Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 2019

Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 2019

Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 25 07.03.2019, 14:46

Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk

Gül rogoza yabani türlere atıfta bulunur,Doğal koşullarda Japonya, Kuzey Çin, Kore ve Uzak Doğu'da büyüyor. Kum ve çakıl taşlarını ya da sadece kumlu sahili tercih ediyor. Aynı zamanda kıyı çayırlarında da görülür. Hala "gül buruşuk" veya basitçe "köpek gülü" denir.rogoose gülüBu 2.5 m'ye kadar büyüyerek yayılan bir çalıdır.yükseklik. Çiçekler kokulu, büyük (7-12 cm), çeşitli renkler. Çiçeklenme tüm yaz, haziran ayında en bol yağış oluşur. Ve çalıların üzerindeki sıcak dönemin sonunda çiçek ve tomurcukları ve parlak kırmızı veya turuncu meyveleri gözlemleyebilirsiniz.

Doğada ve kültürde kendisi tanışabilirbeyaz ve pembe, havlu ve yarı çift renkli güller. Ansiklopedi, iyi bilinen yetiştiricilerin melezleme için tığ işi başarıyla kullandıklarını söylüyor. Ülkemizde, Regel ve Michurin buna katıldılar. O zamandan türemiş ve bugün dünyanın tesbihlerinde bulunabilir. Ama kundellerde neredeyse hiç oluşmazlar.

gül rugosa çeşitli

Gül rogoza, ışık seven bir bitkidir. Pürüzsüz güneşli alanları veya güney yamaçları sever. Yerin sabit rüzgarlardan korunması arzu edilir. İyi nemlendirilmiş ve verimli toprakları tercih eder. Organik ve mineral gübrelere mükemmel cevap verir. Tomurcuklar tomurcuklanana kadar ekim ilkbaharda en iyisidir. Ama bunu sonbaharda yapabilirsin. Dikimden sonra, zemin kısmı kesilmeli ve bitkinin kendisi bolca sulanmalıdır.

Rugoza gülünün büyüklüğü nedeniyleboyutları ve kalın ve dikenli sürgünler desteğe ihtiyaç duymaz, mükemmel bir dekoratif malzemedir. Çoğunlukla, yeşilliklerin yeşil arka planında belirgin bir şekilde öne çıkan meyvelerin olgunlaşma döneminde özellikle iyi görünen bir çit gibi kullanılır. Bu arada, bu gülün meyveleri çay gibi demlendi. Ve eğer kıl ve tohumlardan temizlenirlerse, o zaman bir vitamin, kokulu reçel, reçel veya reçel oluşturabilirsin. Yüz yıkama yerine yaprakları infüzyon kullanılabilir.

Gül Rugoza'nın bakımlı, meyveli ve iyi çiçeklenmiş görünmesi, düzenli olarak kesilmesi gerekiyor. Bu çalışmanın sürgünlerin keskin olması nedeniyle zahmetli ve tatsız olduğu açıktır, ancak bunu yapmak gereklidir.gül ansiklopedisi çeşitleriDikimden sonra, çalı iki yıl boyunca dokunulmaz. bunlar yeni olacak ve 70 cm'ye kadar büyüyecek zaman üçüncü yılında bütün kaldırılmalı zayıf ve zemin çekimleri üzerinde bulunan 20 cm yükseklikte kalan bir kesim., onlar prischipnut taç gerekir. Bu meyve vermeyi teşvik etmek ve yan dalların büyümesini neden olur. Ve daha sonraki yıllarda sadece hasarlı veya verimsiz sürgünler kaldırmak. kovanı 6 yaşına ulaştığında, tüm eski dallar kesilir. Bu sonraki yıllarda devam eder.

Rugosa Gülü. sıralar

Blanc Double de Coubert beyaz kokulu bir gül. En eski kış hardy çeşitlerinden biri olan 1.5 m'den fazla büyür. Sonbahar sonuna kadar tüm yaz çiçek açan güzel büyük çiçekler var. Kolayca ve katmanlar ve yeşil kesimlerle üretilir.buruşuk gül

Pembe Grootendorst - dekoratif bitki ileçalılar üzerinde pembe güller ile süslenmiş havlu büyük çiçekler. Bu çeşitlilik, hem bir hedge hem de tek bir dikimde çok güzel görünmektedir.

Scarbosa - iki metrelik bir çalı, fuşya renkli çiçekler ilkbahardan sonbahara kadar hoşnuttur. Ve meyveler özellikle büyük boyutludur.

Alba - çalı 1.5 metreden daha fazla yetişir, beyaz düz ve kokulu çiçeklerle mayhoş olduğu söylenebilir. Çitlere mükemmel uyum sağlar.

Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 2019

Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 2019

Related news

 • ZIL itfaiyeci: avantajları, teknik özellikleri, tanker çeşitleri
 • Rusya, Irak senaryosunun Suriyede tekrarlanmasını istemiyor
 • İki Renkli Basit Kek Tarifi Videosu
 • Medical Center SM-Clinic: Değerlendirmeler ve açıklamalar
 • Kıbrıs Köftesi
 • Bağırsak temizliği ve uygulamaları için en iyi preparatlar

 • Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 23

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk


  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 24

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 72

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 8

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 89

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 76

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 100

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 17

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 45

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 1

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 75

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 62

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 24

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 20

  Rosa rugosa veya kuşburnu buruşuk 71