Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

Rusya'nın ulusal fikrini ara. Rusya'nın yeni ulusal fikri

Ülkemizde zaman zaman başlıyorfelsefi konuşma ve atma. İnsanlar ulusal fikre karar vermeye çalışırlar. Elbette bunu duydun. Sadece ilk önce anlamak gerekiyor, ama Rusya'nın ulusal fikri nedir? Bu, ülkenin toprakları kadar önemli ve hacimli bir kavramdır. Ve hayatta kalmak için, sadece gerekli. Sonuçta, ilkesiz bir halk direnme yeteneğini kaybeder. Togo ve bak, işgalciler su basacak. Ve direnemeyiz, bir sonraki "Hitler" in altında uzanırız. Ve şimdi artık bu kadar basit değil.

Birazcık geçmiş

Aslında, Rusya'nın ulusal fikri her zaman filozofların ve devlet adamlarının ilgi odağıydı.Rusya'nın ulusal fikriFormüle etmek için çaba sarf ettilerve varoluşun gerekliliğini kanıtlar. Örneğin, Vladimir Solovyov, ünlü Rus filozof, on dokuzuncu yüzyılda söyledi: "Rusya Ulusal fikri - bu insanlar kendilerini düşünür ve nasıl Rab algıladığı değildir." O zamanlar, pek çok insan, bu türden farklı halkları nasıl bir araya getirdiğini fark etmeye çalıştı. Bir yandan, şaşırtıcıydı. Sonuçta, dünyanın pek ülkeler kadar çok ulusların kendi topraklarında, normal bir arada yaşama övünmesin. Ve onlar, istatistik raporlarına bakarsanız, yüz doksan ikiye kadar. Öte yandan, Rusya'nın düşmanları da farklı insanların nasıl birlikte yaşadıklarını düşünüyorlar. İnsanları bölmeye yardımcı olacak bir boşluk yok mu? Ve denedin, ama işe yaramadı.

Hadi hikayeye geri dönelim

Bilgili insanlar, tüm bu "felsefi" diyorlar"Rusya'nın ulusal fikri" üzerine yapılan araştırma, liderliğin davranışını haklı çıkarmanın bir yoluydu. Örneğin, Earl Uvarov'un formülü şöyle: "otokrasi, Ortodoksluk, milliyet". Büyük bir ülkenin tüm vatandaşları, bu üçlüyü "yaşamak için" aldılar mı? Alışılmadık bir yönelime sahip olan ebeveyninin ahlaki özellikleri hakkında konuşmaya başlamayacağız. Rusya'nın ulusal fikrini araştırmanın sadece on dokuzuncu yüzyılda başladığı söylenemez. Bilinen ilk formül: "Moskova üçüncü Roma" dır. Yani, Rusya'yı tüm gezegenin lideri olarak atamaya çalıştılar.modern rusya'nın ulusal fikriBu fikirden sadece insanlar ilham almamışlardı. Neden kendi topraklarında güvenli bir şekilde yaşayabiliyorlarsa, büyüklüklerini kanıtlamak için yöneticiler tarafından savaşılan savaşlarda neden ölmek gerekir? Ve halk tarafından alınmayan fikir, ulusal bir a priori olamaz.

Ve neden gerekli?

Birçokları endişelendiren bir soru. Uzmanlar "mızrak" molası, her kalbe nüfuz edecek olan düşünceyi formüle etmeye çalışıyorlar. Ama hedef belirleme ile başlamalıdır. Bir formül bulmak için bunun ne olduğunu anlamanız gerekir. Bu, konuşmak için, bilimsel bir yaklaşımdır. Örneğin, eğer güvenlik doktrini okursanız, modern Rusya'nın ulusal düşüncesinin basitçe gerekli olduğu hemen anlaşılacaktır. En üst düzeyde kabul edilen bu belgede, pek çok tehdidin yalnızca “tüm dünyayla” başa çıkmanın mümkün olduğu düşünüldü. Ve yaratılmalıdır. Yani, insanları birleştirmek, birleştirmek gereklidir. Tekrar ulusal fikre geliyoruz. Bu arada, onu formüle etmeye çalışanların çoğu, tam olarak bunu söyledi. Rus ulusal düşüncesi, birliktelik ve işbirliğinden oluşur. Bu arada, Minin ve Pozharsky dönemlerinde ortak insanlara açık oldu. Daha sonra düşman, insanları, sınıfsal ve maddi farklılıkları unutmuş bir şekilde sahiplenmeyi başardı. Ulusal bir fikrin olmadığı nedir? Ne de olsa, tarihte birçok bölüm yaşandı ve birliğin, insanların ortak hareketinin, Rusya'nın hayatta kalmasına yardımcı olduğunu (ve sadece) değil.

Rusya'nın ulusal fikrini aramak

Güvenlik hakkında bir kez daha

İyi bilinen bir gerçek var. Rusya'da, dünya nüfusunun sadece yüzde beşi yaşıyor. Ve araştırılan tüm doğal kaynakların onuncu payına sahipler. Neler olduğuna gerçekten bakmak gerekiyor. Birçoğu bundan hoşlanmıyor. BM ve diğer yerler bu durumun adaletsizliği hakkında bir görüş bildirdiler. Tıpkı Ruslar hiçbir şey yapamazlar. Neden bu kadar çok servete sahipler? Yeniden dağıtılması gerekiyor. Sizce böyle konuşmalar devletin varlığı için bir tehdit oluşturuyor mu? Tabii ki evet! Bu nedenle, Rusya'nın yeni ulusal fikri, insanların zenginliklerini “yeniden canlandırmak” isteyen “köpekbalıkları” nın gözlerine sakin ve cesurca bakmalarını sağlayacak bu tür düşünceler içermelidir. İnsanlar neden böyle güzel bir bölgeye sahip olduğunu anlamalı, onu korumak istemelidir.

Ulusal düşünce ve devlet

Konuyu derinlemesine inceleyen uzmanlarçok belirsiz. Mesele şu ki, bu fikrin yardımıyla, yapay olarak, bu arada, yaratılanlar, yöneticiler halklarını köleleştirmeye çalıştılar. Yani, kendi çıkarlarını düşünmeden insanları teşvik etmek ve yönlendirmek için gereklidir. Belki öyle. Sadece Ruslar değil.Rusya'nın yeni ulusal fikriHerkes, fatihlerin bulunduğu bir anekdotu bilirBu Anavatan'ın kim olduğunu soruyorlar. Sonuçta, kritik anlarda, Ruslar devlet için savaşmıyorlar. Silahı ellerine aldılar ve ormanlar ve nehirler için ağaç ve tarlalar için öldürdüler. Anavatan adı verilen ülkemiz için. Muhtemelen, bu nedenle, bu açık alanlarda liberal fikirler kök salmamıştır. Rusların genetik kodlarının önlendiğini söylüyorlar.

Liberalizm ve ulusal fikir

SSCB tarihin derinliklerinde dinlendiğinde,Kendi maddi refahının önceliği hakkında toplumun düşüncelerini ortaya koymak için girişimlerde bulunuldu. Kimsenin onlara cevap vermediği söylenemez. Sonuçta, insanlar iyi yaşamak, tatlı yemek, güzel şeyler almak isterler. Sadece toplumda baskın olan liberal fikirler olma. "Genetik kod" un üstesinden gelemedik. Ukrayna krizi sırasında bu netleşti. İktidarının kötü olduğu konusunda ikna edilmeye çalışan kaç kişi olursa olsun, yanlış kararlar veriyorlar ve "işler hala var". Yaptırımlara ve fiyat artışlarına rağmen cumhurbaşkanının değerlendirmesi azalmaz. Kandaki insanlar bir "dirsek hissi" fikrine sahiptir. Birlikte olduğumuzda güçlüyüz. Liberalizmin sadık olduğu yerde kimse anlamadı.

 Rusya'nın ulusal fikri Putin

Rusya Cumhurbaşkanı ve ulusal fikri

Putin V.V.Gerçek bir lider olarak, konuşmasında bu konuya da değindi. Dürüst olalım: İnsanları neyin tehdit ettiği hakkında çok daha fazla şey biliyor. Daha fazla bilgi alıyor. Valdai Kulübü'nün bir toplantısında, sadece ulusal fikir hakkında konuşmuyordu. O, düşüncesiz insanları oluşumuna katılmaya değil, tüm düşünmeye çağırdı. Ancak, "zamanı geri alamaz" diye kesinlikle emin, o monarşik veya Sovyet ideolojisini canlandırmak etmektir. Zaten kendi kendilerine kalmışlar. Cumhurbaşkanı ayrıca, Rus toplumu için ultra-liberalizmin yetersizliğini de vurguladı. Birisi ne kadar istediği önemli değil, bizde kök salmaz. Bu konuda Kırım'da söyledi. "Beyaz" ve "kırmızı" arasındaki eski kavgayı çoktan unutmalıyız. Dünya değişiyor, Rusya'nın sadece politik olarak değil, aynı zamanda ruhsal olarak da yerini almasının zamanı geldi.

Rusya'nın ulusal fikri

Kırım bizimdir!

Yarımada ile ilgili birçok etkinlik içinbir çeşit "referans noktası" oldu. Uzmanlar, Rusya'nın ulusal fikrinin bulunduğuna dair konuşmaya başladılar (2014). Kısaca şöyle formüle edildi: "Kendi başımıza kalmıyoruz." Kırım'da Rus halkı yaşıyor. Tehlikeli bir durumdalar. Kurtulmaları gerekiyordu. Ruslar için, dedikleri gibi, böyle bir duruma iki cevap olamaz. İnsanlar tehdit edildiğinde, bu yüzden korunmaları gerekiyor. Sadece "kendimizi atma" düşüncesi, tam teşekküllü bir ulusal fikir olamaz. Bu sadece bir parçası. Bu fikir çok doğru olsa da, tarihsel bir geçmişe dönük olarak uygulanabilir olduğu kanıtlanmıştır.

Aile mülkleri - Rusya'nın ulusal fikri

rusya'nın ulusal fikri 2014

Toplumun sürekli tartıştığı unutulmamalıdır.bu konu Anketler vardır, görüşler dile getirilir ve sürekli bir tartışma vardır. Kim, sosyalizm fikrine geri dönmenin gerekli olduğuna inanan diğerleri, yalnızca monarşinin ülke için bir “yaşam döngüsü” olacağından emindir. Ancak çoğu vatandaş Anayasada devlet ideolojisi ile ilgili hükümleri yeniden tanıtmanın gerekli olduğuna katılıyor. Ülke bu olmadan normal olarak gelişemez. Ormanda, odun kim, kim çıkıyor. Ve insanların birleşmelerini, onlara yardım etmelerini ve dünyadaki yerlerini bulmaları gerekiyor. Özellikle modern. Bu konu sadece politika ile ilgili değildir. Sıradan vatandaşları ilgilendirir. Bazı insanlar bizim fikrimizin telaştan ve politik "gösterilerden" uzak huzurlu bir barışçıl yaşam inşa etmek olduğunu söylüyorlar. Bu düşüncenin önerileri, "atalarının yuvalarını" inşa etmeyi öneriyorlar. Ne de olsa Rus halkının “toprakları güçlü” olduğu biliniyor. Yani, ne yapay fikirler icat etmek. Kendi mülkünün yaratılmasında herkes, yetenekleri uygulayabilecek ve çocukları yetiştirecek ve liberallerin sevdiği nezaketi elde edebilecek. Ve asıl şey, bu düşüncenin hayranlarına göre, yerleşimlerde hakikatin ve adaletin hakim olacağıdır. Bu, Rusya halklarının her zaman aradığı şeydir. Hayatta olan her şey ve adalet açısından tepki gösterirler. Aksi halde yapamazlar.Related news

 • Nico di Angelo: Karakterin karakteristikleri
 • Onduville: yorumlar ve pratik uygulamalar
 • Evde İncir Kurusu Nasıl Yapılır
 • Doğal olan, çirkin değil ifadesinin anlamı nedir
 • El jestleri ve anlamları: Müdürün aklında ne anlama geldi

 • Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri


  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri

  Rusyanın ulusal fikrini ara. Rusyanın yeni ulusal fikri