Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 2019

Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 2019
20.08.2019

Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 88

Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen

Her kadının hayatında en önemli şeylerden biridönemler hamileliktir. Gelecekteki her annenin arzusu sağlıklı bir bebek doğurmaktır. Ancak dokuz ay beklemenin mutlu olması daima istediğimiz kadar sorunsuz gitmez. Genellikle, hamilelikte artan uterus tonu gibi yaygın bir komplikasyon eşlik eder.

İlk önce ne olduğunu öğrenelimBu tıbbi teşhis. Genel olarak, hipertansiyon, sözde emek döneminden önce görülen uterus kaslarının kasılmasıdır. Genellikle erkenden olur. Bununla birlikte, hamilelik dönemine bakılmaksızın, normal bir kas tonusunda uterus rahat bir sakin durumda olduğu için, her zaman patolojik bir durum olarak kabul edilmektedir.

Artan tonun pek çok nedeni var. Bu bağımsız bir hastalık değildir. Rahmin artması hormonal bozukluklara, pelvik organların enfeksiyonlarına ve rahim gelişmesinin çeşitli anormalliklerine neden olabilir. Ertelenmiş kürtajlar ve bulaşıcı hastalıkların da gebelik seyrinde en iyi etkiye sahip olmaması. Rahmin artmış bir tonusu olabilir ve sinir aşırı gerginlik nedeniyle: Sürekli endişe, stres ve kaygı, hamile bir kadın için en iyi arkadaş olmaz.

Hamilelikte artmış uterus tonukavgalara benzer, alt karında rahatsızlık verici duyumlar eşliğinde. Neredeyse görünmez olabilirler, ancak bir kadın için de çok sıkıntıya neden olabilirler. Bazen ağrı kendisini bel bölgesinde ve sakrumda hisseder. Hipertansiyon ile karın gergin ve harici uyaranlara karşı çok hassastır. Bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız derhal bir doktora başvurun! Mideyi palpe ederek, doktor hipertoniyi doğru bir şekilde belirleyebilecektir. Bazen onaylamak için bir ultrason atanır. Böylece, yalnızca uterus hakkında değil, aynı zamanda fetüsün durumu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Birçok kadın bu tatsız tanıyı ciddiye almıyor çünkü istatistiklere göre gebelik sırasında doktorlar hemen hemen her hastada hipertansiyonu teşhis ediyorlar.

Sonuçları en üzücü olabilir. Erken evrelerde, gebelik kesilebilir ve geç prematür doğum. Fetüs için, oksijen açlığı ve plasenta çıkışı riski vardır, bu nedenle artmış uterus tonu derhal tedavi edilmelidir.

Hypertonus çok zorlanmadan tedavi edilir. "Rahibe sesini nasıl hafifletirim" sorusunun cevabı Sadece bir doktor verebilir. Durumunuz düşünüldüğünde, bebeğe zarar vermeyecek ve gebeliği korumaya yardımcı olacak gerekli tonlama önleme ilaçlarının kompleksini alacaktır. Akut vakalarda hastane tedavisi önerilir. Doktorlar genellikle kaslar kasılma sırasında ağrıyı azaltır rahim ve "papaverin", dinlenmek için izin verir "Hayır-spa," gibi ilaçları reçete. Ek olarak, sadece "rahim kaslarını güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda sinir sisteminin ve beynin damarlarının gerginliğini de azaltan" Magne B6 "yı alabilirsin. Rahmin artması, yatak istirahatına bağlı kalmayı gerektirir. Yorgunluk ve stresden kaçınmak da gereklidir. Kendi kendine ilaçların çok tehlikeli olduğunu unutmayın.

Herkes ortaya çıkmasının önlenmesinin daha kolay olduğunu bilirhastalığı tedavi etmek için. Bu prensip, uterusun artan tonu için geçerlidir. Jinekolojik hastalıkların zamanında tespit ve tedavisinin yanı sıra hamile bir kadının davranış kurallarına uyulmasına yardımcı olacaktır. Olumsuz duygulardan etkilenmeyin, fiziksel efordan kaçının ve zamanında yatağa çıkmayın. Diyetinizdeki kahve ve alkollü içecekleri eleyin, daha sık taze havada yürüyün ve sadece hamileliğin tadını çıkarın.

Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 2019

Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 2019

Related news

 • 13 yaşındaki İsrailli kız çocuğu uykusunda bıçaklanarak öldürüldü
 • Mutluluk Hormonu Adı Nedir, Çikolata Mutluluk Hormonu Salgılatır mı
 • Vitebsk bölgesindeki göller: açıklama, fotoğraf
 • Papatya papatya: özellikleri, yorumlar, satın almak için değer mi
 • Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir

 • Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 29

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen


  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 100

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 44

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 42

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 62

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 6

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 7

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 60

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 39

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 31

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 46

  Rahmin artmış sesi: gebelikte tatsız bir fenomen 38