Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 2019

Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 2019

Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 82 02.02.2019, 14:02

Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri

Ravil Rafailovich Sabitov - profesyonelDynamo Moskova, Dinamo Sukhumi, Lokomotiv Moskova, Zulte-Waregem (Belçika) ve SSCB'nin milli futbol takımı gibi kulüplerde merkezi bir savunma oyuncusu olarak görev yapan Sovyet ve Rus eski futbolcu. Oyuncunun spor başarılarından Rusya Kupası 1994/1995'te şampiyonu tanımlanabilir.

Ravil Sabitov

1997'den beri ve bu gün koçluk kariyeriyle uğraşıyor. 2019 yılında Kazakistan'ın şampiyonu "Tobol" ekibi tarafından yönetildi.

Futbolcu Ravil Sabitov: spor kariyeri hakkında biyografi ve ilginç gerçekler

8 Mart 1968'de Moskova'da, SSCB'de doğdu. Sıradan bir ailede yetişti - babası bir taksi şoförü olarak çalıştı ve annesi pazarda yarı zamanlı çalıştı. Altı yaşındayken, ilk anne babası onu yerel bölgeye götürdüğünde futbolla tanıştı. Yakında, adam hızla spora katılmaya başladı. 1976'da 8 yaşından küçük çocuklar arasında Moskova bölgesinin amatör turnuvasını kazandı.

1986'da ilk profesyonelini imzaladı.Dinamo Moskova ile sözleşme. Burada 4 sezon oynadığı, onun futbol değerinde gösterdi baş antrenörü Oleg Dolmatov (bilinen Sovyet eski futbolcu ve teknik direktör) idi Abhazca kulüp "Dinamo Sohum", diğerine geçmek için bir teklif aldı olması. Sonuç olarak, Ravil Sabitov burada sadece bir sezon oynadı, daha sonra 1991'de Yuri Semin'in (baş koçu) kişisel daveti üzerine Lokomotiv Moskova'ya taşındı. 1993'e kadar süren "demiryolunun" bir parçası olarak, yaklaşık 70 resmi maç geçirdi.

Belçika'ya Yolculuk: "Zulte-Waregem" e geçiş

Aralık 1993'te Ravil Sabitov alındıBelçika kulübü "Waregem". Ancak, genç Rus savunucusu Avrupa'da asla oynamadı. Sabitov ağır hasar aldı ve tabanın dışına birkaç ay çıktıktan sonra Belçika liginde sekiz resmi maçları oynamak başardı. Böylece, Ravil maç uygulama ve tabanında yer kayıp - eve dönmek zorunda kaldı.

Tekstilshchik Ivanovo

Rusya Şampiyonasına Geri Dön

1995 yılında futbolcu rütbesine döndüBaş antrenörün Konstantin Beskov (SSCB takımının eski koçu) olduğu Moskova "Dinamo". Daha sonra Sabitov'un dediği gibi, Beskov ondan tamamen farklı bir oyuncu yarattı - bir yaratıcı olmayı öğrendi. Rusya Premier Ligi 1995/1996 sezonunda Ravil Sabitov, 19 gol attı ve 2 gol atmayı başardı (daha önce futbolcu profesyonel futbolda gol alamadı).

Zaman geçtikçe Sabitov yine ağır yaralandı.diz ve dışarı çıktı. Futbolcu birkaç yıl iyileşmeye çalıştı, ancak hasar futbol kariyerine devam etmesine izin vermedi. Sonuç olarak, oyuncu kariyerinin sonunu açıklar. Hemen Ravil koçluk yapmaya karar verir. 1997'de, daha sonra mükemmel bir şekilde mezun olan Rusya'nın Koçlar Yüksek Okulu'na girdi.

Koçluk olarak kariyerinin devamı

1997'den 1999'a asistan olarak çalıştıaynı adla kentin futbol kulübü "Khimki" baş antrenörü. 2000 yılında FC Titan'a antrenörlük yaptı ve bir yıl sonra Khimki'ye döndü, sadece baş antrenör olarak.

Rafil Rufailovich Sabitov

2002 yılında "Rybinsk" kulübündeki spor direktörü görevini aldı. 2003'ten 2007'ye kadar Rusya'nın genç milli futbol takımını 19 yıla kadar yönetmiştir.

2007'den 2015'e kadar bu tür takımlarda baş antrenörlük görevini yürütmüştür:

 1. "Torpedo" (Moskova, Rusya) - 2007'den 2008'e.
 2. "Maccabi" (Moskova'dan yarı profesyonel futbol kulübü) - 2009'dan 2019'a kadar.
 3. "Tobol" (Kostanay, Kazakistan) - 2019'dan 2011'e kadar. Kazak futbol şampiyonasında şampiyonluğu kazandı.
 4. "Daugava" (Daugavpils, Letonya) - 2011'den 2012'ye kadar.
 5. "Müllüpuro" (Helsinki, Finlandiya) - 2013'ten 2014'e kadar.
 6. "Sakhalin" (Yuzhno-Sakhalinsk, Rusya) - 2015.

FC "Tekstilshchik Ivanovo" Baş Koçu

Ağustos 2015'te Sabitov bir anlaşma imzaladıIvanovo kentinden Rusya FC "Tekstilshchik" ikinci bölümünden kulüp ile baş antrenör sonrası. Sabitov önce Kış 2015 ilk üç alanda, "Batı ikinci bölümü PFL" kulübü kurşun görevi verilmişti. sezon boyunca takım şampiyonluk tablonun ilk beş mücadele etti, ama Petersburg "Dinamo" ile bağladığında May 26, 2016 FC "Textilschik İvanovo", ayrıca mücadelenin şansını kaybetti. Böyle bir hayal kırıklığından sonra, baş teknik direktör Sabitov, kulüp başkanı Sergei Zobnin ile ciddi bir görüşme bekliyordu. Diyalogları sırasında, gerekli hedeflerin yerine getirilmemesi nedeniyle sözleşmeyi kırmaya karar verildi.

Ravil Sabitov futbolcu

Ravil Sabitov, 2019'den bu yana, “Kim Bir Lejyon Olmak İstiyor?” Adlı reality show'da “Match-TV” kanalında (koç olarak) yer alıyor.

Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 2019

Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 2019

Related news

 • Bakan Selçuk açıkladı: GSS prim borçları yıl sonuna kadar ödenirse cezalar silinecek
 • Alkol yasaklansın diyen Erkan Petekkaya: Bağnazca bir açıklama değil temenni
 • Bursa Bilim Şenliği Sona Erdi
 • Çocuklar depremden korunmayı oyunla öğreniyor

 • Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 31

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri


  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 13

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 74

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 96

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 13

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 96

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 7

  Ravil Sabitov: biyografi, futbol ve antrenörlük kariyeri 3