fotograflar galeriler Goruntuler Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri
Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 5 20.01.2019, 13:24

Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri

Propan gazı azaltıcı bir cihazdır,Sistemdeki toplam gaz basıncını (kural olarak, bir gaz boru hattı veya silindir) çalışılana indirgemek için tasarlanmıştır. Ayrıca, bu mekanizma, içinde bulunduğu bulunduğu konteynırdaki okumalara bakılmaksızın, bu alet için gereken seviyeyi otomatik olarak koruyabilir.propan indirgeyici

Endüstriyel ve evsel gaz cihazlarının teknik parametreleri

Genellikle bir propan indirgeyici (BPO 5-4,numara), girişte 25 atmosferlik bir basınç ile bir sıvı oluşturur. Metan şişelerinde kullanılan mekanizmalar, 250 atmosfere kadar 10 kat daha sıkıştırılır. Aynı zamanda, propanın basıncı, spesifik model ve cihaz türüne bağlı olarak 1 ila 16 atm arasında olabilir. Akış hızı dişli kutusunun tipine de bağlı. En zayıf olan cihazlar saatte birkaç litre, en güçlü olanlar birkaç yüz metreküp işleyebilir.propan indirgeyici BPO 5 4

Iş algoritması

Bu aracın çalışma prensibi aynı değildir. Yapının türüne göre değişir. Düşen bir karakteristiği olan (silindirin basıncının sıvının akışı ile azaldığı) bir propan redüktörü vardır. Direkt eylem ilkesine sahiptir. karakteristik artan cihazlarda ters algoritması (böylece zaman gaz azalır ve sistem işletim basıncı artar).

Gaz redüktör tipleri:

 1. Hava.
 2. Oksijen.
 3. Propan.
 4. Asetilen.
 5. Yanıcı gazlar için redüktörler.

Birinci tip cihaz, hava sıkıştırma derecesini azaltmak ve sistemdeki istikrarlı değerini korumak için endüstriyel tesislerde sıklıkla bir cihaz olarak kullanılır.

Oksijen cihazları ayrıcaendüstriyel hedefler, ancak genellikle mühendislik ve metalurji alanında bulunurlar. Özellikle gaz kaynağı, lehimleme ve metal kesimi talepleri vardır.

Propan ev gaz azaltıcı olabilirBir silindirden bir gaz sobasına sıvı beslemek için tanklarda bir regülatör olarak kullanılır. Ayrıca, HBO araçlarında kullanılır ve otojen çalışma yürütülmesiyle ilgilenir. Ayar aralığı 0 ila 3 kgf / cm2 arasında değişebilir.

Asetilen redüktörü belediyede kullanılırboru hatlarını kesmek ve döşemek için çiftlikler ve yanıcı olmayan ve yanıcı gazlar için cihazlara ayrılabilir. Bu arada, ikincisi sol el ipliğine sahiptir (mekanizmanın oksijen silindirine izinsiz bağlanmasını önlemek için bu gereklidir). Buna göre, yanıcı gazlar için redüktörler, sağ el ipliğinin yanı sıra oksijen içeren kaplar ile karakterize edilir.gaz azaltıcı, propan ev

Sonuç

Böylece, tüm arka plan üzerinde propan redüktörDiğer cihazlar, çoğunlukla ev amaçlı ve makine yapımında kullanıldığından farklıdır. Pratik olarak, bu tür bir gaz içeren her silindir, bu aygıtla doğrudan donatılmakta olup, bundan önce kalın bir kauçuk hortum bulunmaktadır ve daha sonra bir brülör ile brülöre daha sonraki sıvı tedariki için plakaya bağlanmaktadır.

Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitlerigaleriler fotograflar

Related news

 • Kangal - mizaçlı bir köpek
 • Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler
 • Ahşap Oyuncak Tasarımı Yarışması

 • Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 82

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri


  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 80

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 36

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 43

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 24

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 24

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 58

  Redüktör propan - teknik parametreler, çeşitleri ve çeşitleri 10