Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi 2019

Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi 2019
Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi


Saçlar için özellikle son yıllarda daha çok gündeme gelen trendlerden biri derengarenk boyalardır. Saçlarınızı olduğundan farklı renklerle bir araya getirmek, şık ve sevimli bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında her renk istendiği gibi tek seferde istenilen tonda yakalanamayabilmektedir. Bu nedenle ya profesyonel kuaförler tercih edilmeli ya da son detayına kadar bilinip evde yapılmalıdır. Aksi halde arka arkaya boyamak, doğru rengi yakalamaya çalışırken saçın dengesini bozacaktır.

Rengarenk Saçlar Nasıl Elde Edilir?

Saçınızı renkliyapabilmek için öncelikle kendi saç renginizi dengelemeniz gerekmektedir. Küllü kumral ve siyah arasında herhangi bir renge sahipseniz saçınıza hangi rengi sürerseniz sürün istediğiniz gibi görünmeyecektir. Özellikle kahverengi tonları ve siyahta ne kadar boyarsanız boyayın açmadan renk kendini göstermeyi reddedecektir. Bu nedenle öncelikle saçınızın rengini açmış olmanız gerekmektedir.

Saçlarınızı açtıktan sonra istediğiniz boyayı uygulayabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz tonu tam olarak yakalayabilmek için birkaç kez daha boyamanız gerekebilir.

Rengarenk Saçlar

Renkli Saç Uçları Nasıl Sahip Olunur?

Saçlarınızın uçlarında renkgörmek isterseniz doğru işlemlerle kısa sürede istediğiniz saç rengine kavuşabilirsiniz. Bunun için öncelikle saçlarınızın uçlarını açmayı denemelisiniz. Saçlarınız siyaha yakınsa yoğun açıcı tercih etmeniz önemlidir.

Yoğun açıcı olarak oryal yerine saç boyalarının açıcısını tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Oryal, saçın kopmasına ve yanmasına neden olabilmektedir. Saç boyalarının açıcıları ise kurallara uyulduğunda herhangi bir problem yaratmamaktadır.

Saçlarınızın uçlarında açıcı kullandıktan sonra dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Yeşil, turuncu, pembe ve mavi gibi renklerin kısa süre içerisinde aktığını unutmadan neredeyse 20 günde bir kez tazelemelisiniz. Boya kullanmadanrenkli saçlarasahip olmak isterseniz çıt çıt olarak bilinen ekleme renkli saçları da tercih edebilirsiniz.

Rengarenk Saçlar

Mavi Saç Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza mavi renkverebilmek için öncelikle hangi bölümde renk kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Saçlarınızın tamamını mavi yapacaksanız toplu şekilde işlem yapabilirsiniz. Bölgesel renk isterseniz bölüm bölüm ayırmış olmanız gerekmektedir.

Saçlarınızı düzenledikten sonra yoğun açıcı saç boyasını saçlarınıza sürmelisiniz. Diplerine olabildiğince az uygulamaya gayret göstererek saç uçlarına kadar gelmelisiniz. Daha sonra üzerinde yazan süreye bağlı kalarak beklemelisiniz.

Rengarenk Saçlar Rengarenk Saçlar Rengarenk Saçlar

Çoğunlukla 30 dakika açılma için yeterli olmaktadır. Açılan saçları şampuanla güzelce yıkayıp kurutmalısınız. Saç açma işleminin hemen arkasından saç boyamak biraz riskli olabilir çünkü saçlarınıza zarar verebilirsiniz. Bu nedenle 3 gün beklenmesi önerilmektedir. Sonrasında hazırladığınız mavi boyayı sürüp kurallarına bağlı kalarak yıkamalısınız. Saçınız istediğiniz gibi renkli olacaktır.

Pembe Saç Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı pembe renge boyamak isterseniz her şeyden önce pembenin çok dikkat gerektiren bir renk olduğunu bilmelisiniz. Saçlarınızda her noktaya eşit şekilde boya uygulamaya özen göstermelisiniz aksi halde saçlarınızın herhangi bir noktasında pembe yoğun olurken bazı yerlerinde açık tonlarda kalacaktır.

Rengarenk Saçlar Rengarenk Saçlar Rengarenk Saçlar

Yeterince açıkrenkli saçlarınızvarsa pembenin tutmaması gibi bir ihtimal yoktur fakat saç renginiz koyuysa önce açmanız gerekmektedir. Açma işlemi sonrasında saçlarınızı tutam tutam ayırarak pembe boyayı uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınızın pembe tonu değişkenlik göstermeyecektir.

Her yere sürdükten sonra renk istediğiniz tona gelene kadar bekleyip daha sonra ılık suyla yıkamalısınız. Pembe saç rengi yaklaşık 20 gün içerisinde akacaktır. Altında bulunan sarı renk kendini gösterecektir. Bu nedenle olabildiğince tekrar edilmesi gerekmektedir.

Kırmızı Saç Nasıl Yapılır?

Kızıl olarak bilinen saç rengi, içerisinde kırmızının her tonunu bulundurmaktadır. İsterseniz turuncuya yakın kızılı isterseniz alev kırmızısını kullanabilmeniz mümkündür.Saçlarınızda kırmızı renkistiyorsanız tercih edeceğiniz kırmızı boya alev tonlarında olmalıdır.

Rengarenk Saçlar Rengarenk Saçlar Rengarenk Saçlar

Saç renginizaçık tonlarda ise herhangi bir açma işlemine gerek kalmadan saçınızı kırmızıya boyayabilirsiniz. İstediğiniz tonu yakalamanız için tek boyama yeterli olacaktır. Koyu tonlarda saç rengine sahipseniz önce saçlarınızı açmalı daha sonra saçlarınıza kırmızı boya sürmelisiniz.

Kırmızının her yıkamada fazlasıyla aktığını unutmamalısınız. Kıyafetlerinizden yastık kılıfınıza bulaşacak kadar akma sorunu yaşatacak bir boyadır.

Rengarenk Saçlar

Renkli Saçların Bakımı

Saçlarınızı birbirinden farklı tonlarda boyayabilirsiniz. Özellikle uç noktalarda yer alan mavi, pembe, kırmızı, mor ve yeşil gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renklerin görünüşü her ne kadar iddialı olsa da kullanımı oldukça zordur. Öncelikle saçlarınızın tonu koyuysa açıcı kullanıldığı için saç yıpranmaktadır. Bunun yanında saçın devamlı bakıma ihtiyacı olmaktadır.

Rengarenk Saçlar

Renkli saçlarınızınher hafta düzenli olarak kürle onarılması son derece önemlidir. Bu şekilde canlı ve gür şekilde uzamaya devam etmeleri mümkündür. Aksi halde kısa süre içerisinde tel tel yıpranacak ve kötü bir görüntü olacaktır. Bunun için bir kâse içerisine 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edip saçlarınıza sürmelisiniz. 30 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Saçlarınıza iyi gelecektir.

Renkli Saçların Rengini Koruması İçin Bakım

Devamlı akan birsaç renginesahipseniz rengi olabildiğince muhafaza etmeniz önemlidir. Bunun için düzenli olarak saçlarınıza bakım uygulamanız gerekmektedir. Saç renginin saça tutunabilmesi ve uzun süre kalabilmesi için kenevir ve argan yağını tercih etmelisiniz.

Özellikle saçlara olumlu yönde etkisiyle bilinen argan yağı, boyanın daha uzun süre saçta kalmasına yardımcı olmaktadır. Haftada bir kez yapacağınız maske, saçlarınızın canlılığınıkorumasına yardımcı olacaktır. Argan yağının yanında zeytinyağı da tercih edebilirsiniz.


Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi 2019

Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi 2019

Related news Rengarenk Saçlara Sahip Olma RehberiRengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi


Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi


Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi


Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi


Rengarenk Saçlara Sahip Olma Rehberi