Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 2019

Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 2019
31.03.2019

Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 4

Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakh'ın öğretileri

Meraklı ki Grand Duke Vladimir Monomakh,Şüphesiz, Rus Orta Çağ tarihinin en önemli figürlerinden biri olarak düşünülmektedir. Aslında, onun devri Rus Kiev döneminde sona erecek. Ancak Rus tarihinde Vladimir Monomakh seçkin bir devlet adamı değil, aynı zamanda bir düşünür ve yazar olarak da girdi. Eski Rus edebiyatının ikonik anıtı "Vladimir Monomağının Öğretimi" olarak adlandırılır.

Vladimir Monomakh öğretim

Yazı yılı hala belirsizdir. Gerçek şu ki, farklı tarihçiler farklı tarihlere başvuruyorlar. Bazıları, hayatının sonunda Grand Duke tarafından derlendiğini söylese de diğerleri metnin kendisinde kalma nedenleri buluyor. Örneğin tarihçi Pogodin, "Vladimir Monomakh'ın Öğretimi" nin Rostov'a giderken prens tarafından derlendiğini iddia ediyor. İşteki sonraki olayların sözü gelince, bu, tarihçinin kendisi açısından, daha sonradan eklerden başka bir şey değildir.

Shlyakov adlı bir diğer tarihçi1106 yılında "Vladimir Monomakh'ın Eğitimi". Ayı ve günü bile belirtir: Bu, 1106'da 9 Şubat'ta düşen Lent'in ilk haftasının Cuma gününü belirtir. Tarihçiye göre, 1117'de "Eğitim", prens tarafından kendisi tarafından yeniden düzenlendi.

Notun ana fikri

Vladimir Monomakh'ın öğretilerinin anlamı:kendi çocuklarına ve "bu gramer" i dinleyen tüm insanlara hitap ederek, feodal hukuk ve düzenin bütün şartlarını sıkı sıkıya uygulayın, onları her zaman takip edin, kişisel ve "kendi kendine hizmet eden aile çıkarları" nı unutun. Sonuç olarak, talimat halka açık bir ton olarak pek fazla ailenin sahibi olmadı. Bu konuda ve konuşmak.

manastırın öğretilerinin anlamı

Vladimir Monomakh'ın öğretileri kısaca

Özellikler

Bu kitabın karakteristik bir özelliği şudur:otobiyografinin unsurlarıyla didaktik ilişkiye çok yakın bir ilişki diyelim. Büyük Dük'in tüm talimatlarının İncil'den gelen alıntılarla değil, aynı zamanda Monomakh'ın kişisel hayatından çeşitli örneklerle desteklendiğini merak ediyor.

içerik

"Talimat" daki en önemli görevler şunlardır:yani devlet. Ne de olsa, Büyük Dük'ın kutsal görevi, kendi devletinin, birliğinin refahına dikkat etmektir. Ayrıca, prens tüm sözleşmeleri ve yeminleri gözlemlemelidir.

Vladimir Monomakh tüm entelektüel olduğuna inandıÇatışma, tüm devletin politik ve ekonomik gücünü zayıflatıyor. Ülkenin refahına yol açabilecek tek şey barış! Bu yüzden herhangi bir yöneticinin görevi barışı korumaktır.

Herhangi bir prensin bir başka önemli görevi,Monomakh göre, kilisenin iyileştirilmesi için özen ve sürekli bakımdır. "Vladimir Monomakh'ın Öğretimi", gücünü güçlendirmek isteyen, "rahip ve monastik rütbeler" konusundaki endişelerini titizlikle ve sürekli olarak gösteren herhangi bir hükümdarı önerir.şarkıcının yazma yılıAynı zamanda, prens çocuklarını tavsiye etmiyormanastırlarda "ruhları kurtar", yani rahiplere rahmetli olmak, çünkü bu hayat seven ve enerjik bir insana yabancıdır. Monomah, dinsel ayinleri tövbe etme ve sadaka verme biçiminde gözlemleme çağrısında bulunur.

Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 2019

Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 2019

Related news

 • Kereviz Salatası Tarifi
 • Wordde sayfa sonu oluşturmak için iki yol vardır
 • Ikınmak tarih oldu, Kadınlar hipnozla normal doğumun tadını çıkarıyor
 • Uzun Yaşamak İçin Az Koş Sıkı Diyet Yap
 • Kadir Akçaalan

 • Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 3

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri


  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 23

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 100

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 7

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 43

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 58

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 97

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 29

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 4

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 99

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 5

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 48

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 31

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 88

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 1

  Rus Kiev tarihi. Vladimir Monomakhın öğretileri 70