Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 2019

Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 2019
10.05.2019

Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 4

Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescu'nun kariyeri

Dan Petrescu ünlü bir Rumen teknik direktördür veŞimdi Birleşik Arap Emirlikleri dan "Al-Nasr" başkanlık geçmişte, futbolcu. Kariyer Dan Petrescu inanılmaz meşgul olduğunu ve genç bir adam, ve olduğu gibi o bir koç oldu. Petrescu futbolcu olduğunda, sağ görüşlü bir oyuncuydu. o 36 yaş arası edildiğinde Dan Petrescu 2003 yılında sona eren profesyonel seviyede Performanslar, emekli duyurdu.

biyografi

Dan Petrescu 22 Aralık 1967'deRomanya'nın başkenti Bükreş. Bununla birlikte, yalnızca Romen değil, aynı zamanda İngiltere'de oynarken aldığı İngiliz vatandaşlığına da sahiptir. Kişisel hayatında ise Petrescu iki kez evlendi. İlk eşi ile 2003'te ayrıldı ve 2008'de yeniden evlendi. Kendisi ve eşi Adriana'nın üç kızı var, ikisi Dan bir önceki evlilikten ayrıldı.

Kulüp kariyeri

petrescu'ya verildi

Dana Petrescu'nun futbola çıkışı daRomanya'da, "Steaua" ülkesindeki en güçlü kulüplerden birinin akademisi tarafından erken çağda büyütülmüş. On sekiz yaşında ekibiyle ve 1985 - 1991 yılları arasında bu kulüp için profesyonel bir sözleşme imzaladı. Toplamda Steaua için 151 oyun oynadı ve Romanya'daki Olt Skornicesti için 25 oyun oynadı.

1991'de Dan Petrescu'nun kariyeri ciddiydideğiştirildikten sonra yükseldi ve İtalya'ya taşındı. Burada iki yıl "Foggia" ve bir yıl daha "Cenova" için oynadı. Buna karşılık, Petrescu kez üç şampiyonluğu ve iki fincan kazandı ve Romen Şampiyonası, büyük bir başarı beklemiyorduk İtalya'da, Şampiyonlar Ligi final ulaştı, ancak "Foggia" ve "Cenova" onun için büyük futbol bir sıçrama tahtası oldu olduğunu.

1994'te İngiltere'ye taşındı ve buradaSheffield için bir buçuk yıl, kariyerinin tepesine tırmanmadan önce. 1996 Kış, Dan Petrescu, dört buçuk yıl boyunca oynanan Londra "Chelsea", taşındı sahada 207 kez gittik, FA Kupası'nı İngiltere Ligi Kupası'nı ve Şampiyonlar Ligi kazandı. 2000 yılından bu yana defans kariyeri o da, "Southampton" ilk "Bradford" ve daha sonra taşındı 2002 yılında Romanya'ya döndü gerileme girdi. Son futbol takımı Dan Petrescu, 2003 yazında emekliliğini ilan etmeden önce geçen sezon oynadığı Ulusal oldu.

Milli takımda kariyer

futbol kulübü petrescu'ya verildi

Romanya milli takımı Petrescu Mart ayında başladı1989'dan bu yana milli takım için 94 maç kadar geçirdi. Bu, milli takımın tarihindeki tüm Rumen futbolcular arasında altıncı göstergedir. Petrescu, 1994 Dünya Kupası'nda yer aldı ve turnuvanın ev sahiplerine karşı bir gol attı ve bu da Rumenlerin grubu terk etmesine izin verdi. Aynı zamanda, 1996 Avrupa Şampiyonasında ve 1998 Dünya Şampiyonasındaydı ve İngilizlere karşı bir gol attı. Son büyük turnuva olan Petrescu, 2000 Avrupa Şampiyonası oldu.

Kariyer koçu

Dan Petrescu biyografisi

Biyografisi olmayan Trainer Dan Petrescusaha içerisinde sona erdi ancak sınırlarının ötesine devam etti, bir futbolcunun kariyerinin tamamlanmasından hemen sonra oldu. 2003 yazında, bir sezon boyunca yönettiği ve Romanya Birinci Ligi'ni kazanan Romen "Sportul" un başına geçti. Bunun ardından Petrescu, Polonya şampiyonasında ikinci sırayı aldığı Polonyalı "Vistula" 'ya liderlik etti ve 2006 yılında uzun bir süre Rumen kulübü "Unirea" da kaldı. Orada neredeyse üç buçuk yıl kaldı ve 2009 yılının kışında Rusya'ya taşınmadan önce “Kuban” ı yönetmek için Romanya şampiyonluğunu kazandı.

Bir kulübün direksiyonunda geçirdiği üç sezon daha,2019 yılında onu Birinci Bölüm'de zafere getirerek Moskova'ya "Dinamo" ya taşındı. Orada başarıya ulaşamadı, dolayısıyla Katar'ın Al-Arabi'ye gitti. 2015 yazında Petrescu Romanya'ya döndü ve Romanya'da Super Bowl kazandı "Tirgu Mures", başlı, ama bir ay sonra o "Jiangsu Guoxin-Sainty F.C." inanılmaz bir anlaşma teklif edildi Çin, çalışmaya gitti. Bu kulüple Çin Kupası'nı kazandı ve 2016 yazında aynı yılın Ekim ayında görevden alındığı “Kuban” ı yönetmek için Rusya'ya döndü. 29 Ekim 2016 Petrescu, şu anda lider olan Birleşik Arap Emirliklerinden El Nasr tarafından yönetildi.

Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 2019

Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 2019

Related news

 • Pentaflucin: kullanım talimatları (toz). Kompozisyon, yorumlar, açıklama, analogları
 • 20. yüzyılın başlarında Rusya. Dünya güçleri ile ilişkiler
 • Çok İzlenen Videolar
 • İşsizlik Türleri ve Formları
 • Deniz Tuzu İle Peeling Nasıl Yapılır Resimli Tarif

 • Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 38

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri


  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 32

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 39

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 31

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 65

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 53

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 92

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 73

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 95

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 31

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 27

  Rumen futbolcusu ve antrenör Dan Petrescunun kariyeri 16