Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçekRudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek

27.05.2019

Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 25

Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek

Bakım ve inişleri olacak olan RudbeckiaBu makalede, inanılmaz iddiasız ve parlak bir çiçek olarak düşünülmektedir. Bu bitki sarı ve turuncu altın topları bütün bir denizin bahçesinde oluşturan ve ucuz tanınmayacak kadar Kuvvetleriniz tarla dönüşümü. Bu iyi bir rudbeckia - onun için dikim ve bakım zor değil. Ve görünüm lüks ve özgün.

rudbeckia bakım ve dikimi

Rudbeckia: genç bitkilerin bakım ve dikimi

Genellikle bu çiçekler fidelerden yetiştirilmektedir. Parlak bir Rudbeckia yıllarca (dikim ve bakımı normalden biraz daha karmaşıktır) tohumlar tarafından daha iyi yayılır. Karanlık dışbükey bir göbeği olan bu çiçeklerin sitenizde görünmesi için, sadece dikim materyalini yatağa serpmek ve ardından tohumları yere hafifçe bastırmak ve düzenli olarak suyun etmek yeterlidir. Fidan dikerken, bitkilerin durumuna dikkat edin - güçlü olmalı ve güçlü olmalı. Hatta uzun sürgünler bile oldukça kompakt bir şekilde ekilmelidir. Bol miktarda yapraklı (üçten fazla çifti olan) inceltilmiş ve aşırı uzatılmış sürgünler satın alınmamalıdır. Ayrıca, sarı renkli bitkiler almayın.rudbeckia çok yıllık ekim ve bakım

Bu çiçekler güneşin küçük çocuklarına benziyor. Bu nedenle, sitenize muhteşem bir rudbeckia istiyorsanız, bakım ve dikim dikkate güneşli tarafında yer almalıdır. Fidelerin büyüyeceği yer, doğrudan güneş ışığı altında günde en az altı saat aydınlatılmalıdır. Su geçiren bereketli toprakları tercih edin. Her iki fidan ve tohum kar erimiş ve sıcak havanın ilkbahar aylarında toprağa düşmesi gerekir.

Toprağı gevşetin, taşlardan, yabani otlardan,eski kuru bitkilerin parçaları. Toprağa iyi çürümüş bir kompost koyun, kazın, sitenin yüzeyini düzeltin. Tanklardaki fideler onlardan uzaklaştırılmadan önce sulandırılmalıdır. Küçük bitkileri kök sistemine zarar vermemek için özenle çekin. Bitki birbirine yarım metrelik bir mesafede, biraz toprağa çarptı. Ardından rudbeckiyu az miktarda su ile dökülebilir. Fideleri mandala bağlamak veya onları desteklemek için etraflarında ipi çekmek arzu edilir.

rudbeckia dikimi ve bakımı

Rudbeckia: bakım ve dikim, sulama ve budama

Yaşadığınız bölgede, en az bir kezİki hafta içinde yağış düşer, o zaman bu çiçek yeterli miktarda nem alır. Buna ek olarak, suya ihtiyacınız yoktur, yalnızca kuraklık oluşması durumunda gerekli olabilir. nem bir çok olacak gür bitki örtüsü rudbeckia yoğun yağış sonrası - sallamak gerekir, ya da yüksek kök suyun ağırlığı altında yer kırabilir.

Bitkiyi çiçeklenmeden önce besleyinkarmaşık gübre dozu. Çiçeğin etrafındaki toprağa getirilerek, toprağa dikkatlice dağıtılır. Yeni tomurcukları yoğun olarak oluşturmak için solmuş çiçek salkımları kesilir. Daha sonra bitki sonbahar kadar bol çiçeklenmeye devam edecektir.

Kıştan önce, seviyedeki sürgünleri kesmek gerekiryerden on beş santimetre. Bitkiler kompostla kaplanmalıdır. Rudbeckia'yı vejetatif olarak yayma arzusu varsa, bunu kazmak ve rizomu iki veya dört kısma ayırmak gerekir.

Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçekRudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek

Related news

 • Japonya, İrandan petrol sevkiyatını askıya aldı
 • Çocuk Bilişim Zirvesi Başlıyor
 • Yepyeni Fuchsia OS Geliyor Googleın Üzerinde Çalıştığı İşletim Sistemi Android Uygulamalarını da Çalıştırabilecek
 • Spartak Trnava: 1 - Fenerbahçe: 0 MAÇ SONUCU
 • Spiked Milkshake 4 Ways

 • Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 73

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek


  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 92

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 7

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 59

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 77

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 53

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 39

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 85

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 57

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 90

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 3

  Rudbeckia: gidip iniş. Bahçenizde güneşli çiçek 76