Repost ve retweet - nedir bu 2019

Repost ve retweet - nedir bu 2019


Repost ve retweet - nedir bu 67 12.02.2019, 14:00

Repost ve retweet - nedir bu?

Dünyamızın tamamının üzerinde durduğu bir sır değil.İnternette, çeşitli sosyal ağlarda ve anlık habercilerde kulaklar. Yapay iletişim başarılı bir şekilde yaşamın yerini alır ve herkes bunun böyle olması gerektiğine inanır. İnternet eğlencenin gelişmesiyle birlikte özel bir dil ortaya çıkıyor. Modern bir insan için, son derece anlaşılabilir ve kullanışlı görünmektedir, ancak eski sertleşmenin insanları genellikle edebi olmayan doğasından gelen bir kültürel şoka uğrarlar. Şimdi bazı yeni kelimelerin tarihini, nereden geldiklerini, neyi temsil ettiklerini ve hangi amaçlarla kullanıldıklarını konuşalım.

Retweetler ve repostlar nedir?

İlk sitenin açılmasından beri uzun zaman geçti.Internet üzerinde, oturup ve açık alanlar dünyamızda bir çok insan için bir hobi haline hakkında bilgi almak için arayın. onlar bizim diline zararlı iz bırakmak olduğunu ona yeni kelimeler ve argo getiren bizim serbest zaman ana tüketicileri ve -, forumlar, sosyal ağ, eğlence portalları "Öğren".

Tüm yeni internet sözcükleriİngilizce kelimelerin çoğu, aynı kader, şu anda düşündüğümüz sözlerin yerine geldi. Peki, retweet ve repost nedir? Sorunun kökenine bakarsanız, her iki terim de aynı şeyi ifade eder, sadece farklı sosyal ağlara başvurur.

ne olduğunu retweet

"Retweet" kelimesi ingilizce kelimeden geliyorretweet ve neredeyse sesini ve garip bir şekilde değerini değiştirmedi. Başka birinin girişini haber bültenine kopyalama eylemi anlamına gelir. "Retweet" tanımı, insanların tweetleri paylaştıkları sosyal ağ Tweeter için geçerlidir - küçük bilgi mesajları, uzunluğu 140 karakteri geçmez. Yani, bu sihirli sözcüğün yardımıyla, bir kişinin başka bir kullanıcının belirli bir bilgisini paylaştığını, bilgi çantasına yerleştirdiğini ve telif haklarını tamamen koruduğunu söyleyebiliriz. İngilizceden gelen tweet sözcüğü twitter, tweet olarak tercüme ediliyor, bu yüzden bu sosyal ağın ambleminin bir kuş olduğu hiçbir şey için değil.

"Retweet" ile benzer şekilde "repost" kelimesi oluştuingilizce kelime repost ve bir yayın olarak da adlandırılan bir kullanıcının kaydını (kendi sosyal ağ VKontakte ise) veya kendi haber beslemesi (Facebook) için yineleme işlemi anlamına gelir.

retweet vkontakte nedir

Tekrar "VKontakte"

Birçok yeni başlayanlar için çoğu zaman anlaşılmazbirçok tanım. Örneğin, çoğu ne "VKontakte" retweet bilmiyorum. Ve bu garip eylemi yapmaları istendiğinde, kaybolurlar. "Retweet" tanımımızı okuduktan sonra, bir kelimenin teorik olarak ne anlama geldiğini zaten açık. Peki pratiğe ne dersin? Bir kaydı duvarıma nasıl kopyalayabilirim ve telif hakkı sahibini ihlal etmemeli? Bu çok basit. Her güncellemeyle "VKontakte" daha kolay ve daha kolay bir şekilde retweet yapar. Bugüne kadar bu, küçük bir hoparlöre benzeyen "Arkadaşlara bildir" düğmesiyle gerçekleştirilir. Şimdi, retweetin nasıl yapılacağı, repostun ne olacağı hakkında bir soru olmamalı.

Facebook'taki repost ve retweetler

nasıl retweet yapmak

Bu sosyal ağ, farklı olsa daonun yapısı, fonksiyonları ve şemasının kullanımı "VKontakte" ama çok benzer. Facebook'tan tamamen İngilizce önce oldu, ama dünyada Rus konuşan nüfusun yararı o kadar küçük değildir, bu nedenle uzun Rusça faaliyet göstermektedir. (Yeni vızıltı kelime zaten gördük anlamına olan) bilgi retweet yazılarda inşa etmek nasıl bilmiyorum olanlar için, küçük bir ipucu yoktur: Her kaydın En soldaki köşesinde özelliklere sahiptir tek bir alan vardır. paylaşmak için, orijinal sitesinde yazıldığı gibi onlar, sen konuya gösterdiğiniz ilgi bahsetmek Yorum bırakmak ya da bir Repost yapmak için izin verir.

heyecan

Muhtemelen belirli portal, hangibugün var. Günlüğünüzü sosyal ağlarla yürütmenin bir karışımıdır. Twitter'da kullanıcılar, tüm aboneler tarafından görülebilen küçük notlarını veya bu hizmette çağrıldıkları için takipçileri bırakıyor. Birçok insan Twitter'da hangi retweetlerin olduğunu ve neden ihtiyaç duyulduğunu anlamıyor. Sonuçta, VKontakte ve Facebook söz konusu olduğunda, her şey çok açık: kullanıcılar arkadaşlarının sosyal ağda keyif alabilecekleri ilginç haberleri ve bilgileri paylaşıyorlar.

retweets ve repost nedir

Tweeter'da yararlı ve ilginç veriler yanlışçok, çünkü doğaüstü olan şey 140 karaktere sığabiliyor mu? Ancak birçok kullanıcı böyle bir şey yazmayı başarabilir. Temel olarak, bunlar kanatlı ifadeler, ünlü ifadeler, aktörler, yazarlar vb. Alıntılardır. Genel olarak, eğlence herkes için değildir.

Onlar ne için?

Çok garip, ama birçok insan sadece bağımlısıretweetler ve repostlar. Ve bu, kasetinizde toplanmakla birlikte, çeşitli bilgilerden oluşan bir koleksiyon. Önlerinde bir hedef belirlediler, böylece kayıtlarının olabildiğince çok "beğeni" toplayabildiğini ve sayfalarına bir giriş ekleyecek arkadaşların yardımıyla en fazla sayıda insan tarafından okunduğunu gördüler. Ancak daha sık olmamakla birlikte, bir repost, daha sonra gözden geçirilmesi gereken, kendisi için bilgi depolamanın bir aracı olarak kullanılır. Son zamanlarda, bu tür kayıtlar aracılığıyla bir şeye ilgi duyan insanlara bakmak modaya dönüştü. Birçok insan sosyal ağlarda reklam bırakır ve arkadaşlarından kayıtlarını bildirmelerini isteyin. Bazen bu yöntem iyi sonuçlar verir.

Püf noktaları ve retler iyi mi?

tweeter'da retweets nedir

Büyük pişmanlık için, teknolojenik ilerleme değilHer zaman yaşamın bazı alanlarında iyi bir etkiye sahiptir. Örneğin, bazı insanlar retweet hakkında bilgi aldıktan sonra (sayfadaki bu tür bir yerleşimin almasına yardımcı olabilir), neredeyse delirmeye başlar. Hayatlarının amacı, kelimenin tam anlamıyla herkesin ve her şeye göndererek kendi rekorları altında mümkün olan "beğenileri" toplamaya başlıyor, böylece haberler kasetlerine ekleniyor, böylece bazen spam bile oluyor. Bu hastalık esasen yirmi yaşın altındaki insanları, dünyada kendini gerçekleştirme yollarını aramaya ve aynı zamanda önemli ve ünlüye dönüşmeye çalışan insanları etkilemektedir. Neyse ki, geçer. Tabii ki değil, ama zamanla. Yaşla birlikte insanlar daha akıllılar ve her şeyden önce yaptıkları çocukların eğlencelerini yaşarlar.

Her gün, retweet yapmayı bilmeyen daha az insan var. Tüm insanlık, bu becerinin sadece kendini ve iyi için kullanılacağını umuyor.

Repost ve retweet - nedir bu 2019

Repost ve retweet - nedir bu 2019

Related news

 • Halit Ergenç: ünlü bir Türk aktörünün biyografisi
 • İş planı mini-fırın: değerli öneriler
 • Kördüğüm 350. Bölüm Özeti 22 Temmuz Fragmanı Visnu Nani’yi Fırçalıyor
 • Kambocya Gezi Rehberi 2019

 • Repost ve retweet - nedir bu 98

  Repost ve retweet - nedir bu


  Repost ve retweet - nedir bu 10

  Repost ve retweet - nedir bu 19

  Repost ve retweet - nedir bu 95

  Repost ve retweet - nedir bu 56

  Repost ve retweet - nedir bu 40

  Repost ve retweet - nedir bu 77