Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 2019

Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 2019

Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 16 22.01.2019, 16:46

Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü

Akademisyen Pavlov'a göre sütün harika bir yediği,hayatın ilk aylarından son günlere kadar insanın doğası gereği bize yetenekli olması. İnsanlar beş milyondan fazla süt içiyor ve vücuda gerekli tüm maddeleri içerdiğini biliyor: proteinler, karbonhidratlar, enzimler, yağlar, vitaminler, hormonlar ve mineral tuzları ve bu mükemmel dengelenmiş bileşenler tamamen ve kolayca emiliyor.

Süt kullanan herkes,Kalitesinden eminim. Bileşimini karakterize eden birçok göstergeden biri olan başlıca sütlerden biri süt yoğunluğunu belirleyen bir testtir. Bu göstergeye neden ihtiyaç duyulduğunu, en iyi dijital anlamı ne olmalı ve aslında sütten ve süt ürünlerinden neler öğrenebildiğini herkes bilmez.

Kabul edilen prosedürlere göre yoğunluk tayinisütun tahrif edilmesini tanımlamanıza izin verir. Normal yoğunluk 1,026 ila 1,032 g / cm3 arasındaki sınırlara tekabül eder ve ineğin cinsine ve içeriğinin, beslenmenin ve diğer koşulların koşullarına bağlıdır.

Sütün yoğunluğu o kadar çok olurşeker, protein ve mineral içerir ve daha düşük yağ. Çok düşük bir yoğunluk, sütün suyla seyreltildiğini ve yüksek - tersi eklemek veya kremayı çıkarmak için olduğunu gösterir. Sütten yağ çıkarıldığında ve aynı miktarda su eklenirse, yoğunluk değişmez ve bu yanlışlık, sütteki yağ miktarını belirleyerek ve göstergeleri karşılaştırarak tespit edilebilir. Böylece, süt yoğunluğu doğallığının ana göstergesidir.

Sütteki organoleptik ve fiziko-kimyasal özellikler, doğallığının ve endüstriyel işleme için ham madde olarak uygunluğunun belirlenmesinde yönlendirilir.

Asitlik, saflık ve süt yoğunluğu gibi göstergeler, alındığı gün kontrol edilir.

Tabii ki, niteliklerinde en eksiksizbir çift, sadece süt sütü. Bir süreliğine üremeyi engelleyebilecek ve hatta buna giren bakterilerin ölümüne neden olabilecek özel maddeler içerir. Sütün bakteri öldürücü özelliklerinin süresi, saflığının ve depolama sıcaklığının derecesine bağlıdır. Ancak süt çabuk bozulabilir bir üründür, bu nedenle raf ömrünü arttırmak için işleme ve işleme tabi tutulur.

Süt işleme süt işlemediğer şeylerin yanı sıra tüm süt ürünlerinin yoğunluğunu kontrol eden özel bir sağlık hizmetinin denetimi altında gerçekleştirilir. Hamur ve katı süt ürünlerinin yoğunluğunu belirlemek, sıvı süt ürünlerinden çok daha zor olduğundan, izleme için özel aletler kullanılmaktadır.

Tüm süt ürünlerinin yoğunluğu doğrudanonların kompozisyonuna bağlı. Örneğin, yağsız işlenmiş süt için, çiğ süt için daha yüksektir. Krem yoğunluğu yağ içeriği daha düşüktür. Süt tozu, gerçek yoğunluğa ek olarak, aynı zamanda yığın yoğunluğu ile kontrol edilir. Tereyağı gibi bir ürünün yoğunluğu sadece yağsız kuru kalıntıya ve nem miktarına değil, aynı zamanda içinde bulunan havaya da bağlıdır. Bu gösterge, yaklaşık olarak kabul edilen ancak pratik amaçlar için oldukça yeterli olan yüzdürme metodu ile belirlenir.

Süt yoğunluğu evde kontrol edilebilirkoşulları. damar içine küçük bir su miktarı damlama ise, seyreltilmemiş süt damla kap ve çözünmüş alt doğrudan düşecek ve su ilave edilir, daha sonra rastekutsya yüzeyi tarafından anında düşer.

Süt ve alkolü de karıştırabilirsiniz (1:2) ve bir tabağa dökün. Eğer süt bütünse, hemen su ile seyreltildiğinde ve yoğunluğu azaldığında, pullar hemen ortaya çıkar ve pullar uzun süre oluşmayacaktır.

Bu nedenle yoğunluk göstergesi, sütün doğallığını ve kalitesini belirleyen en önemli kriterdir.

Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 2019

Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 2019

Related news

 • Iştirak türleri nelerdir
 • Kuru ciltler için bakım maskeleri tariflerimizi okumak için tıklayınız
 • Sağlıklı Atıştırmalıklar

 • Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 73

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü


  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 61

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 98

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 79

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 50

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 56

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 49

  Sütün yoğunluğu - kalite ve doğallığın ölçütü 5