Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 2019

Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 2019
23.08.2019

Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 7

Rusya Tapınakları: Bratzewo'da kutsanmış Meryem'in Şefaat Kilisesi

Theotokos'un Şefaat Kilisesi,sadece mimari bir anıt değil, aynı zamanda manzara sanatının bir modeli olan Bratcevo'nun mülkünden uzak olmayan, Moskova'nın dışında eteklerinde en pitoresk köşeler. Aynı adı taşıyan Moskova yakınlarındaki bir köyün ilk resmi sözleri, 16. yüzyılın ortalarına kadar uzanıyor.

Emlak geçmişi

Tapınağın yapımı kendisiyle doğrudan bağlantılıdır.emlak Brattsevo. yakında bulunan Teslis-Sergius Manastırı - Köyün ilk söz ve özellikle evle ilgili, bunun eşiyle miras ve onun ölümünden sonra oldu 1565, yılında Grigorevichem Danila Fomin derlenmiş, manevi okuryazarlık bulunmuştur.

Bir süre manor manastıra aitti vesonra boyar Godunov'a satıldı. komutanı bir subay ve büyük toprak sahiplerinden biri - o 1657 yılında kadar birkaç kez, sattığı Bundan sonra onun sahibi Bogdan Khitrovo yoktu.

Bratzewo'daki Şefaat Kilisesi

Yaklaşık Çar Alexis'ten beriMikhailovich, boyar kahya rütbesiyle ödüllendirildi ve Armory Chamber'i yönetti. O zamanlar Çar'ın mahkemesinin sanatsal ve sanatsal hizmetine girdiğini ve o zamanların en iyi sanatçılarının orada çalıştığını belirtmek gerekir. Boyar mahkemesinin yanı sıra taş kilise de dahil olmak üzere çeşitli yapıların inşasına başlandı.

Tapınağın tarihi

Şefaat Kilisesinin kuruluş zamanı hakkındaBratsevo'daki Kutsanmış Meryem, günümüze kadar ulaşan taş levha ile kanıtlanmaktadır. Eski Rus senaryosu üzerine yapılan yazıtta, 30 Ağustos 780 yazında (1672), boyar ve silah kullanıcısı Bogdan Matveyevich Khitrovo ve eşi Boyarynaya Maria Ivanovna tarafından yaptırılmıştır. Başlangıçta ocak, kilisenin dışında sundurma içine batırılmış, daha sonra kilisede bir süre saklanmıştı. İki yıl önce eski yerine döndü.

Maalesef, tapınağın yapımı, buXVII. yüzyılın eşsiz bir mimari ve tarihi anıtı, önemli değişikliklerle zamanımıza ulaşmıştır. Mimari özelliklerinin birçoğu bizim için sonsuza kadar kayboldu.

Geçen yüzyılın başında, prensler Shcherbatov,Bratsevo malikanesinin son sahipleri, çan kulesinin sökülmesinde ısrar ettiler, zira kötü bir şekilde harap oldu ve acil onarım gerekiyordu. Fakat İmparatorluk Arkeoloji Komisyonu bunu yasakladı. 1928'de ince yüksek çan kulesi yıkılmış ve şimdi onun yokluğu kilisenin modern görünümünün önemli bir dezavantajıdır.

Kutsal Bakire Koruma Kilisesi

1917 devriminden sonra kilisebinalar bozulmaya başladı, onlardan en pahalı kalemleri ve dekorasyon parçalarını ihraç etmeye başladılar. Önceleri Devlet Tarih Müzesinde, daha sonra 1930'da Tretyakov Galerisi'nde saklanmış ve 1673 yılında Armory Odası'nın ressamları tarafından boyanmış olan kilisenin şenlikli serilerinin simgeleri taşınmıştır. Bratzevo'daki Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesi'nin aynı kilisesi 1934'te kapandı ve bölümlerin davulları söküldü. Daha sonra kilisenin binası kısmen yeniden inşa edildi ve 60'larda bir boya fabrikası duvarlarında çalıştı, ardından bir depo ve sonunda bir bakım istasyonu kuruldu.

Kilisede hizmet sadece 1993 yılında başlamıştır. Şimdi neredeyse dört asırdır ayakta duran bu mimari anıt, hızlı bir onarım çalışması gerektiriyor.

tanım

Şefaat Kilisesi'nin inşasından sonraKutsal Bakire, çağdaşlarını sadece mimarlık ve stilin güzelliğiyle değil, aynı zamanda Armory'nin en iyi ustalarının ve sanatçılarının çalıştığı iç mekân zengin dekorasyonuyla da vurdu. Onlar da boyadılar ve şu anda Moskova'daki Tretyakov Galerisi'nde saklanan ikonostasis.

Bratsevo'daki Kutsal Bakire Müjde Kilisesi -Bu kapalı bir kasa ile kapatılan çift ışıklı dörtlü formda yürütülen bir besstolpny tapınağıdır. Kokoshniklerin sıralarıyla dekore edilmiş klasik Moskova beş kubbesi tarafından taçlandırılmıştır.

Tapınağın batı kısmından, bir zamanlar askeri saatin kurulduğu bir yemekhane ve bir çadır kulesi inşa edildi ve bu zaman için gerçek bir meraktı.

Bratsevo Tapınağı

Kilise tamamen renkli bir kemerle süslendifayans. Korniş ayrıca kanatlı meleklerin çini resimleriyle süslenmiştir. Kemerin kendisi bir dizi dikdörtgen fayans olup, kaplamaları soket şeklinde yapılmış yanardöner renkli bir süsdür.

Timpanos kokoshnikov beyaz bir arka plan üzerinde iyi görünürMavi kanatlı meleklerin eşsiz, çıkıntılı kabartmaları. Bu çok renkli fayans ve choruvim olduğunu tüm mütevazı rağmen, zarif zarif Bratzevo şefaat Katedrali yaptı dikkati çekiyor.

Tapınak türbeleri ve hizmet takvimi

Kilisenin ikonostasisinin ikonlarının farklı sanatçıların fırçalarına ait olduğuna inanılmaktadır. Tapınak, ana cazibesi ile gurur duymaktadır - Tanrı'nın Odigitria (Smolensk) Annesinin mucizevi simgesi.

Buna ek olarak, mezar parçacık Saratov St Seraphim ve Radonezh Aziz Sergius Nil Stolobensky, Bethlehem bebekler ve diğer azizlerin emanetler vardır.

Bratzewo'daki Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi

Bratsevo'daki tapınağı ziyaret etmek isteyenler için -hizmet takvimi: Çarşamba, cuma ve resmi tatil günlerinde Liturya sabah 8.00, cumartesi günü saat 7.30, Pazar günü saat 8.30'da başlar ve tatilin arifesinde saat 17: 00'de başlar.

Tapınağın modern hayatı

Şimdi kilise sadece yürütmekle kalmıyorama aynı zamanda bir kültür merkezidir. Burada bir Pazar okulu var, manevi aydınlanmanın merkezi "Blagovest" ve rektör Mikhail Maleev'in müze galerisi düzenleniyor. Sadece tapınakta değil, resim ve kitap yazar. Bu nedenle, Şefaat Kilisesi de yaratıcılık odağı, organize müzeye yaratıcı ve manevi akşamlar düzenlenir, çeşitli geziler düzenlenir. Buna ek olarak, zengin bir programa sahip bir gençlik kulübü, toplantılar düzenleniyor, sıcak iletişim ve filmlerin ortak bir görünümü var.

Bratsevo Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi adresinde yer almaktadır: Moskova, sokak Salome Neris, 4 (metro istasyonu "Skhodnenskaya").

Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 2019

Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 2019

Related news

 • Domates ekiminde uygun günler
 • Şahanın sanat Güneşi
 • Kalp hastaları, bayramda da diyetlerini ihmal etmemeli
 • Kahvaltılık Minik Pizza Tarifi
 • Ekonomi teorisinin konusu ve yöntemi

 • Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 31

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi


  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 73

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 43

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 10

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 29

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 20

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 31

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 50

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 5

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 91

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 95

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 70

  Rusya Tapınakları: Bratzewoda kutsanmış Meryemin Şefaat Kilisesi 76