Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayatRus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat

27.05.2019

Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 78

Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat

Maxim Chudinov, St. Petersburg'daki SKA ekibi için oynayan tanınmış bir Rus hokey oyuncusu. Ülkesinin genç ve milli takımında dünya şampiyonu.

maxim chudinov

Maxim Chudinov 1990'da şehirde doğduCherepovets, Vologda bölgesinde bulunur. Hokey, Alexander Mikolenka önderliğinde 7 yıla girmeye başladı. Çok genç yaşta bile, kendisini disiplinli ve çok sorumlu bir oyuncu olarak gösterdi.

Profesyonel kulüp kariyeri

Chudinov için ilk profesyonel ekipSüper Lig'de görev yapan yerli Cherepovets "Severstal" oldu. İlk başlama 2006/2007 sezonunun sonunda gerçekleşti. Bu nedenle, 16 yaşındaki defans oyuncusu sadece iki maça katıldı. Sonraki iki sezonda Maxim Chudinov, takımının bir parçası olarak buz sahasına düzensizce girdi ve sadece 44 maçta 2 yıl oynadı. 2009'da her şey değişti. Defans oyuncusu "Severstal" ın ana yapısına güvenilir şekilde güvenle değil, aynı zamanda takım için vazgeçilmez bir oyuncuydu. Sezon 2009/10 Maxim mükemmel sonuçlar aldı: 47 maçta 6 gol attı ve 8 asist verdi.

maxim chudinov hokey oyuncusu

Chudinov, 2019 yılında NHL Tasarısını vurdu.AHL kulübü "Boston Bruins" tarafından seçildi. Ancak, denizaşırı Rus savunmacısı, Cherepovets ekibi ile yeni bir sözleşme imzalamaya çalışmadı. 2019/11 sezonunda Chudinov ve ekibi çok başarılıydı. Maxim normal sezonun 52 maçında oynadı ve rakibin golüyle 8 gol attı ve 15 kez asistan olarak oynadı. "Severstal" play-off serisine girebildi ve Chudinov savunma planının en faydalı oyuncusu oldu. Ancak, ortaya çıktıkça, savunucunun etkinliği sınırı değildi. Sonraki sezonda, Maxim Chudinov 52 düelloya 35 (9 + 26) puanla yazarak etkinliğini kaydetti. Defans oyuncusunun bu etkililiği "Severstal" 'un tekrar playoff dizisine girmesine yardımcı oluyor ve tüm KHL yıldızlarının bir üyesi haline geliyor.

2012 yılından beri, Maxim Chudinov - hokey oyuncusuSt. Petersburg SKA. Yeni kulüpte, defans oyuncusu ilk takımdaki mücadeleye aktif olarak katılır. 2012/13 sezonunda Chudinov 47 maçta oynadı ve 10 (2 + 8) puan attı. KHL Maxim'in bir sonraki şampiyonası SKA'nın ana kompozisyonunda bir oyuncu olarak başladı. Ancak en başarılı kariyer savunmacısı 2014/15 sezonundaydı. St. Petersburg kulübü sadece play-off'lara değil, aynı zamanda final dizisinde "AK Barolar" ı yenmeyi başardı ve Gagarin Kupasını kazandı. Bu sezon sezon başında Maxim Chudinov normal sezonda 17 (5 + 12) puan ve playoff sezonunda 9 (1 + 8) puanla bitti.

maxim chudinov kişisel hayat

Takım Oyunları

Rusya'yı uluslararası temsilenyarışmalar Maxim Chudinov 17 yılda başladı. Genç ekibin bir parçası olarak 2007'de dünya şampiyonu oldu ve 2008'de gümüş madalya kazandı. Rus genç takımının bir oyuncusu olarak dünya şampiyonalarının iki katı bronz madalya kazandı. 2011'den beri Chudinov, milli takım için aktif olarak oynamaya başladı. 2014'te Rusya takımına dünya şampiyonu olarak katıldı. Bu turnuvada Maxim Chudinov 10 maç geçirdikten sonra bir asist ekmeyi başarmıştı. Bu zafere ek olarak, defans oyuncusu 2015 Dünya Kupası ile gümüş madalyalar topluluğuna ve 2016'da dünya şampiyonasında bronz madalya kazandı.

maxim chudinov

Maxim Chudinov: sporcunun kişisel hayatı

2016 yılında 26 yaşındaki SKA oyuncusu evlendiSt. Petersburg yerel kıza Catherine. Yeni evliler bu gizemden çıkmamaya karar verdiler. Evlilik töreninden sosyal ağlarda isteyerek paylaştılar.

Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayatRus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat

Related news

 • Mısır Salatası
 • Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl açılır
 • Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem
 • Ege Kökenli ( Güneşin Kızları Melisa )
 • Koruyucu ailelik nedir

 • Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 80

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat


  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 66

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 94

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 21

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 90

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 75

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 51

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 30

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 1

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 21

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 33

  Rus hokey oyuncusu Maxim Chudinov: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 10