanık Kokusu Nasıl Gider
 • Patates Püresi
 • ŞOK 16 – 22 Ağustos Kataloğu – 1

 • Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 4

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi


  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 42

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 38

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 58

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 62

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 44

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 26

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 22

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 58

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 27

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 67

  Saksı çiçekleri. Sonbaharda dikim: profesyonellerin tavsiyesi 47