Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 2019

Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 2019

Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 39 08.02.2019, 12:53

Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar

Modern Rus gazeteciliğien iyi zamanlar. Bilgi alanında, toplumun düşünce bölümünde saygı gören çok insan yok. Bu arka planda daha parlak istisnalar var. Bağımsız askeri gazeteci Arkady Babchenko'nun kişiliğine yakından bir göz atalım.

Biyografiden gerçekler

Gelecekteki askeri muhabir Arkady Babchenko1977'de akıllı bir Moskova ailesinde dünyaya geldi. Geleceği kaderinde belirleyici önemi olan şey, 1995 yılında aktif askerlik hizmeti çağrısıydı. Bu, parti olmaya mahkum edildiği ilk Çeçen savaşının başlangıcıyla çakıştı.arkady babchenkoİkinci Çeçen savaşında Arkady Babchenkohalihazırda bir yüklenici statüsünde yer aldı. Motorlu tüfek birliklerinde, daha sonra bomba atıcıyı hesaplamanın komutanı olarak görev yapıyordu. Çavuşun muhafız rütbesinde görevden alınmış yedekte. Fakat iki Çeçen savaşı arasındaki aralıkta, uluslararası hukukta lisans derecesi ile hukuk fakültesini bitirdi. Bir dizi merkezi yayın ve televizyonda askeri gözlemci olarak çalışmaya başladı. Edebi işlerle uğraşıyordum.

Arkady Babchenko, savaş hakkında kitaplar

Çeçen savaşlarıyla ilgili kitap yazarıyazmaya başladı, ruh tecrübelerinden ve hatıralarından biriken şeylerden delirtmemeye başladı. Kuzey Kafkasya'daki kanlı katliam ve derin arkadaki kanunsuzluk hakkında. Belki de yazar, çalışmalarının gürültülü başarısına güvenmiyor, yine de izledi. Süreli yayın okuyucuları, yazarları Arkady Babchenko olan materyalleri görmezden gelmedi. Onlarla ilgili incelemeler çok sayıda yazı işleri müdürlüğünde yapıldı, okumak için halkın devam etmesini beklediğini söyledi. Ve yazar beklentilerini aldatmadı.arkady babchenko gazeteci Arkady Babchenko, Çeçen savaşlarıyla ilgili materyalleri temel alarak "savaş hakkında on serisi", "Tanrı'nın adamı" ve "Alkhan-Yurt" adlı üç kitap yayınladı. Fakat kendisi yalnızca edebi etkinlikle sınırlamak istemedi.

Güney Osetya

Gençler için iki Çeçen savaşı yapıldıokur-yazar hiçbir şekilde son değildir. Ancak bir gazeteci olan Arkady Babchenko, Ağustos 2008'de Güney Osetya'da silahlı çatışmaya katıldı. Artık silah almak istemiyor ve sadece bir kamera ve bir dizüstü bilgisayar ile ön planda bulunuyor. Bağımsız muhabirin raporları ve fotoğrafları önemli bir rezonansa sahipti ve hem sanal alanda hem de dünyadaki birçok ülkede kitle iletişim araçlarında geniş bir şekilde çoğaltıldılar.arkady babchenko savaşı Bu savaşın kamuoyundaki imajı büyük ölçüdeNovaya Gazeta'dan bir gazeteci olan Arkady Babçenko, onu gördü. Ve bu resim, resmi propagandayla dayatılan fikrine şiddetle karşı çıktı.

Muhalefet politikacı

Gürcistan'daki savaştan sonra, Arkady Babchenko umursamazcakamusal ve politik etkinliklere girer. Bilgi alanında bağımsız bir gazeteci ve blogcu olarak hareket eder. Rus gerçeği hakkındaki keskin ve kamusal materyalleri, okuyucuların canlı yanıtıdır ve sürekli olarak çelişen fikirlerin çatışmasına neden olur. Birkaç yıl boyunca metinleri alıntı notunda lider pozisyonlara ulaştı ve yazarları kamuoyunun lideri haline geldi. 2011'in son sonbaharında, Devlet Duması'na seçimler yapıldıktan sonra, kamusal etkinlik sermayenin sokaklarına döküldü. Arkady Babchenko şu anda muhalefetin ön safındaydı ve protestoları organize etmeye aktif olarak katıldı.arkady babchenko kitapları En abartılı fikirlerinden biriyetkililerle çatışarak kar kaldırma ekipmanı kullanma teklifi. Kitlesel isyan çağrısı için, bu fikrin yazarı bir ceza davası verildi. Bu güne kapalı değil.

Kiev Maydan ve Ukrayna'nın doğusunda savaş

2014 kışında Kiev'de devrimci olaylar,Tabii ki, askeri gazeteci kayıtsız bırakamazdı. Kiev'in Bağımsızlık Meydanı'nda, Arkady Babchenko üç ay boyunca, yetkililerle bir çatışma yaşarken. Ukraynalı isyancılara karşı olan sempatiklerini gizlemeden, gazeteci elinde silah almadı. o bir muhabirin elinde, böyle sokakta Institutska 20 Şubat tarihinde öncünün yürütülmesi gibi en sıcak noktalar, kendini bulunca bile sadece kamera oldu. Gün boyunca, birçok kez olayların merkezine yayıldı ve sanal alanda raporlar yayınladı.arkady babchenko yorumlarMaidan devrimi zaferinden sonra,Ukrayna uzun sürmedi. 2014 yılının başında, Ukrayna'nın doğusunda kanlı bir savaş patlak verdi. Ve askeri muhabiri Arkady Babchenko tekrar merkez üssünde. Her zamanki gibi, ısıya tırmanıyor. Önde, muhabir Ukrayna'nın silahlı kuvvetleri var. Ve tesadüf eseri, neredeyse Ukrayna ordusu tarafından öldürüldü. Zaten Rusya'ya dönüşünde, ağır bir şekilde dövüldü ve infazla tehdit edildi. Ona olanların hepsinden sonra, gazeteci, uzmanlığını askeri röportaj alanında bırakmaya niyetli değil. Ve tüm maliyetler bunu oldukça doğal bir şekilde ele alır ve bunları mesleki risk alanlarıyla ilişkilendirir.

Arkady Babchenko, "Savaş"

Rus edebiyatında önemli bir olayhayat kitap Arkady Babchenko "Savaş" tarafından serbest bırakıldı. Bu 2015 yılında gerçekleşti. Belgesel nesnesinin ilgi alanına giren kitap, hem basit okuyucular hem de edebiyat eleştirisinin önemli bir bölümü tarafından kabul edilmektedir. Derlemenin temeli, daha önce Çeçen savaşının günlük gerçekleri hakkında materyaller yayınladı. Fakat günümüzün yorumları ve yansımaları ile destekleniyorlar; yazar, eski olayları yeni bir şekilde yeniden yorumlamak için girişimde bulunuyor. Anlatıcının koşulsuz bir semantik çekirdeği, yazarın savaşı şiddetli bir şekilde reddetmesidir. Ve Arkady Babchenko fikirlerini çok net bir şekilde öğrenmişti. Kitabını dikkatli bir şekilde okuyanlar, bir savaşa gitme ve içinde betimlenen olaylara doğrudan katılma arzusu uzun bir süre ortadan kaybolabilir. Babchenko'nun önceki kitapları yabancı dillere çevrildi ve dünyanın birçok ülkesinde önemli sayıda yayınlandı. Kuşkusuz, "Savaş" ın da okunacağı şüphesizdir.

Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 2019

Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 2019

Related news

 • 2019-2019 İlkbahar Yaz: Adil Işık (adL) Cengiz Abazoğlu Elbise Modelleri
 • İşte Benim Öyküm
 • Türk Ceza Kanunu

 • Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 52

  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar


  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 4

  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 76

  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 79

  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 76

  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 97

  Rus gazeteci Arkady Babchenko: biyografi ve fotoğraflar 76