26.06.2019

Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 66

Rusçada yaygın kelimeler nelerdir? Ortak Sözlerin Örnekleri

ortak kelimeler

Rus dilinin sözlüğü zengin ve çeşitlidir. Ancak yaygın kelime dağarcığının kuşkusuz en önemli parçası olduğu düşünülmektedir. Dil ve konuşmayı hayal etmek imkansız olan çekirdek, her yerde kullanılan kavramları ifade eden ortak kelimeler içeriyor. Sokakta, işte, okulda, mağazada, başka bir deyişle, her yerde duyulabilirler. Halk kelime bilgisi, kendi dilinizde konuşmanız için çok önemli bir materyal olan edebi bir ulusal sözlüğün temelidir. Bu, kelime hazinesini zenginleştirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olan temeldir. Önemini küçümseme. Neredeyse tüm halk sözcükleri birimleri aktif ve sürekli olarak kullanılır, her konuşma tarzında bulunurlar.

Ortak ve stilistik olarak nötr kelimeler

Rusça'da birçok kelime varve hem konuşma hem de yazımda kullanılabilen herkes için erişilebilir. Bir örnek, aşağıdaki sözcük birimleri gibi: "nehir", "toprağın", "ağaç", "rulo", "yürüyüş", "yemek", "kış", "parlak", "iş", "okuma", " gazete "," kadın "," öneri "," kişi ", vb. Bilimsel çalışmalarda ve sıradan konuşmalarda bulunabilecek tarafsız kelimeler de vardır; Resmi gazetede ve bir arkadaşının mektubunda görülebilirler. Rus dilinde birçok sözde ünite var. Ortak sözcükler, şimdi bildiğiniz örnekler ülke genelinde dağıtılmaktadır. Ayrıca, insanların Rusça konuştuğu diğer eyaletlerde de kullanılırlar.

Duygusal ifade edici kelime

ortak kelimeler örnekleri

Stilistik olarak tarafsız sözcüklere ek olarakortak kelimelere birimleri, yalnızca zaman zaman herkes tarafından konuşulan, ancak edilebilir bazı vardır. Bunun için bir fırsat sunulmalıdır. Örneğin, kelime "toprağın biraz", "üzücü çuval", "bir gazete", "sakal", "küçük kare" - onlar duygusal ya etkileyici çağrılabilir üslup nötr sözcük birimlerinin çok farklı. Bu, telaffuz edildiğinde çok hissedilir. aşağılayıcı-büyütme veya küçültme ve konuşmada kullanılan anlamlılık elde Güzel sıradışı kelimeleri olabilir olası tüm soneklerinin yoluyla bulaşan Duygusal. Bu sözcük birimlerinin söylediği, adam olay veya konu ile yaptığı iyi veya kötü ilişkisini gösterir. Ve bu tür kelimeler çok nadiren bilimsel makale ve iş kağıtları kullanılmasını hiç şaşırtıcı değil. Duygusal ifade edici sözcük birimleri her türlü konuşmada kullanılmaz. onlar yazılı basın okunabilir gibi bir kural olarak, yaygın olarak, sıradan konuşmalarda kullanılır. İnsanların derdi nasıl hayal etmek imkansızdır, her yerde değil ortak kelimelerin eğer. Terimler oldukça başka, profesyonel kelime ile ilgilidir. Onları ortak kelimelerle karıştırmayın. Bu büyük bir hata.

ortak kelimeler

Ortak hale gelen diyalektik ve profesyonel kelimeler

Ama yukarıdakilerin hepsinden, bunu takip etmezOrtak kelimeler, etkisinin olmadığı kapalı bir kelime hazinesidir. Düşünme. Aksine, bu kelime dağarcığına daha önce kısıtlanmış olan terimler (özel veya lehçeler) eklenebilir. kullanımlarının aralığı lehçesi veya özel küre sınırlıdır: - Örneğin, kelime "gelenle", "zorba", "sıkıcı", "yanma", "kaybeden", "müdavimi" şu anda olduğu gibi XIX yüzyılın başında olduğu gibi yaygın değildi. Ve şimdi bu sözcüksel birimler yaygın. Bu ilginç, değil mi? Rusça'da yaygın olarak kullanılan kelimeler birçok araştırmacının ilgisini çekmektedir. Buna ek olarak, genellikle Rusya'ya giden yabancılar hakkında bilgi edinmek için aranırlar.

Unutulan ortak sözcük birimleri

Ayrıca bazı ortak sözcükzamanla üniteler konuşma konuşmadan kaybolabilir, uygulamanın kapsamını daraltabilir. Örneğin, bugün için "squeamish" (şafak) ve "zobat" (yemek) kelimeleri sadece birkaç Rus lehçesinde kullanılır. Birçoğu hatırlamıyor. Sözcüksel ünitenin genel olarak kullanılmasını ve profesyonel bir jargon haline gelmesi durur. Çoğu insan yavaş yavaş bu kelimeyi unutuyor, bu biraz üzücü. Ortak kelimeler, insanların anılarından tamamen silinebilen sözcük birimleridir. Ne yazık ki, bu doğru.

İnsanların kelime bilgisi, sınırlı kullanımın tersi sözlere sahiptir. Belirli bir meslekten insanlar arasında veya aynı bölgede yaşamaktan duyulabilirler.

lehçe ve profesyonel sözcüklerin ortak sözleri

dialecticism

Aynı zamanda kelimeleri dikkate almak gereklidirşive. Onlar konuşmalarında belirli bir coğrafi bölgede yaşayan insanlar tarafından kullanılıyor. Diyalektik sözcük birimleri çoğunlukla basit konuşmalarda kullanılır. Ve bu oldukça anlaşılabilir bir durum. Sonuçta, lehçe öncelikle köylerde yaşayan insanların sözlü konuşmasına atıfta bulunur. Bir yabancıya karşı anlaşılmaz olacak. Ancak köylüler, elbette, bildiği ve ortak sözleri. Onların konuşmalarında kullanamayacaklarını düşünmek aptalca olurdu.

Diyalektizmlerden daha yaygın kelimeler

Dialektal ve arasındaki fark nedirortak kelimeler? Birincisi, daha dar bir kullanım alanı ile karakterize edilir, ek olarak, bazı semantik-sözcüksel, dilbilgisel ve aynı zamanda fonetik özellikler ile karakterize edilir. Karakteristik özellikleri göz önüne alındığında, çeşitli tipteki diyalektizmler ayırt edilebilir. Hangileri?

Diyalektizm çeşitleri

Rusçada yaygın kelimeler

 1. Fonetik diyalektikler özgündürsözcük birimleri. Onlara ne dersin? Onlar bir laf fonetik özelliklerini içerir: -; güney Rus aittir "tipyatok", "Vanya", "varil" ( " "Vanka", "varil" kaynama argo kelime olduğunu") "Kuricha", "tselovek", "tsyasy", "Niemcza" (diğer bir deyişle, "tavuk", "adam", "saat", "Almanlar") - kelimeler, kuzey-batı lehçelerin bir dizi için oldukça sıradışı özelliği söylediği. Yabancılara, sesleri biraz garip gelebilir. Elbette, ortak kelimelere daha yakınlar.
 2. Dilbilgisel diyalektikler tuhaftırsözcük birimleri. Onlar hakkında ne biliniyor? Onlar edebi dilin özelliği olmayan dilbilgisel özelliklere sahip değildirler, ya da morfolojik yapıları ile ortak kelimeleri andırırlar. Nadiren onları duyabiliyorsunuz.
 3. Sözcüksel diyalektikler, ortak kelimelere ne anlam, ne de biçim olarak benzemeyen kelimelerdir. Örneğin, yakın zaman önce İndus - hatta, kochet - cock, gutarit - talk, vs.

Özel ve profesyonel kelimeler

Ortak kelimeler:

Genellikle olabilecek Lexical birimleriBelirli bir aktiviteye sahip bir toplumda olmak, özel ve profesyonel sözlere başvurmak. Teknoloji ve bilimin bazı alanlarında kullanılmaktadırlar. Bu iki terim de, ortak algı kelime (profesyonel) ödünç sonra yeniden yorumlanmış, kelime resmen kabul ve sürekli (özel) konuşulan anlamak için, ve bazı etkileyici pereinachit içinde ayırt edilmelidir. İkincisi, pek çok aktivite türü olan insanların kelime haznesinde yaygındır. Böylece, ortak sözler bazen profesyonelliğe yol açar.

Kural olarak özel kelime bilgisi, tamamenBelli bir özel teknoloji ya da bilim alanını “örter”: Tüm önemli fikirler ve kavramlar kesin olarak belirlenmiş terimlerle ifade edilir. Profesyonellik onlardan biraz farklıdır. Belirli bir mesleğe mensup kişilerin sözlü sohbetleri aldıkları için nadiren bir sistem olarak sunulurlar. Profesyonellik oldukça duygusal ve canlı kelimeler olarak adlandırılabilir. Çok etkileyici görünüyorlar. Her insanın hangi ortak kelimeler, diyalektik ve profesyonel kelimeler olduğunu bilmesi gerekiyor.Related news

 • Terbiyeli Mercimek Çorbası Tarifi
 • 1 Haftada 3 Kilo Nasıl Verilir: 1 Haftada 3 Kilo Verdiren Diyet
 • Dizi Gelinlik Modelleri
 • Zeytinyağlı Yaprak Sarma Videosu
 • Çikolatalı Çilekli Pasta

 • Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 58

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri


  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 23

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 86

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 97

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 7

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 87

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 52

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 41

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 47

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 62

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 75

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 11

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 62

  Rusçada yaygın kelimeler nelerdir Ortak Sözlerin Örnekleri 70